Молба за съвет ...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Lz1cbk написа:Благодаря много на всички за съветите и препоръките !!

Явно в Торонто нещата са много по трудни във всички аспекти, отколкото в Монтреал. Малко "бюрократично" ми звучат повечето процедури в Канада, но аз няма да съм този, които ще ги промени.
Според мен доста ценно време се губи за всички тези документи.
Прегледах и другият саит за кжартири, но ми е трудно да се ориентиран кой раион е добър от снимките. Те повечето блокове на снимките изглеждат добре .Прави ми впечатление, че цените са доста по-високи от Монтреал, и то в пъти. Може и да греша.
По въпроса за работата-вече пуснах СВ-та, или както им казват в Канада-Резюмета, в няколко агенции, ще видиме дали ще има интерес. Може би и там Август месец си е "мъртъв период " за всички деиности ,освен за почивка и бира . :lol:
Има ли някой във форума, които работи в сферата на Телекомуникациите в Торонто?

На всички приятен следобед и лека вечер !!
тук в Бг вече стана време за по едно уиски :beer:
Седи си в Бгто,да не се разочароваш :D
Ако идваш все пак избягвай Еаст Йорк ,Скарбьро или Даун Таун юг
Добре е е да си тьрсиш место за живеене на Запад от Янг стр.или на Янг и Еглинтон някой каза тарси и около Мон Плезант
За работата трудна работа но ще ти дам сьвет с агенции не е гот
1 приготви се за тест и 1 година ще ти лапкат от заплатката както и да е ако си навит ще требва да почакаш поне 2 или 3 месеца
По добре запиши некькьв курс по твоята специалност и след туй си направи едно резюме и си кандитатствай сам пускаш си го в Воркополис,Джоб канада и ако щеш в Киджи и чакаш
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

А забравих ,ако с езика си зле,забрави за по горенаписаното,мисли за шофьор на такси или за деливьри, бояджия или по строежите нещо
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Явно в Торонто нещата са много по трудни във всички аспекти, отколкото в Монтреал. Малко "бюрократично" ми звучат повечето процедури в Канада, но аз няма да съм този, които ще ги промени.
Няма такова нещо.
Всичко е много по-лесно от колкото си го представяте. Дори бюрокрацията е за ваше добро. Чисти правила, търпение и всичко е готово.

Още на следващия ден след пристигането за 1 час ще си изкарате СИН номер. Дават го директно на един лист и сте готови да започнете търсене на работа. По късно сте пристигнат и картите по пощата.

За здравни карти може да подадете по-късно. Това отнема сащо около 1 час ако не ходите вечер когато има доста хора. Те и без това ще влязат в деиствие след 3 месеца.

За абсолютно всичко което ви интересува или ви трябва, има информация в Интернет. Ползваите го. Ако не намерите питаите на форума.

Успехи
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Молба за съвет ...

Мнение от Koko »

Lz1cbk написа: 1)Как стои въпроса с наемането на апартамент в Торонто ?
в саита: www.rentersnews.ca си харесахме апартамент, но не знаеме дали може да се намеме дистанционно от България или това е възможно само на място ? Възможно ли е да се наеме апартамент за по кратък срок от 12 месеца ? Кои раиони бихте препоръчали вие ?
Ще имам ли нужда от съдеиствието на някой в Торонто за да свърша тази работа преди пристигането ? Приемам съвети и препоръки.
Обявите в rentersnews обикновенно са на фирми, които се занимават с отдаването на апартаменти под наем – не вярвам че бихте могли да наемете апартамент от разстояние, то дори и на място не е сигурно колко лесно биха ви одобрили. Обикновенно изискват документ за месторабота и писмо от банката ви, алтернативно е нужно намирането на гарант. В общия случай договора е наистина за 12 месеца. Вариант би бил ако намерите някой който иска да напусне апартамента си преди да му е изтекъл срока на наема и да довършите неговия договор.
По отношение на районите – вярно е че и Скарбъро и Ийст йорк нямат добра репутация, но не трябва да се забравя че всъщност Скарбъро само по себе си е една трета от целия град и съответно има и по-хубаво и по-лоши райони. А на Ийст Йорк лошата му репутация идва повече от факта че там е българската махала, но това не значи че квартала е толкова лош.
Ако наистина няма кой да ви посрещне и помогне в началото, можете да помислите за някакъв временен вариант като отсядане в Bed & Breakfast и търсене на квартира на място. Към вече посочените по-горе по-хубави квартали бих добавил Янг и Шепърд и Шепърд и Батхърст (това е центъра на Норт Йорк), както и квартала срещу Хай Парк. Може би по-важно би било къде наистина ще ви одобрят за квартира, пък и наистина е хубаво да имате удобен транспорт и магазини в близост. Ако в обявата за дадена квартира пише ТТС в близост – хубаво е да се провери какъв точно градски транспорт има и колко е близко.
Lz1cbk написа: 2) добиването на Канадска "шофьорска книжка " наистина ли може да отнеме толкова много време , както много твърдят( 3-6 месеца) ? При положение че имаме български .Доколкото разбирам да се живее в Торонто без кола ,за разлика от Монтреал , е голямо предизвикателство . Така ли е в деиствителност ?
В Торонто може да се оцелее и без кола, вярно е че разстоянията са големи, но и градския траспорт е добре организиран, отделно че в делничен ден в натоварен час човек може да прекара доста време из задръстванията ако е с кола.
Все пак обаче изваждането на шофьорска кникжа трбява да е една от приоритетните ви задачи – не бих се ангажирал с прогноза колко време би отнело, недейте забравяйте също да си вземете и удостоверение за шофьорски стаж от КАТ в България.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнение от Lz1cbk »

На КОКО , Leaf, Мухата-2, с200,
благодаря още веднъж за откровеното мнение , информацията и съветите.
Мухата-2, с англииският съм добре, слава богу, преводач съм, виж за жената не може да се каже същото. Тя е добре със Немски , но за Канада няма да и помогне.

Без прословутия канадски опит, както и канадски лиценз, не съм сигурен дали и аз ще намеря работа срещу добро заплащане.
Защото най-вероятно е жената да не работи и да си гледа детето в къщи, така или иначе се оказва, че за получаването на лиценз за практикуване като фармацевт в канада, ще са нужни поне 3 години, и около 20,000 долара, Общо взето е истинско безумие тази процедура.
Така че, при положение че аз ще трябва да издържам семеиството, да плащам за добра храна и добра квартира, не съм наясно със стандарта в Торонто, колко ще ми е нужно като минимум на месец ??

Bed & Breakfast,което споменавате, какво представлява всъщност ,какви са условията и цените там ?Изгодно ли да се отседне за повече време-например месец ?

Поздрави на всички , лека вечер и наздраве ! :beer:

Боби
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

c200 написа:
ablood написа: Колкото за работата, първите месеци се опасявам, че ще работиш каквото ти попадне. Каквито и дипломи да имаш, с какъвто и европейски опит да си, ще се конкурираш с тукашни специалисти.
Това не е в сила за IT/Telecom сектора. При по-горе описаният професионален опит (и приличен английски) намирането на работа в бранша е въпрос на няколко седмици. Едно CV по местния модел и 5-6 интервюта (за влизане във форма) стигат :)
Стискам ви четири палеца да не съм прав! За съжаления не познавам никого, започнал от раз работа по специалността си, така, че за всеки случай бъдете подготвени и за двата варианта.

Това не значи да се обезсърчавате. Действай!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

ablood написа:
c200 написа:
ablood написа: Колкото за работата, първите месеци се опасявам, че ще работиш каквото ти попадне. Каквито и дипломи да имаш, с какъвто и европейски опит да си, ще се конкурираш с тукашни специалисти.
Това не е в сила за IT/Telecom сектора. При по-горе описаният професионален опит (и приличен английски) намирането на работа в бранша е въпрос на няколко седмици. Едно CV по местния модел и 5-6 интервюта (за влизане във форма) стигат :)
Стискам ви четири палеца да не съм прав! За съжаления не познавам никого, започнал от раз работа по специалността си, така, че за всеки случай бъдете подготвени и за двата варианта.

Това не значи да се обезсърчавате. Действай!
Както ти се каза, очевадно не познаваш хора от ИТ и Телеком секторите. Пълно е с телеко инжинери, които от началото работят по специалността си. Пълно е и с компютърни специалист (хардуер И софтуер), които също от самото начало са на добри позиции.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Финансистите също добре се реализират.
Идват мачкат наред даже и рботодатели стават малко след като са дошли:)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Hullman написа:Финансистите също добре се реализират.
Идват мачкат наред даже и рботодатели стават малко след като са дошли:)
Твойто "малко" вече го разбрахме, че е било 3+ години. Хората, за които говоря, през тия 3+ години са стигнали до такива постове, че на теб свят ще ти се завие. И даже не им трябва да са работодатели, щото работодателите им ходят да им угаждат, а не обратното.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Independent написа:
ablood написа:
c200 написа:
ablood написа: Колкото за работата, първите месеци се опасявам, че ще работиш каквото ти попадне. Каквито и дипломи да имаш, с какъвто и европейски опит да си, ще се конкурираш с тукашни специалисти.
Това не е в сила за IT/Telecom сектора. При по-горе описаният професионален опит (и приличен английски) намирането на работа в бранша е въпрос на няколко седмици. Едно CV по местния модел и 5-6 интервюта (за влизане във форма) стигат :)
Стискам ви четири палеца да не съм прав! За съжаления не познавам никого, започнал от раз работа по специалността си, така, че за всеки случай бъдете подготвени и за двата варианта.

Това не значи да се обезсърчавате. Действай!
Както ти се каза, очевадно не познаваш хора от ИТ и Телеком секторите. Пълно е с телеко инжинери, които от началото работят по специалността си. Пълно е и с компютърни специалист (хардуер И софтуер), които също от самото начало са на добри позиции.
И няма нереализирали се такива? Особено новопристигнали? Верно?
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

ablood написа: И няма нереализирали се такива? Особено новопристигнали? Верно?
Добри нереализирали се -няма. ИТ браншът отдавна е интернационален, който не може да се вмъкне или не знае английски, или не е добър. Дори и така пак има шанс - и двете неща могат да се променят с годинка учене.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ъхъ, за това говоря. Почти всеки с парче мозък рано или късно се реализира. Щом е толкова търсена специалност, може и доста бързо да се уреди. Но е далече от сигурно. Без да познавате квалификациите на човека, личните му качества и тежестта на препоръките му, не бързайте да му обещавате моментална реализация.
Пожелайте му я!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Lz1cbk написа:На КОКО , Leaf, Мухата-2, с200,
благодаря още веднъж за откровеното мнение , информацията и съветите.
Мухата-2, с англииският съм добре, слава богу, преводач съм, виж за жената не може да се каже същото. Тя е добре със Немски , но за Канада няма да и помогне.

Без прословутия канадски опит, както и канадски лиценз, не съм сигурен дали и аз ще намеря работа срещу добро заплащане.
Защото най-вероятно е жената да не работи и да си гледа детето в къщи, така или иначе се оказва, че за получаването на лиценз за практикуване като фармацевт в канада, ще са нужни поне 3 години, и около 20,000 долара, Общо взето е истинско безумие тази процедура.
Така че, при положение че аз ще трябва да издържам семеиството, да плащам за добра храна и добра квартира, не съм наясно със стандарта в Торонто, колко ще ми е нужно като минимум на месец ??

Bed & Breakfast,което споменавате, какво представлява всъщност ,какви са условията и цените там ?Изгодно ли да се отседне за повече време-например месец ?

Поздрави на всички , лека вечер и наздраве ! :beer:

Боби
Жената и детето и ти минавате на социал,иначе оправия нема
Докато чакаш за всичко всеки месец 2000 ще летят
Само наема за 1 бедроом е 850
Не знам колко ти е малко детето ако е по голямо да го пращате на детцка градина е 800 на месец
ако ти е по голямо ще ти е нужен 2 бедроом 1000 или 1050
А и кола ще ти трябва тука разстоянията са много големи,аз лично от общ. транспорт не сьм доволен ,метрото е само в 2 посоки и е мизерно
за да ходиш от точка до точка ще губиш поне час а тука времето е пари
Но не се отчаивай всичко ще се нагласи с времето
Колкото с апартамента в началото според мене ела 1 ти сам и си го намери,като имам предвид ще спиш на земята пьрвите неколко дни ,но ще спестиш много и нужни пари и ще намериш подходящото жилище (метро ,училище и чиста ерия без сган от боклуци )
Аз в началото за 3 месеца смених 3 квартири докато се усетя
Успех
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

ablood написа:Ъхъ, за това говоря. Почти всеки с парче мозък рано или късно се реализира. Щом е толкова търсена специалност, може и доста бързо да се уреди. Но е далече от сигурно. Без да познавате квалификациите на човека, личните му качества и тежестта на препоръките му, не бързайте да му обещавате моментална реализация.
Пожелайте му я!
За последно пиша в темата, специално за чукчите дето пишат без да четат.
По-горе споменах, че човекът няма проблеми "При по-горе описаният професионален опит (и приличен английски)". И намирането на работа не е "далече от сигурно" а по-скоро "повече от сигурно" при тези условия. Разбира се последната дума няма да е моя, просто има хора които не знаят кога да спрат да спорят :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Благодаря за което. Дано си прав.
Публикувай отговор