Bell и торентите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
OTB0pk0T0
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 9:49 am
Обратна връзка:

Bell и торентите

Мнение от OTB0pk0T0 »

Здравейте!
Отскоро съм в Монреал и направих колосалната грешка да се набутам на едногодишен договор за домашен тел. + интернет от Bell. Освен всички други главоболия които имам още от първия месец се оказа че въпреки че ми отпускат при скорост 7 Мбита(които всъщност са 2.5), 61 ГБ да тегля и качвам общо на месец(нещо на което всеки потребител на АДСЛ в БГ би се изсмял), след като направих към 30 и нещо ГБ трафик, ми ограничиха торент клиентите да теглят с 30 К... което е просто трагично вече. След безброй чатове, разговори по телефона и пр. всички "представители" с които говорих и чатих ми се извиниха по сто пъти за причиненото главоболие, караха ме да рестартирам модема и да включвам и изключвам телефона, да тествам скоростта на даунлоуд от тяхната страница, пращаха ме към прекия си началник (който най-вероятно е бил просто следващият освободил се лъжец от централата) и пр... резултатът се сещате какъв е - всичкият друг Интернет върви с към 300 К, което е далеч под това което плащам, но все пак е нещо, а торентите - 30 К и това е. Явно че са ме натикали в някой черен списък и ме лимитират, някой друг сблъсквал ли се е с подобна гадост и знаете ли, дали ако постоя една седмица и се скатавам без да тегля изобщо, няма да ми пуснат пак кранчето? Накрая горещо препоръчвам на всички да стоят далеч от Bell, поне като става въпрос за Интернет.
Колкото повече имаш, толкова повече искаш. Колкото повече даваш, толкова повече получаваш.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Предполагам, ча когато казваш Бел, всъщност имаш предвид Симпатико. Акционетите май са едни и същи, само фирмата е различна.
Аз от три години съм към тях и точа с почти прилична скорост, но не може да се сравни със коростта която имах в БГ.
Направи една проба: спри всички торент задачи и стартирай една нова, но някоя от най-търсените, която стои почти седмица. Те имат ужасно много сийдъри, малко лийчъри и ще ти даде реалната ти скорост. При мен тя е максимум 300К за Арената и 600К за разни по-бързи източници,
OTB0pk0T0
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 9:49 am
Обратна връзка:

Мнение от OTB0pk0T0 »

Да, Симпатико имам предвид, пробвах какво ли не, с различни клиенти, популярни-непопулярни, стари-нови торенти, Арена, Замунда, не ще и не ще. Трих Интернет темпорари файлс, какво ли не беше... скоростта си е 30 К и толкоз. Явно са ме резнали гадинките, защото това стана след като източих доста нещо за отрицателно време. Ще постоя една седмица без да тегля нищо, да видим дали няма да ме изкарат от черния списък... ако не, ще ходя в офиса им да се разправям и ако мога да се откача от тях без глоба, ще се откачам, ако не - ще търся доставчик който дава кредит на стойността на глобата на Бел.
Колкото повече имаш, толкова повече искаш. Колкото повече даваш, толкова повече получаваш.
Аватар
ghost
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:57 pm

Мнение от ghost »

OTB0pk0T0 написа:...Явно са ме резнали гадинките, защото това стана след като източих доста нещо за отрицателно време. ... ако не, ще ходя в офиса им да се разправям...
Напиши после тук как е минала срещата в офиса им :lol:
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

пак ли "Чукча писатель - чукча не читатель..."?

Мнение от Dino »

Това вече е коментирано подробно в ТАЗИ ТЕМА...
Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Към ghost: не е важно колко е имало преди, важното е, че както вървят нещата тук ще си остане още дъъъъъъълго време на 3 МБпс.
Изображение
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

За Бел и торентите се изписа и изговори много в местните медии. В момента тече клас акшън от потребитиели и дистрибутори най-вече. Те отдавна си тротълват торентите но от няколко месеца почнха да го правят и на реселърите, така че трябва да се внимава от кого се купува услугата. Аз бях на ВИФ и се преместих на Аканак. Определено не е най-доброто но по-бива от Бел а и няма кап на 60Гб и не те местят на бавен сървър като ВИФ и някои други, т.е. неограничен, ужким.

За торентите и 30к виж също да не си ограничил аплоадът, щото директно ограничава на около 30к.

А относно компанията Бел (телефон, мобилити, симпатико, експрес вю и т.н.) трудно ще намериш по-кофти сървиз от тях, да не говорим че трябва да се ослушваш постоянно от къде ще те набутат за неща които не си и подозирал че може да ти се случат.

Успех!
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Бел са абсолютни педали. Постояно ми надписваха сметките с 5 долара. Направо им се чудя на бизнес модела.

И едно интересно читево са по любопитните. Може да си я свалите от всеки торент
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

delisted_2 написа:... клас акшън....
:shock: Какво е това?
delisted_2 написа:... Определено не е най-доброто но по-бива от Бел а и няма кап на 60Гб и не те местят на бавен сървър като ВИФ и някои други, т.е. неограничен, ужким.


Кое е по-добро, че да мина на него? :)
Изображение
Аватар
ghost
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:57 pm

Мнение от ghost »

Kiwi написа:Бел са абсолютни педали. Постояно ми надписваха сметките с 5 долара. Направо им се чудя на бизнес модела.
:wink: явно номера минава, затова надписват, после чакаш 3 месеца да ти ги върнат. Не само Белл, всички са такива
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

ghost написа: :wink: явно номера минава, затова надписват, после чакаш 3 месеца да ти ги върнат. Не само Белл, всички са такива
Всички в Монтреал са такива. В ВС не съм се занимавал с подобни глупости..
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Изображение
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

И на мен ми направи впечатление че ми ограничават трафика на торентите. Това е от няколко месеца, и става точно в 18ч. може би когато е пиков час. Но сутринта като го пусна си тегли с пълна сила, понеже аз си спирам компа през нощта.
Аканак казват че добре си работи и няма такива орязвания, но пък си плащаш нета накуп за цялата година. И сега нали имат хубава промоция и е добре, но след това цената им е както на всички останали.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ще говоря с Кримон да ти забрани да спираш компютъра си нощем. Кои ще сийдва, а? Моя не е спиран от 2002

Крими, съобщение прието?
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

mborodin написа:
delisted_2 написа:... клас акшън....
:shock: Какво е това?
delisted_2 написа:... Определено не е най-доброто но по-бива от Бел а и няма кап на 60Гб и не те местят на бавен сървър като ВИФ и някои други, т.е. неограничен, ужким.


Кое е по-добро, че да мина на него? :)
Клас акшън е когато се започва съдебен процес по молба на многo ищци или когато се отнася за голяма група от потърпевши които не могат да заведат дело по отделно. Виж по-точно определение тук

http://www.techlawjournal.com/glossary/ ... action.htm

А за по добър нет за парите на аканак не знам, но може и да има. Другите са доста по-скъпи.
Публикувай отговор