Квартали в Монреал?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Квартали в Монреал?

Мнение от SOULRIPPER »

Предстои ми заминаване към Квебек в "обозримо бъдеще" :) , където естествено първата грижа ще е намиране на квартира.
Моля за съвет и препоръка, може ли да ме консултирате кои са по-сносните квартали за бели хора в Монреал?
В смисъл-за луксове и дума да не става, а нормални спокойни райони с общо взето добри комуникации.
Поради факта,че нямам близки в Квебек се надявам да ме посъветвате!

Благодаря!
rugby is the source
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ей сега пак ще стане въргал. Даже и живущите в Cote Des Neiges ще скочат да го хвалят, въпреки, че авторът изрично е споменал "бели хора".
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Сиренето е безплатно само в капана.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Здрасти, темата за кварталите е необятна затова няма да започна да хваля моя квартал( макар че има много за хвалене тук) а ще ти изредя нещата по които ние се ръководехме когато обикаляхме да търсим.
1) Удобен транспорт - но не много близо до метро защото около метрата се събира много странен народ.
2) Много близка плаца с магазини - ако може да не е на повече от 5 мин пеша е страхотно, в началото нямаш кола, а пазаруваш много и се почва едно мъкнене на раници..... гърбав ставаш
3) Ако имаш деца - близък парк и добри училища ( не във всички квартали училищата са добри )
4) Ако си решил да учиш френски и има до вас и добро училище това вече е 100 % щастие - само да вметна че уча вечерно, свършвам в 10:30 и за 3 мин съм в нас. Не се редя на опашка за рейс като повечето.
5) Цената също не е без значение, но все пак качеството си има цена.
Това е за което се сещам в момента ако имаш други въпроси пиши ми на лични
Изображение
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Ние ще живеем в Laval. Има вече и метро до там. До станцията има огромен паркинг.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Да не пропуснем да отбележим, чв Лавал е голям почти колкото Монреал :lol: И там принципа е същия - колкото по-близо до метрото, толкова повече измет. Изключение правят луксозните улички, но те са рядкост.
Кола в Монреал можете да си купите за $500 и да се нанесете където си искате. Покупката и прехвърлянето са фасулска работа. Застраховката ще я уредим.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Аблуд, съгласна съм с теб, но не и за колата - ние също си купихме кола за 500 д на 40 -тия ден и наистина много от проблемите ни се решиха, но едва ли първия месец ти е точно до кола, а и може да не изпадне нищо подходящо в момента. А точно първия месец има най много ходене, така че близостта на градския транспорт си е предимство. Ако е и някакъв голям студ - малееее не ми се мисли.
Изображение
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Може би сме твърде различни в критериите по отношение на това какво ще рече "сносен квартал за бели хора" и затова ще е по-добре да се дадат по-прецизни обяснения какво точно търсите.
Ако не искате да виждате изобщо черни физиономии, то помислете направо за друг град. Това в Монреал е невъзможно. Ще ги срещате навсякъде.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

http://www.mls.ca/PropertyResults.aspx? ... &ps=10&o=A
Ей тука един квартал за бели хора!
Иде реч за Западната планина на Острова!
Къщите са надалеч и блокчетата с табарнаци,реднеци и друга шарена популация не са чести. Метрото не е толкоз далеч, а и центъра е доста близо . Повечето къщи са с две паркоместа поне и няма нужда като ще излизаш сутринта пръв да местиш вечерта колата на съпугата си , а и другите във фамилията.Верно, че сумата за разчистване на алеята през зимата надхвърля стандартните 300 долара за острова, а и местните данъци са малко големи, но всичко си има цена! :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Е тва е , постижимо за всеки военен пенсионер.
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

Ми да поясня, деца-нямам, френски знам много добре-английски също.В началото поне месец кола няма да видя :(. Та моля за разумни съвети, иначе имам чувство за хумор;)....
Последно промяна от SOULRIPPER на Сря Окт 15, 2008 10:37 am, променено общо 1 път.
rugby is the source
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ама така кажи бе! Това променя всичко!
Като сам човек в началото можеш и стая+баня да си вземеш в къщата на някоя баба. Нарича се bachelor и започват от $300. Обикновенно е отделен етаж от къща и бабата просто иска да чувства, че не е съвсем сама.
Като се ориентираш се изнасяш. Няма договор...
Само трябва да си наемеш пощенска кутия някъде. Те и без това са много полезни.
Публикувай отговор