TOEFL за Квебек?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

TOEFL за Квебек?

Мнение от SOULRIPPER »

Здравейте на всички!
Има ли смисъл да се явявам на ТОФЛ в София, при условие,че имам намерение да уча в Монреал.Имам висше инженерно образование от ТУ-София, а професията ми е регулирана от ордер, така че ще ми е наложително да си приравня дипломата.
Та моля за съвет-има ли смисъл да се явявам на ТОЕФЛ в София или има и други варианти в КА за езика с цел образование??
PLS HELP
rugby is the source
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Има смисъл,това е документ който се признава в много държаи и много университети.
Приятелката ми ще защитава TOFEL и IELTS.
Смятаме ,че всеки документ може да е плюс занапред.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Според мен изпити се държат, когато и където потрябват. След като английският е супер, какво значение има кога и къде...
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Smotan,до колкото знаем ако все още е в сила при защитаване на TOEFL имаш право на това безплатно да изпратят сертификата на 2 университета по твой избор.
Някой хора са решили да учат и се подготвят предварително.Други отиват наслуки,трети на социал в Квебек.
Всеки сам избира пътя по който ще върви.
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

ами аз мисля за TOEFL, защото искам да си приравнявам дипломата (инженерска), което значи,че и професията ми е регулирана от ордер , а и голямата ми мечта е един ден да инженерствам из Канадско:)
Благодаря ви за окуражителните съвети!
Успехи!
rugby is the source
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

ако ще учиш в англофонски уни - конкордия или мкгилл да ако е франкофонски не
успех
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

В монреал има 2 англофонски уни - конкордиа и мкгил.

Ако ще си в конкордия има изпит заместител на ТОЕФЛ-а - 20$ е. Аз го държах преди 3г.
Прецени си кое ти е по-изгодно.
Също трябва да се има предвид, че след като се имигрира, времето на човек става адски ценно. Ако не те бъркат парите вземи изпита предварително. Така ще спестиш време тук.
Напиши няколко мейла на потенциалните университети в които можеш да бъдеш и питай лично.
Питай също така за сроковете - когато вземеш изпит обиковено има срок, за който важи. Питай и каква оценка от ТОЕФЛ-а ще е достатъчна. Май трябва да е доста близка до максимума. За ТОЕФЛ-а не знам, но за изпита, който държах имаше първо граматическа част, и после се пишеше есе по зададена тема.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

Благодаря много за инфото, сега вече наистина се убедих да държа ТОФЛ в БГ, с цел пестене на време.А що се отнася за резулатите-в сайтовете на Макгилл и Конкордия си пишат хората колко резултат минимум ги удовлятворява.
Още веднъж мерси на всички, много ми помогнахте всички от форума!
Всичко най !
rugby is the source
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

TOEFL не е задължителен за перманент резидентс , поне за Конкордиа.

Ако го нямаш обаче държиш въртешния изпит , който е доста по-лесен по мое мнение.
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Това филипе е променено от 2007-2008 учебна година
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Публикувай отговор