Молба за съвет ...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:58 am, променено общо 1 път.
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:59 am, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: побиват ме тръпки

Мнение от myhata II »

marinero написа:побиват ме тръпки като 4ета този форум
Много зле бе хора, то ако ще живееш такъв живот
по добре не тръгвай от БГ, че ще ти се разбият всичките представи за мканада. Имаш голямо предимство обаче в твойта област IT. Ако си наистина добър и както пишеш си ба4кал в тези компании ще се оправиш. Относно да се пребира жената да вземе детето след няколко месеца, забрави ако имаш толкова излишни пари по добре не тръгвай за Канада. Тук е място за хора с по малко претенции и по неквалифицирани. Просто по квалифицираните нямат работа в Канада, това е моето наблюдение. Честно казано всеки идва заради пустият му канадски паспорт, да си го признаем. Ама виж друго да си намериш работа в европа, Германия, Швейцария, Скандинавието. Тук е леш брат. Торонто, Монреал, Ванкувър това са красиви градове без никва култура и наследство. Ако можеш да свикнеш с простотията и селянията идвай. Но ако си намериш работа в европа въобще не тръгвай за насам, много са големи разходите, а Канадското доларче хич го няма. Самолетните билети скъпи. Абе аайде по добре да не те отчайвам, по добрият вариан е тръгни сам после да дойдат жената с детето иначе минимум 1200$ за 2 посо4ен биле, Ок ако детето е под 2 год само летищни такси 100 Евро.
Този е прав,но до некаде,не се отчайва опитай
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

моето мнение

Мнение от emyangels »

Това дали Канада е хубава или лоша за другите не може да те ориентира каква ще ти се стори на теб. Отсейвай статистическата информация от личните мнения и се подготви реално за новата обстановка.
Определено имаш добри стартови параметри и щом добитата ти квалификацията е комбинирана с добро ниво на владеене на езика много скоро можеш да се радваш на хубава и добре платена работа. Разбира се няма да е лошо да имаш и повечко късмет, за да станат по-бързо нещата. Не е задължително, че трябва да започнеш с каквато и да е работа, освен ако нямаш избор и се налага да започнеш първата предложена работа. Всичко е много относително и за всеки е различно.
Има възможности както за квалифицирани така и за неквалифицирани кадри. И докато тези, които са дошли в Канада единствено да си получат канадското гражданство и се мъчат през периода до получаването му стоейки на социал или прескачащи от една на друга работа и вайкащи се колко е скъп самолетния билет, колко е лош живота, колко недостъпно е всичко в сравнение с прекрасния живот, който са оставили в България или са чули, че съществува в красива Европа има и друг тип хора, които се установяват тук с идеята да живеят, устройват се прилично за кратък период от време и се възползват маскимално от ваканциите си, за да пътуват до желаните дестинации и дори не се сещат, че е дошло време да си пуснат молба за канадско гражданство.
Късмет и успех!!!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

За шоф. книжка не се притеснявай - мъжа ми взе 2 седмици след кацането и на същия ден вече караше из Торонто.

Твоята професия звучи доста добре, аз мисля, че може да минеш и без черна работа.

За жена ти също не е толкова отчайващо колкото си го писал. Имам приятелка с phD по биохимия, но не е завършила фармация, а ВИХВП и работи тук в R&D на фармацевтична фирма. В никакъв случай не й отне 3 год. и 20,000$.
Има ли жена ти сериозен стаж по специалността си от БГ? Мисля, че това е по-важното в нейния случай ( а и в повечето случаи).
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнение от Lz1cbk »

anju написа:За шоф. книжка не се притеснявай - мъжа ми взе 2 седмици след кацането и на същия ден вече караше из Торонто.

Твоята професия звучи доста добре, аз мисля, че може да минеш и без черна работа.

За жена ти също не е толкова отчайващо колкото си го писал. Имам приятелка с phD по биохимия, но не е завършила фармация, а ВИХВП и работи тук в R&D на фармацевтична фирма. В никакъв случай не й отне 3 год. и 20,000$.
Има ли жена ти сериозен стаж по специалността си от БГ? Мисля, че това е по-важното в нейния случай ( а и в повечето случаи).
Здравей anju !

За шофьорската книжка - останах с такива впечатления от информацията, която дават много хора тук във форума
( конкретно за Торонто), беше изписано доста, затова и аз се подготвям да се справиме без кола няколко месеца.

Относно стажа на съпругата ми-да, има стаж, около 8 години, като управител на аптеки и клонове, но тя се притесни , след като прочетохме на саита на Университета в Торонто как стои въпроса точно със добиването на лиценз за практикуване на нейната професич в Канада-изпитите са около 7-8, им азадължителни стажове около година, и трябва задължително да преминеш 2 семестъра по 6 месеца, та горе-долу като го изчислиш се получава към 3 години.
От самият университет също пишат, 4е за всички това ще са нужни около 2-3 години, и май са прави. А инак по ценоразписа за всички изпити, семестри и документи сумарно се получава около 18,000 к.д.
Иначе спор няма, че ако се справи, полза ще има от това.

Със Здраве и весел уикенд !
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: моето мнение

Мнение от Lz1cbk »

emyangels написа:Това дали Канада е хубава или лоша за другите не може да те ориентира каква ще ти се стори на теб. Отсейвай статистическата информация от личните мнения и се подготви реално за новата обстановка.
Определено имаш добри стартови параметри и щом добитата ти квалификацията е комбинирана с добро ниво на владеене на езика много скоро можеш да се радваш на хубава и добре платена работа. Разбира се няма да е лошо да имаш и повечко късмет, за да станат по-бързо нещата. Не е задължително, че трябва да започнеш с каквато и да е работа, освен ако нямаш избор и се налага да започнеш първата предложена работа. Всичко е много относително и за всеки е различно.
Има възможности както за квалифицирани така и за неквалифицирани кадри. И докато тези, които са дошли в Канада единствено да си получат канадското гражданство и се мъчат през периода до получаването му стоейки на социал или прескачащи от една на друга работа и вайкащи се колко е скъп самолетния билет, колко е лош живота, колко недостъпно е всичко в сравнение с прекрасния живот, който са оставили в България или са чули, че съществува в красива Европа има и друг тип хора, които се установяват тук с идеята да живеят, устройват се прилично за кратък период от време и се възползват маскимално от ваканциите си, за да пътуват до желаните дестинации и дори не се сещат, че е дошло време да си пуснат молба за канадско гражданство.
Късмет и успех!!!
Здравей, emyangels !

Дааа, много си прав относно статистическата информация и личните мнения, но и те са много важни за мен, все пак те показват какво е мнението за живота в Канада за различните хора, и кои ка е успял да се устрои. Това, което ме притеснява относно нашето идване в Канада е намирането на добра работа, тъй като първите няколко години е почти сигурно, че ще работя само аз. Ако ще мизерстваме, не виждам никакъв смисъл в тази сложна и скъпа операция.
Аз търся по-доброто за моето семейство, а не обратното.
Не ме притеснява какво ще загубиме в България, тя няма къде да избяга, както се изрази един колега миналата седмица тук във форума , и беше много прав.
Аз и без това едва издържам вече на ширещата се простотия, цигания и селяния в България, както и наглостта и арогантността на управляващите, които превърнаха държавата в една развалина, която дори след много дълги години къртовски труд няма да може да заприлича на това, което беше преди години.
А надежда нещо да се случи в тази посока -няма никаква.

Именно това е и една от главните причини да се замисляме за Канада.


Желая ти весел уикенд и много здраве !

Боби
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Айде пак измислици... Как ще си намериш работа в Германия или Швейцария?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнение от Lz1cbk »

Lub0 написа:Айде пак измислици... Как ще си намериш работа в Германия или Швейцария?
Здравей, Любо !

Ами не че е невъзможно, то дори напоследък стана по-лесно отколкото преди години, но винаги ще е по проект, т.е. за 3,4,5,6 месеца, до година най-много, без family status,общо взето "гурбетчийска история"...
опитах го няколко пъти това, и чесно казано-не ме устройва.
Искам да си живея със семейството, че времето си тече...
Парите не са най-важното нещо на света.
А инак -за постоянна работа там, и съответно за устройване-мисля че това е много по-трудно там отколкото в Канада.
Вярно, че вече може да пребиваваме там в тези гореспоменатите страни, колкото си пожелаеме, но не е там работата.
Едно е хубавото там обаче- никои не ти иска приравняване на дипломи , лицензи и тем подобни щуротии (поне за инженерните специалности).

Аиде със здраве и весел уикенд !
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Lz1cbk, точно това исках да се уточни, че става въпрос за гурбет, а не за имиграция и постоянни местоживеене в Европа...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
piratus76
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 4:43 pm
Местоположение: 43°13' N, 27°55' E
Обратна връзка:

danaci canada

Мнение от piratus76 »

Kato stana vapros za danaci:
http://www.tax-services.ca/income-tax-rates-2008.html
vseki da predceni kade sa po-dobri/izgodni danacite
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

В Nunavut е най -добре.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Жена ти иска да работи като фармацевт в аптека ли? За тях няма представа, но за работа във фармацевтична фирма не мисля, че е нужно да прави всичко това с приравняването.
Тя си знае най-добре де, да не я подведа нещо, но тук фирмите гледат повече какво можеш да правиш, какъв ти е стажа, дипломата като че ли не ги интересува толкова.
Мен никой не ми е искал диплома ... И на много други съфорумци (и познати) също.
Но и трябва добър английски, за да се представя добре по интервюта.
Аватар
feanor
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 3:32 pm
Местоположение: Sofia/Stara Zagora/Toronto,On

Мнение от feanor »

Здравейте ,пиша от профила на мъжа си,забравих си ника :oops:
Ние сме в Торонто от 26 май ,живеем в Норт Йорк и бих препоръчала този кваратал заради чистотата ,наличието на много руснаци и магазини ,което е много по приятно от съжителството с други емигранти,най малкото защото имаме подобен вкус за готвенето и когато си влезеш в блока не ти се повръща от миризма на подправки ,а си миреше на борш :lol:
А сега сериозно,ние живеем на Bathurst&Shappard ,близо сме и до двете метра ,което в началото е голямо удобство,на "плацата" до нас има магазини от които съм доволна,лекари ,наблизо са и други вериги магазини за хранителни стоки с по приемливи цени.Блока е чист ,апартамента е много хубав,наема е малко по висок ,ние живеем с такъв с една спалня и той е 1029$ на месец,без тока ,идва около 1100$.Избрахме го защото сестра ми живее в него,домакини и управители на блока са българи има и много български семейства с деца на възрастта на сина ни и така той не се чувства толкова самотен.Училището е хубаво и е наблизо.Наблизо е и парка ,който е достатъчно голям за разходка и игра на децата .Сега през лятото има и много прояви като концерти,шоу с фокуси за деца и т.н безплатни.
Наблизо е и Норт Йорк център където има голяма библиотека и басей(закрит),в съседните блокове ,домакини също са българи и може би това в началото е голям плюс,може да си вкараш твоя пералня(по принцип не може),може да живееш в по малко жилище ,а ние имахме и голям късмет с мебелите,защото в нашия апартамент живееше българин който се върна окончателно в Бг и ни стави почти цялата си покъщтнина,така че си имаме и диван и легла и маса ,както и много ел.уреди.Домакините ни са много готини и мили хора и много ни помагат.Така че горещо препоръчвам този район :wink:
Съвсем друг е въпроса, че почти над целия град самолетите летят ужасно ниско и шума е все едно живееш до летището,още не мога да свикна,пожарните са също отвратително шумни,не просто вият ами надуват едни сирени ,които биха събудили и мъртвец.Като цяло всичките им машини са така,много шумни.
Вятъра не спира,UV to е 11 от 16 възможни,в Бг на морето през лятото е 8,над 6 е опасно за живота ,аз лично изгорях с фактор 60,а не съм руса.

За работа -щом си с много добър английски и атрактивна специалност може и да не се наложи да работиш на черно,но според мен е разумно да потърсиш вариант да влезеш в камарата на инжинерите или да изкараш някакъв курс тук по твоята специалност ,всяка диплома от местно ниво се цени поне 3 пъти повече от Бг диплома.Стажата ти в международни компании е голям плюс.
За жената ти не знам,най добре да наблегне на езика ,много училища предлагат и дневни грижи за деца ,но честно казано не бих ти ги препоръчала,по добре да ходи вечер.
Като заключение бих ви препоръчала да си вземете от Бг колкото може неща почече,тук има всичко ,но е така разпръснато или ужасно скъпо,говоря за елементарни неща ,като боя за коса например или дезорорант Рексона,тук не намирам никъде има само стикове за подмишници а от тях се хваща рак на лимфите,но това е друга тема.
Храната не е евтина така че се пригответе психически за поне 800$ на месец(ако си готвите и сте по скромни).
Пюретата са по евтини от Бг ,памперсите са на същата цена ,но например прибори за хранене е добре да си вземете ,както и дрехи ,да има но като видите какви хора ги мерят и после ги хвърлят на пода и един чернокож ги поставя обратно по закачалките ,може и да поискате да си ги купите(говоря ви за дрехи в хубави МОЛве и на известни марки).Вземете си и обувки поне за начало.
Аз лично поръчах от един френски сайт чаршафи и завивки ,доставката им до тук беше 5 евро и ми спести много пари и нерви,патих ги с дебитна международна карта от БГ,мога да ви пиша на лични ако ви интересува.
Вземете си и пердета тук ми се виждат голяма цифра,но разбира се аз все още уча езика(записах се на курс по финансов английски и съм доволна) и не работя при вас може да не е така.
Пожелавам ви успех ,дано на вас ви хареса повече ,ние не сме особено очаровани,но и ние сме с други професии, нива на език и тръгнахме от различен старт в Бг ,така че не сме показател.
А и за нас не са важни само парите ,но и как се изкарват и какво може да правиш после с тях,в каква среда ще отраснат децата и с каква култура ей такива неща,но това е друга тема.
Ще се радвам ако се настаните близо до нас нямаме си компания за нашето малко момиченце ,тя е на 2 годинки и ще се радвам да се виждаме :)
Само да уточня че сме тук от много скоро и все още без кола ,така че моите впечетления са главно от района в който сме ние ,Торонто е голям град ,така че в други райони е различно.
За книжката ,те са ти казали ,но става сравнително бързо,веднага щом си удедиш превод и легализация от Консулството на Бг ,с документите отиваш записваш се ,учиш малко листовки и се явяваш,ние вече имаме G1,за G2 или G ти трябва няколко урока с инструктор и пари да ги платиш и си готов :)
Кола можеш да караш 3 мсеца с Бг книжка ,но като нямаш застраховка на твое име май ства по сложно ,там не съм наясно :oops:
Успех и лек полет!
Док. до Виена 05.01.2007/Получени 08.01.2007
Accusе de reception 05.02.2007/Покана за интервю 26.06.2007
Интервю 27.08 2007 Хилтън
Баркодове и Медицински 05.12.2007
Покана за визи 17.01.2008
Получени визи 05.02.2008.В Канада от 24 май 2008.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

feanor написа:Здравейте ,пиша от профила на мъжа си,забравих си ника :oops:
Ние сме в Торонто от 26 май ,живеем в Норт Йорк и бих препоръчала този кваратал заради чистотата ,наличието на много руснаци и магазини ,което е много по приятно от съжителството с други емигранти,най малкото защото имаме подобен вкус за готвенето и когато си влезеш в блока не ти се повръща от миризма на подправки ,а си миреше на борш :lol:
А сега сериозно,ние живеем на Bathurst&Shappard ,близо сме и до двете метра ,което в началото е голямо удобство,на "плацата" до нас има магазини от които съм доволна,лекари ,наблизо са и други вериги магазини за хранителни стоки с по приемливи цени.Блока е чист ,апартамента е много хубав,наема е малко по висок ,ние живеем с такъв с една спалня и той е 1029$ на месец,без тока ,идва около 1100$.Избрахме го защото сестра ми живее в него,домакини и управители на блока са българи има и много български семейства с деца на възрастта на сина ни и така той не се чувства толкова самотен.Училището е хубаво и е наблизо.Наблизо е и парка ,който е достатъчно голям за разходка и игра на децата .Сега през лятото има и много прояви като концерти,шоу с фокуси за деца и т.н безплатни.
Наблизо е и Норт Йорк център където има голяма библиотека и басей(закрит),в съседните блокове ,домакини също са българи и може би това в началото е голям плюс,може да си вкараш твоя пералня(по принцип не може),може да живееш в по малко жилище ,а ние имахме и голям късмет с мебелите,защото в нашия апартамент живееше българин който се върна окончателно в Бг и ни стави почти цялата си покъщтнина,така че си имаме и диван и легла и маса ,както и много ел.уреди.Домакините ни са много готини и мили хора и много ни помагат.Така че горещо препоръчвам този район :wink:
Съвсем друг е въпроса, че почти над целия град самолетите летят ужасно ниско и шума е все едно живееш до летището,още не мога да свикна,пожарните са също отвратително шумни,не просто вият ами надуват едни сирени ,които биха събудили и мъртвец.Като цяло всичките им машини са така,много шумни.
Вятъра не спира,UV to е 11 от 16 възможни,в Бг на морето през лятото е 8,над 6 е опасно за живота ,аз лично изгорях с фактор 60,а не съм руса.

За работа -щом си с много добър английски и атрактивна специалност може и да не се наложи да работиш на черно,но според мен е разумно да потърсиш вариант да влезеш в камарата на инжинерите или да изкараш някакъв курс тук по твоята специалност ,всяка диплома от местно ниво се цени поне 3 пъти повече от Бг диплома.Стажата ти в международни компании е голям плюс.
За жената ти не знам,най добре да наблегне на езика ,много училища предлагат и дневни грижи за деца ,но честно казано не бих ти ги препоръчала,по добре да ходи вечер.
Като заключение бих ви препоръчала да си вземете от Бг колкото може неща почече,тук има всичко ,но е така разпръснато или ужасно скъпо,говоря за елементарни неща ,като боя за коса например или дезорорант Рексона,тук не намирам никъде има само стикове за подмишници а от тях се хваща рак на лимфите,но това е друга тема.
Храната не е евтина така че се пригответе психически за поне 800$ на месец(ако си готвите и сте по скромни).
Пюретата са по евтини от Бг ,памперсите са на същата цена ,но например прибори за хранене е добре да си вземете ,както и дрехи ,да има но като видите какви хора ги мерят и после ги хвърлят на пода и един чернокож ги поставя обратно по закачалките ,може и да поискате да си ги купите(говоря ви за дрехи в хубави МОЛве и на известни марки).Вземете си и обувки поне за начало.
Аз лично поръчах от един френски сайт чаршафи и завивки ,доставката им до тук беше 5 евро и ми спести много пари и нерви,патих ги с дебитна международна карта от БГ,мога да ви пиша на лични ако ви интересува.
Вземете си и пердета тук ми се виждат голяма цифра,но разбира се аз все още уча езика(записах се на курс по финансов английски и съм доволна) и не работя при вас може да не е така.
Пожелавам ви успех ,дано на вас ви хареса повече ,ние не сме особено очаровани,но и ние сме с други професии, нива на език и тръгнахме от различен старт в Бг ,така че не сме показател.
А и за нас не са важни само парите ,но и как се изкарват и какво може да правиш после с тях,в каква среда ще отраснат децата и с каква култура ей такива неща,но това е друга тема.
Ще се радвам ако се настаните близо до нас нямаме си компания за нашето малко момиченце ,тя е на 2 годинки и ще се радвам да се виждаме :)
Само да уточня че сме тук от много скоро и все още без кола ,така че моите впечетления са главно от района в който сме ние ,Торонто е голям град ,така че в други райони е различно.
За книжката ,те са ти казали ,но става сравнително бързо,веднага щом си удедиш превод и легализация от Консулството на Бг ,с документите отиваш записваш се ,учиш малко листовки и се явяваш,ние вече имаме G1,за G2 или G ти трябва няколко урока с инструктор и пари да ги платиш и си готов :)
Кола можеш да караш 3 мсеца с Бг книжка ,но като нямаш застраховка на твое име май ства по сложно ,там не съм наясно :oops:
Успех и лек полет!

Това за храната не е верно,зависи от кьде пазаруваш,за начало избегвайте СОБИС и Нюв реелс тьрсете Бейсик по евтино е и не е много зле
Норт йорк е скапа ерия за емигранти ,тьрсете в Етобико или Ист йорк
За пердета и други глупости жената не е в час още добри цени в ИКЕА
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор