МЛАДО СЕМЕЙСТВО С ДВЕ ДЕЦА И БЕЗ ПОЗНАТИ В КАНАДА?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Масовата кльопачка е Шунката у в Макси дето се продава за 97 стотинки/либрата едно парче шунка към 2 кила май. :lol:
За сведение на посрещачите най-ядената храна тук е пицата, но има такива, които трудно се ядат. :lol:
http://www.maxi.ca/fr/thisWeeksFlyer.aspx
Глейте вии от БГ кви неща ядем тука! :lol:
Ама вкуса е малко различен...
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ше забравиш ...
В нас основната кльпачка е българска, китайска, японска, индийска, италианска, резняшка и т.н. ...
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Ако не мислиш за себе си като за емигрант, а като човек, който си е сменил мястото на живот, защото е любопитен да научи повече за себе си и (западното) общество, ще ти е по-добре тук, в Канада.

Погледни и от добрата страна: Имаш опит да се справяш в тежка социална среда - в момента в БГ. От друга страна, ако решиш да мигрираш имаш даже два избора:
* Ако харесваш среда по близка до средата в, да кажем, София, заминаваш в Монреал. Хубав град - хубави хора.
* Ако те кефят Англо-Саксонците - Онтарио, БС.

Винаги можеш да ги миксваш и разменяш, ако ти стиска вътрешна миграция ...

Трябва малко повече планиране за да приключиш някои сметки в БГ, но за къде бързаш, времето е пред теб.

Тук - в Канада - само емигрантите мрънкат, че трябва да работят "гадни" работи. Канадците бачкат всичко. Е, имат си някои натурални предимства, но кризите ги удрят и тях ...

Трябва да знаеш, че модерната миграция не предполага задължително скъсване на връзките с БГ и тотална асимилация на първото поколение ... Ти избираш, никой не те принуждава - за това си силен.

Успех
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Браво ZanzibarHero!
Отлично казано!
Обаче в Канада живеят много хора, които те смятат за емигрант и трудно се променят. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ZanzibarHero написа: * Ако те кефят Англо-Саксонците - Онтарио, БС.
едно уточнение, тука (Торонто) англосаксонци ще видиш толко често, колкото и китайци в София :lol: Тука нашенците (разбирай имигрантите) сме 52%, остатъка англосаксонски е забит нейде из крайните баровски кварталчета. Тааа, англосасконци типични ще намериш из ключовите провинции като Саскачеван и Манитоба :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
JBD30

Мнение от JBD30 »

Mного хора ги е страх от истината,стигат даже до там че да я отречат.Далеч по лесно е да се живее в лъжи.Това е пътят водещ до никъде.
Ако вас не ви е страх може да прочетете това,предварително казвам че е трудно за преглъщане и масата помия изляла се по повод темата го потвърждава,но това не пречи да е е единствената,която казва нещо,за разлика от многото други бръщолевения.Смислените неща са като смислените хора-трудно се намират.

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... highlight=

Изборът е ваш!
Приятно четене!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Един много умен германец, който даже и хитлер е уважавал е казал:
Истината, но не цялата истина. :lol:
впрочем същия е казал, че германия няма да воюва за "конекрадци от долното течение на дунав". :lol:
Е понеже е сбъркал по въпроса за колониите, да се надяваме, че е сбъркал и за нас. :lol:
Темата, която е цитирал JBD30 ме развесели искрено и за сетен път укрепи моето мнение, че болшинството хора помнят по една форумна страница, а сигурно последния прочетен пост. :lol:

И да подметна на новоемигрантите, че там дето са се запътили има хора. Тез хора са добронамерени докато не виждат в теб конкуренция.После нещата стават по-различни. :lol: Стават любезни. :lol: :lol: :lol:
Опитайте се да си представите какво би било отношението към циганин в БГ, който пише и говори по-правилно български от вас, който е по-добре подготвен професионално от вас и който е по-мотивиран от вас... ама е циганин. :lol: :lol: :lol:
представете си ,че сте негов колега, негов шеф, негов работодател,негов съсед и негов приятел и се опитайте да го впишете в живота, който водите в действителност. :lol: :lol: :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

JBD30 написа:Mного хора ги е страх от истината,стигат даже до там че да я отречат.Далеч по лесно е да се живее в лъжи.Това е пътят водещ до никъде.
Ако вас не ви е страх може да прочетете това,предварително казвам че е трудно за преглъщане и масата помия изляла се по повод темата го потвърждава,но това не пречи да е е единствената,която казва нещо,за разлика от многото други бръщолевения.Смислените неща са като смислените хора-трудно се намират.

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... highlight=

Изборът е ваш!
Приятно четене!
Тоя сигурно умира от глад тука :shock: Поредният "функционер" който още пази на баща си брошурките"Наръчник на Агитатора" :wink: :lol:
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

С 2 ръце ЗА.Трябва да сте много добре мотивирани!
Ние сме с вас!
А ние сме 3-ма :)
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
lady_Marmalade
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2008 2:11 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от lady_Marmalade »

troll написа: И да подметна на новоемигрантите, че там дето са се запътили има хора. Тез хора са добронамерени докато не виждат в теб конкуренция.После нещата стават по-различни. :lol: Стават любезни. :lol: :lol: :lol:
Опитайте се да си представите какво би било отношението към циганин в БГ, който пише и говори по-правилно български от вас, който е по-добре подготвен професионално от вас и който е по-мотивиран от вас... ама е циганин. :lol: :lol: :lol:
представете си ,че сте негов колега, негов шеф, негов работодател,негов съсед и негов приятел и се опитайте да го впишете в живота, който водите в действителност. :lol: :lol: :lol:
Работя вече 5,5 години в една фирма. От три съм на ключова позиция, даваща ми възможност за изява, инициатива, резултати. Никой от шефовете ми не е добронамерен към мене,в смисъла цитиран тук. Много са любезни. Щото върша много и от тяхната работа. Но недай боже да има шанс някой " по-отгоре" да види как работя- стават ултра напрегнати и 3 пъти по-любезни в опитите си да ме отпратят колкото може по-надалече в този момент. Няма проблем. Не ми пука за тия неща- добронамереност или любезност е. Не съм се женила/омъжвала за тях. Пука ми че като дойде време за актуализация на заплащането или бонуси, от сто кладенеца вода се изважда, медиани разни се цитират...видиш ли повече от 10 % няма как... И така 5,5 години....може и още 5 да минат по същия начин. В бачкане по 10 часа дневно...за 10% плюс на година.... Резонен е идващия въпрос "защо стоиш там?". Стоя поради една друга особеност в грижата на БГ -държавата към гражданина- "грижата" към самотната майка и нейното дете. Държавата която позволява издръжката от бащата да е 60 лв. и която въобще не си дава зор да го задължи да изплаща и тази подигравателна сума. Но държавата намери начин Топлофикация да си прибира парите- сметките за тока и парното-заедно. не плащаш парното-нямаш и ток. Айде недей да плащаш! Готино! що и издръжките не ги обвържат с тока,а? Ама издръжка ( за дете, не за майката), не жълти стотинки. Та затва седя там. Щото детето ми е малко и не мога да си позволя каприза да се местя от едни любезни шефове на други любезни такива. За същото дърво. Безмислено ми е.

По-малко рисковано ми се струва да сменя държавата. Че и континента даже. Ако го бях направила преди 5 години и тва бачкане което избачках тук го бях "дарила" на канадското общество, със сигурност ако не друго поне почивките ми нямаше да са на кредит, както е сега. Не че това са ми ценностите. Ама е най-нагледно.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Няма страшно lady_Marmalade.
Важното е че си се събудила и си се решила.
Както казват по добре късно отколкото никога.
Аз се махнах от Страната на Чудесата на 01/10/1989, едва дочаках визата.
Други са се махнали година след мене, други 10 години а има и такива които никога няма да се събудят, ти не си от тях, успехи :-)
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Паживьом увидем,както казват руснаците.Заповядай и тука бачкане много,а даже и долните гащи на кредит.То и заради това тука сме на това дередже. :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бате, ти кво искаш да увидиш, госпожа мармаладчето ли ???
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Ти с твоето мръсно подсъзнание си само за лапите на някоя мръсна феминиска да му извие врата докато му изцеди всичките сокове. :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Мани, не остана нищо за цедене, мръсните феминистки ме изстискаха като лимон :roll: :roll: :roll:
Публикувай отговор