Какви коли карате

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

ablood написа:Доскоро през уикендите ходех на работа с колата на жена ми, заради $2-3 икономия. Напоследък все по-често си намирам причини да си взимам Caravan-а. Въпреки, че Сънфайъра на жената е спортно ориентиран - нисък, мощен и бърз, все пак си е малка, некомфортна и опасна кола.
Еййй, аз за първи път чувам 4-цилиндрова кола да се нарече мощна, ама аиде :)

Първата ми кола в Северна Америка, 1994-а година, беше 1987 Субару ХТ за 300 долара - един състудент го беше ударил отпред - купих му нов капак от джънк ярда за $50 и това беше. Караше като самолет... поне така ми се струваше, щото дотогава бях карал само на баща ми ладата.

Изображение
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Chevrolet Cavalier 2.2
2001 123 000 km
2300$ автомат
Купих я с нови гуми. Навъртях и вече около 1000км (имам я от месец), не харчи масло, за градско не съм я засичал, извънградско до Отава и Монт Тремблан при каране в рамките на 100-110км/ч ми дава разход 6.6л/100км.
Учудващо е, че почти няма ръжда :roll:


Изображение
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

KVS написа:Chevrolet Cavalier 2.2
2001 123 000 km
2300$ автомат
Купих я с нови гуми. Навъртях и вече около 1000км (имам я от месец), не харчи масло, за градско не съм я засичал, извънградско до Отава и Монт Тремблан при каране в рамките на 100-110км/ч ми дава разход 6.6л/100км.
Учудващо е, че почти няма ръжда :roll:


Изображение
Много са здрави а и зимата са много добри в снеговете
сьнфайр сьщо
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Не искам да съм заядлив, още повече жена ми кара такава, но някой сеща ли се за по-малко здрава кола?
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Еееех ...то винаги твоето е по-по-най.. :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Напротив Странджа! Не мисля, че има по-не здрава кола на пазара. Нищо, че аз съм я купувал. Не съм щастлив от делаверата.
Трябваше ми МНОГО спешно кола за жената с добри зимни гуми, в добро състояние и тази беше единствената която намерих под $2000 след първия сняг.
А след първите 2 дървета се бях зарекъл никога повече да не пипвам GM. Владо Форда пак се обзаведе с клиент. Странно, защо караваните не се развалят, а GM-овете само ядове създават?
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

А , приеми извинение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Я, имало и такива хора. Оценявам!
Съни или Гиката колкото и да са грешни, никога не биха се извинили. Противоречи им на религията.
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

ablood написа:Не искам да съм заядлив, още повече жена ми кара такава, но някой сеща ли се за по-малко здрава кола?
Приятелю, "японка" на тези години и километри излиза в рамките на 7-9000$. Отделно цялата е в ръжда....
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Мнение от OILERS »

Абе хора,интересувам се от Крайслер или Понтиак,а нямам никаква представа от американски коли.Разчитам на вашите мнения да си изградя
някаква представа за тези марки автомобили.Моля за вашата помощ.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

VIVARO написа:Абе хора,интересувам се от Крайслер или Понтиак,а нямам никаква представа от американски коли.Разчитам на вашите мнения да си изградя
някаква представа за тези марки автомобили.Моля за вашата помощ.
Сички казват че са скапани ма мене ме кефят.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Pontiac = Poor Old N**** Thinks It's A Cadillac.

Бившият ми механик ме предупреди, че някои от 6-цилиндровите двигатели на Крайслер от ранните 2000-и са били ужасни. Същия е много впечатлен от 3.1 и 3.8 литровите на ГМ.

Аз по принцип не харесвам коли произвеждани във северноамерикански фабрики където сички работници са в профсъюза, и за съжаление всички крайслери и понтияци са такива. А, освен оня австралийския с 8-те цилиндра Холдън със лепенка Понтияк.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Дженерал Мотърс отдавна не продават коли под марката Daewoo, заради рентабилност. Така, че купувайки си Pontiac G5, или Chevrolet Aveo не се притеснявайте, че карате американски боклук. Вераятността да е правен от синдикализиран янки, вече не е голяма.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

KVS написа:
ablood написа:Не искам да съм заядлив, още повече жена ми кара такава, но някой сеща ли се за по-малко здрава кола?
Приятелю, "японка" на тези години и километри излиза в рамките на 7-9000$. Отделно цялата е в ръжда....
Аз явно съм бил късметлия :lol: , защото първата беше Тойота на 4 години за 5400$, беше фирмена кола и на малко повечко километри 140000, но за 2 години само масло и бензин. 5,5 извънградско през лятото и 6,5 зимата. Ръжда никаква.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

mouse написа:
KVS написа:
ablood написа:Не искам да съм заядлив, още повече жена ми кара такава, но някой сеща ли се за по-малко здрава кола?
Приятелю, "японка" на тези години и километри излиза в рамките на 7-9000$. Отделно цялата е в ръжда....
Аз явно съм бил късметлия :lol: , защото първата беше Тойота на 4 години за 5400$, беше фирмена кола и на малко повечко километри 140000, но за 2 години само масло и бензин. 5,5 извънградско през лятото и 6,5 зимата. Ръжда никаква.
С господа на котките си вечерял
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор