Пристигане в Канада/Америка/ -1,5-т.е. на куц крак!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Пристигане в Канада/Америка/ -1,5-т.е. на куц крак!

Мнение от army »

Бих се радвал да споделите забавни, смешни или невероятни истории покрай пристигането си..........
Ако нямате такива - измислете ги! :roll:
и не забравяйте чувството си за хумор :D

Предлагам ви следният "клип", напомнящ ,как са пристигнали Нашите сънародници от "кубинската вълна" :D :D :D http://fun.vestnik24.com/video/crash/sa ... t_251.html
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

това със самолета беше суперзабавно; аз само си спомням че по време на крайноскучния ми първи полет през атлантика, погледнах през един прозорец и ми се стори че пластините, които се издигат при спиране на самолета ще се откъснат от едната страна и то по време на полет; разбира се, на мен само ми се стори че това е така; споделих тези свои опасения с един италианец който седеше до мен и който щеше да ходи в Лавал; неговия коментар беше: "найс, изнт ит?" между другото каквото и да казвах преди това той винаги така ми отговаряше, но в съответния сюблимент момент, репликата му ме порази със силата на поредната реплика невър мор в стихотворението Гарванът" на По, където между всякакви въпроси студентът пита гарвана дали ще види пак оная девойка на име Ленор по която той си пада толкова много - при отговора - никога повече, човека е така същисан, както бях аз при този отговор;
поради недостатъчния ми летателен опит на този етап, изпитвах определен страх до кацането ми в една доста студена августовска нощ в Мтл.
Понастоящем, при полети започвам да се притеснявам когато видя стюардесите да си слагат кислородни маски;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Първия път аз кацнах в Монреал, отдето щях да хващам влак за Кингстън. Чаках мнооого дълго за автобусчето-шатъл. Дори един служител ме забеляза и заедно с мен се възмущаваше и май даже се обади някъде по радиото та ми помогна. Накрая дойде един и почна да ми вика - къде ти е билета бре. Аз му викам - къв билет нали шатъла е безплатен. Той вика - амче билета за влака къде ти е. Аз викам абе къв билет аз идвам от България. Той вика - е да, ама шатъла е безплатен само за хората с билет за влака. Аз викам - бе къв билет те гони, няма от българия да си поръчвам влаковия билет я. И така си говорихме приятелски докато ме закара. Билетът за влака ми се видя безумен - някъде към $75. После ми казаха - е, ако си го беше купил отрано, нямаше да е толко.
Също там си купих една карта на Бел (в ада да горят!) за $20 която се профука за няколко минути разговори. Никога след това не съм пътувал с влак в Канада. Двама студенти (канадци) ме посрещнаха вечерта в Кингстън на гарата, закараха ме в някво арабско заведение, където ядохме дюнер (те го мислили така за да е по-близко до Балканския ми вкус). На следващия ден отидох на работа, и още около седмици живях със тия (после станахме и приятели) докато намеря квартирка.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

optics,
и аз така се преебах с тез карти за телефон на Бел, ама тогава кат нюкамър си мислех че за 15-20$ е нормално толкоз минути говорене. Преди да открия китайските ментета де :) Инак Via Rail си ме кефи, верно скъпо ти е излезло, би трябвало да е не повече от 35$, ама само ако го купиш поне 10 дена по-рано. Готиното е че процедурата по покупка е крайно улеснена от сайта, вади се и бързо билета от автомата на гарата.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор