Междинно кацане в Канада?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bizu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 2:20 pm
Местоположение: Sofia

Междинно кацане в Канада?

Мнение от bizu »

Здравейте,
Имам следния въпрос - ако преди да стигнеш крайната си дестнация в Канада, кацнеш междинно в друг град - още там ли отиваш при имиграционните или в крайната точка на пътуването? И въобще проблем ли е при новоимигранти пътуване с прикачване?

Благодаря предварително
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Ако кацнете, минете паспортен контрол и си вземете багажа то следва да минете през имиграционните за да ви оправят документите и после отивате на вътрешни линии и продължавате да пътувате.
Ако самолетът само каца за да свали и вземе пътници и вие не слизате или слизате но не минавате паспортен контрол и съответно не си вземате багажа, тогава не можете да минете при имиграционните.
Сиренето е безплатно само в капана.
Bonbon
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 11:59 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bonbon »

Здравейте,

И аз се интересувам от темата. Проблем ли е, ако първоначално кацна при приятел в Торонто и на следващия (по-следващия) ден замина за Монреал да търся квартира, оправям документи и т. н.? Принципно възнамерявам да живея в Монреал, но ако кацането е в Торонто, това ще създаде ли неприятности? Моля ви за съвет и мнение. Има ли подобен случай?
THE_VANIO
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 2:41 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от THE_VANIO »

аз ще имам престой в торонто над 2 часа и също се интересувам от това къде ще се срещна с имиграционните.някъде тук четох,че това става при последното кацане.
док.-05.03.07
accusé-20.03.07
пок. за интервю-18.09.07
интервю- 11ч.-06.12.07
док.(Букурещ)-18.12.07
баркодове-12.02.08
пол.мед.-04.03.08
направени мед.-07.03.08
ok-21.03.08
покана-21.08.08
виза-18.09.08
arrive in Edmonton-25.10.08
Amanda
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:48 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Amanda »

Имиграционните ще ви пресрещнат в първата точка на влизането ви в Канада, там ще стоварят и багажа ви. След митница и имигр. сте свободни да идете където ще: да излезете от аерогара или да продължите с вътрешен за Канада полет. Повече проверки няма!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

За Бонбон - ти се оправяш с имиграционните в Торонто.
В Монреал си продължаваш нещата - син, здравни и др.
За Ваньо - ако си седиш в летището, нямаш досег с имиграционните. Те те причакват когато вече излизаш на така да се каже "белия свят"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
THE_VANIO
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 2:41 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от THE_VANIO »

мерси за инфото
док.-05.03.07
accusé-20.03.07
пок. за интервю-18.09.07
интервю- 11ч.-06.12.07
док.(Букурещ)-18.12.07
баркодове-12.02.08
пол.мед.-04.03.08
направени мед.-07.03.08
ok-21.03.08
покана-21.08.08
виза-18.09.08
arrive in Edmonton-25.10.08
Bonbon
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 11:59 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bonbon »

Мерси!
Amanda
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:48 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Amanda »

Мислех да не споря, но... Това лято пътувах с поляците (Варшава-Торонто-Монреал) така: в София ме питаха къде искам да получа багажа си - казах им - в Монреал, но в Торонто решихме да проверим и го намерихме на лентата. За информация: колички за багажа в аерогара Торонто не са безплатни за разлика от Монреал, за една ще ви трябват 2 долара (точни - за автомат). В Торонто нямаше начин да не се мине през иммиграционните, тъй като полета за Монреал беше с вътрешни авиолинии, а при пристигането ни в Монреал ние и всички пристигнали минахме през залата за вътрешни полети - няма иммиграция, няма митница. Цялото пътуване мина сравнително бързо и стилно. :D
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Междинно кацане в Канада?

Мнение от fenomeno »

Темата е доста стара, но не мисля да отварям нова. Имам същото питане, като това от темата и по-конкретно ме интересува следното: при положение, че от началната до крайната точка (Монреал) опериращата авиокомпания е една (просто самия вътрешен полет се изпълнява от друга) пак ли ще се минава през имиграционните или само митнически контрол? Другото, което ме интересува е колко време отнема чакането и интервюто при имиграционните в Торонто, ако трябва да минаваме през тях? Да не стане така, че да гоним михаля после за друг полет? :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Междинно кацане в Канада?

Мнение от Koko »

fenomeno написа:Темата е доста стара, но не мисля да отварям нова. Имам същото питане, като това от темата и по-конкретно ме интересува следното: при положение, че от началната до крайната точка (Монреал) опериращата авиокомпания е една (просто самия вътрешен полет се изпълнява от друга) пак ли ще се минава през имиграционните или само митнически контрол? Другото, което ме интересува е колко време отнема чакането и интервюто при имиграционните в Торонто, ако трябва да минаваме през тях? Да не стане така, че да гоним михаля после за друг полет? :)
Ако правилно те разбирам – полета ти ще бъде с кацане в Торонто и след това продължаваш с вътрешен полет за Монтреал? В такъв случай ще трябва да минеш през имиграционните на летището в Торонто, предвид че това е мястото където пресичаш границата и влизаш в Канада, т.е. няма как да избегнеш всички служби свързани с това – граничен паспортен контрол, митница и имиграционни.

Колко време ще отнеме чакането – зависи от това по кое време на деня пристигаш, както и колко други самолета пристигат по същото време. Имай предвид че летището е голямо и в общият случай рулирането на самолета от пистата до терминала не е малко, след това ходенето от терминала на който сте кацнали до паспортния контрол също отнема време, също така на самият паспортен контрол също може да се наложи да чакаш на немалка опашка, а имиграционните са едва след това, така че е хубаво да планираш повече време между двата полета.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Междинно кацане в Канада?

Мнение от Independent »

Явно има голямо неразбиране как са организирани летищата.

По принцип летищата имат два (или в Канада три) сектора - вътрешни и външни (и отделно за САЩ). Ако пристигате от чужбина, за да се прекачите на вътрешен полет, ТРЯБВА да минете паспортен контрол и имиграционни. Няма как да минете от единия сектор в другия без да се наредите на опашката за граничен контрол. Няма значение авиолинията, крайната дестинация или броя на куфарите. Багажа също се взима на "first port of entry" за евентуална митническа проверка и се връща на лентата на вътрешни полети. Затова, ако имате междинна спирка на територията на Канада, задължително проверете лентата за багаж.

Също така си оставете и достатъчно време между двата полета, защото понякога пред имиграционните се натрупва голяма опашка (особено след "популярни" полети като Лондон, Мюнхен или Париж). Ако пък престоя ви е повече от няколко часа (както някой каза ден-два), си пригответе билетите за крайната дестинация и добро обяснение за пред имиграционните (особено ако кацате в Онтарио, а сте по Квебешката процедура). Имиграционните по принцип не могат да ви върнат, но могат да ви стъжнят живота с въпроси.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Междинно кацане в Канада?

Мнение от J&V »

Ние кацнахме първо в Торонто при нашето пътуване. Бяхме предвидили 5 часа престой за прикачването. Независимо, че от австрийските авиолинии ни бяха казали, че багажа ще си го търсим директно в Квебек сити, случайно си намерихме куфарите на летището в Торонто. Там минахме митница и имиграционни. Не сме чакали много, особено за имиграционните. Отчитам го като плюс, защото на гишето ни направиха документите за резидетските карти и за осигурителния номер, т.е. не сме се занимавали с това специално през първите дни. Доколкото разбрах от един колега, имиграционните работят до полунощ. Така че, ако искате да се възползвате от предимството да минете имиграционни в Торонто (в случая), трябва да кацнете преди полунощ. Що се отнася до мащабите на летището, когато организирахме пътуването, попаднах на впечатления за летището в Торонто, колко е голямо и т.н. Да, голямо е, но от позицията на човек, който летя за пръв път в живота си, смятам, че вариянтът ''през Торонто'' е добър. Освен ако целта ви не е федерална Канада ...
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Междинно кацане в Канада?

Мнение от J&V »

Ние кацнахме първо в Торонто при нашето пътуване. Бяхме предвидили 5 часа престой за прикачването. Независимо, че от австрийските авиолинии ни бяха казали, че багажа ще си го търсим директно в Квебек сити, случайно си намерихме куфарите на летището в Торонто. Там минахме митница и имиграционни. Не сме чакали много, особено за имиграционните. Отчитам го като плюс, защото на гишето ни направиха документите за резидетските карти и за осигурителния номер, т.е. не сме се занимавали с това специално през първите дни. Доколкото разбрах от един колега, имиграционните работят до полунощ. Така че, ако искате да се възползвате от предимството да минете имиграционни в Торонто (в случая), трябва да кацнете преди полунощ. Що се отнася до мащабите на летището, когато организирахме пътуването, попаднах на впечатления за летището в Торонто, колко е голямо и т.н. Да, голямо е, но от позицията на човек, който летя за пръв път в живота си, смятам, че вариянтът ''през Торонто'' е добър. Освен ако целта ви не е федерална Канада ...
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Междинно кацане в Канада?

Мнение от optics »

За опашката потвърждавам. Помня, пред нас имаше някаква българка която вдигна скандал на имиграционните. Май съм го разправял това ?
Предполагам мъжът й е бил вече в Канада, или от другаде беше подкована "да си държи на правата" и ако я нервират да вика "супервайзор".
Та значи дойде супервайзора, чу историята и на двете страни и започна кротко да обяснява на българката да не се тръшка толкова, има си процедури и т.н.
Нашта беше потресена от това развитие - явно беше й казано, че викнеш ли супервайзор - смачкват фасона на смотания служител, а тебе те въздигат на пиедестал. Да ама не !
Та така - опашката зависи от това колко хора се случат пред вас, колко чиновници има в тоя час (видях че имаше повече гишета отколкото чиновници в нашия случай) и колко ще се бави всеки имигрант.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор