Превод на пари след пристигане

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Abuser
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 10:38 pm
Местоположение: североизточна северна америка

Превод на пари след пристигане

Мнение от Abuser »

Здравейте,

Как бихте превели пари от България ако вече не сте нов емигрант. Няколко начина които ми идват на ум:

1. Кеш (да се скрият) - определено не е вариант за мен
2. Превод от БГ банка - ок, но трябва да са под 10К всеки превод и пак има риск ако станат много преводи.
3. Кредитна карта от БГ - и да се тегли оттук. Проблема са таксите които са доста големи, лимита и евентуално проблема да се разправяш с БГ банка ако има проблем с картата.

Понеже не се сещам за друг добър вариант, ще ви помоля за мнение.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Abuser, избери второто братчед, няма никви рискове и забрави за ограничението от 10 000$.
Може и милион да ти преведат.
Само че тоя който ти ги превежда трябва да им докаже произхода.
Например може да каже че са ти наследство, доходи от финансова сделка или нещо такова.
Айде успех :-)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Превод на пари след пристигане

Мнение от Koko »

Abuser написа:Здравейте,

Как бихте превели пари от България ако вече не сте нов емигрант. Няколко начина които ми идват на ум:

1. Кеш (да се скрият) - определено не е вариант за мен
2. Превод от БГ банка - ок, но трябва да са под 10К всеки превод и пак има риск ако станат много преводи.
3. Кредитна карта от БГ - и да се тегли оттук. Проблема са таксите които са доста големи, лимита и евентуално проблема да се разправяш с БГ банка ако има проблем с картата.

Понеже не се сещам за друг добър вариант, ще ви помоля за мнение.
Съгласен съм с Маргинала - банковия превод е най-добрия начин, не разбирам за какъв риск става дума ако преводите са повече.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Abuser
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 10:38 pm
Местоположение: североизточна северна америка

Мнение от Abuser »

Нека да поясня за превода -

И на мен най ми допада но всяка транзакция над 10К се докладва от банката на незнам си какво бюро беше. Това е за да се пресекат разни терористични прояви. Това докладване е малко притеснително. Не ми се иска данъчните да ме проверяват за това. Освен това, как се доказва че ти е "подарък" от роднина а не собствен доход от друга държава? Може и да са ми малко прекалени опасенията, но знеш ли..

М/у другото, в данъчната декларация има въпрос дали имаш какъвто и да е допълнителен доход.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Виж са.
Тва трябва да го доуточниш с адвокат.
Има много хора които имат безплатни консултации с адвокат (аз напр.) от застрахователната компания.
Те са студенти по право които като не значт за кво става въпрос, отварят учебника и четят.
А иначе да се докладва на който иска, ти направи така с твоя човек от БГ че да не се води доход (да речеме наследство или не знам си кво, или да речеме връщане на заем).
Abuser
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 10:38 pm
Местоположение: североизточна северна америка

Мнение от Abuser »

ok, mersi
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Abuser
Прати трансфера до фирмата на Хълман в неоговата бизнес сметка.
Единственото условие е Хълман да ги обмени и да ти ги изплати във валута различна от пратената.
Всякакви репорти за 10 000 $ ще бъдат насочени към Хълман а той после ще се оправя с тях.
Ти си получаваш парите от Хълман директо. Кеф ти кеш, кеф ти с банк драфт, кеф ти депозирани направо в твоя сметка в Канада.
Пиши Л.С ако те интересува.
Може да пратиш неограничена сума.
Такива репорти наистина има но те няма да бъдат за теб.
Изпращач Драган/ка от БГ получател фирамта на Хълман както виждаш теб те няма в картинката.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Hullman, да не му ги откраднеш :-)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Marginal39 написа:Hullman, да не му ги откраднеш :-)
амчи то верно, ако пратя в твоята сметка, каква е гаранцията че ще излезнат парите от там :lol: Май ще го караме на юнашко доверие :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

[quote="Hullman"]Abuser
Прати трансфера до фирмата на Хълман в неоговата бизнес сметка.
Единственото условие е Хълман да ги обмени и да ти ги изплати във валута различна от пратената.
Всякакви репорти за 10 000 $ ще бъдат насочени към Хълман а той после ще се оправя с тях.
Ти си получаваш парите от Хълман директо. Кеф ти кеш, кеф ти с банк драфт, кеф ти депозирани направо в твоя сметка в Канада.
Пиши Л.С ако те интересува.
Може да пратиш неограничена сума.
Такива репорти наистина има но те няма да бъдат за теб.
Изпращач Драган/ка от БГ получател фирамта на Хълман както виждаш теб те няма в картинката.[/quote]

Чикенман ще завърти пералнята :lol: обаче първо трябва да намери бутона :wink:
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Abuser написа:Нека да поясня за превода -

И на мен най ми допада но всяка транзакция над 10К се докладва от банката на незнам си какво бюро беше. Това е за да се пресекат разни терористични прояви. Това докладване е малко притеснително. Не ми се иска данъчните да ме проверяват за това. Освен това, как се доказва че ти е "подарък" от роднина а не собствен доход от друга държава? Може и да са ми малко прекалени опасенията, но знеш ли..

М/у другото, в данъчната декларация има въпрос дали имаш какъвто и да е допълнителен доход.
Искам само да ти кажа че ВСИЧКИ суми се следят (WESTERN UNION i Money GRAM също) - представи си го така, една табличка на твое име в която се записва всеки превод който получиш, от 1$ до безкрайност. Когато сумата по досието ти нарасне до едиколко си минаваш на друго ниво и така ... докато в един момент ще започнат да питат и проучват какви са тези пари и т.н. Аз не мисля че за суми под 100 000 ще се заяждат, нормално е да ти трябва обяснение или някакво доказателство.
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

& аз мисля като thehellgirl.
Вече дали ще са 100 000 или 50 000 или няква друга сума е друг въпрос и предполагам зависи също от това колко си им приятен.
А иначе освен че се следи колко пари ти превеждат се следи и сичко останало.
Упорито работят за построяването на комунизма, ма не знаят кво ги чака (ние обаче знаеме :-) ...
За тва бах писал тука някаде че предпочитам да се разплащам колкото може повече в брой - за да знаят по малко за кво става въпрос.
:beer: :beer: :beer:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Пристигнахме в Канада и никой не ни е питал на летището в Торонто колко пари носим.
След като си открихме банкова сметка моят свекър ни преведе всичките ни пари, които бяха повече от 10 000$. Не знам дали някой нещо го е питал, но аз съм превеждала повече от 10 000 Euro от България и съм писала че парите са от продажба на real estate.

Досега не съм имала никакъв проблем.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

prace написа:Пристигнахме в Канада и никой не ни е питал на летището в Торонто колко пари носим.
След като си открихме банкова сметка моят свекър ни преведе всичките ни пари, които бяха повече от 10 000$. Не знам дали някой нещо го е питал, но аз съм превеждала повече от 10 000 Euro от България и съм писала че парите са от продажба на real estate.

Досега не съм имала никакъв проблем.
Прасе добре дошьл !!!
Как е Канадата ,дай пьрви впечетления ?:)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Прасче, много интересен е твоя случай ...
Как няма да те питат с колко мано влизаш не знам просто, ма се случва митничаря да се е питал наум с кого ли се праска в момента жена му ...
А относно парите от продажба на имот, мисля че на мутрите ше им се иска да ядят дял от тях, а може и да поискат доказателства че идват от там от кадето казваш че идват.
А иначе не бързай да се радваш че до сега не си имала никакъв проблем.
Те се сещат понякога след десетилетия да ти създадат птоблем, особено като се касае за пари.
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор