Преместване в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Преместване в Калгари

Мнение от Optimist Creed »

След 6 г. имигрански живот и "адаптация" в Монреал, отново се оказвам в положение за имиграция.
Не познавам никого в Калгари и искам да попитам калгарци дали има квартали, които са за избягване при търсенето на квартира. Знам ,че е трудно намирането на квартира и не ми се ще единствената свободна, която запазя по интернет да се окаже в някакво гето от американски тип. :roll: .
Какво бихте ми препоръчали като доставчик на дом. телефон и съответно на хай спиид интернет?
Кои са по разпространените банки ?

Очаквам приятелските ви съвети. :) .
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

a защо точно в Калгари? Чувал съм, че в Едмънтън било много хубаво.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

а аз съм чувала за най-големия мол в Едмънтън :lol: сигурно затова е много хубаво :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Преместване в Калгари

Мнение от 7George »

Optimist Creed написа: Не познавам никого в Калгари и искам да попитам калгарци дали има квартали, които са за избягване при търсенето на квартира. Знам ,че е трудно намирането на квартира и не ми се ще единствената свободна, която запазя по интернет да се окаже в някакво гето от американски тип.
От американски няма. Има от Калгарски. Като махнеш обитателите, къщите изглеждат пак така, ама по-малки. Предимно в източните части. В западните преобладават потомци на по-отдавнашни емигранти. Но една сутрин установяваш, че съседите вече са други, нещата са динамични.
:roll: .
Какво бихте ми препоръчали като доставчик на дом. телефон и съответно на хай спиид интернет?
Аз знам само Shaw, Telus, Rogers за телефон и интернет, Роджърс засега само безжичен. Виж им сайтовете и си избери. Може да се окаже, че в даден квартал е само един. Качество - близко. Тук там някой по-дребен.
Кои са по разпространените банки ?
Като в цяла Канада - RBC, Scotia, TD, BMO ....
Embrace your climate change!
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Като начало е най добре да си в централните части тъй като разстоянията са големи и е много по удобно докато се установиш трайно.
Бих препоръчала Шав като доставчик на интернет и телефон - приемливи цени, .04цента до БГ на минута, опция за по висока скорост на интерент.
За банка РБЦ, макар че това е относително.
Успех!
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Здрасти!И аз се преместих преди 2 години тук от Монтреал!Калгари е в пъти за предпочитане пред Едмънтън(мое мнение!)много по-жив град е със атмосфера...самите канадци се местят от Ед. към Калгари...Живяла съм в югозападен и североисточен квартал и двата са добри, но някак си квартали близки до трамваят, пардон С-тренът са за предпочитане-централните части на градът(макар че там за разлика от Монтреал има много гняз, просяци и дрогирани индианци...), но се свиква някак си с присъствието им, близкият NE-също е добре, близо си до С-тренът и до центърът....Иначе , за интернет., тел., кабел аз ползвам услугите на Шоу и съм доволна- за бърз интернет, пълен кабел-над 70програми, телефон плащам-100$-кога се местиш?Обади се , като дойдеш насам-на лични съобщения , мога да ти дам телефоните ми... :lol:
peperoni
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 9:50 pm
Местоположение: montreal

Калгари

Мнение от peperoni »

Макар и не съвсем удачно, но искам да се намеся в темата с още въпроси относно Калгари. Намислили сме да се местим от Монреал в Калгари, но има много неясни неща за нас, та затова още отлагаме. Дайте, моля, повече информация, особено ценно би било мнението на хора вече живели в Монреал. Счетоводител съм по професия и имам известен опит в областта - от България.
1. Евентуален опит като счетоводител в Монреал /макар и на ниска позиция/ би ли бил полезен? А някакви курсове в тази сфера, дори и елементарни?
2. На каква заплата мога да се надявам да започна?
3. Ако като начало единия от семейството не работи, бихме ли могли да се издържаме с една заплата?
4. Какъв е размерът на детските в Алберта?
5. Ориентировъчни цени на квартири, детски градини, застраховка на кола, годишна такса-данък за автомобил и друго за което се сетите.
Разбирам, че въпросите станаха много, но всякаква информация ще е от полза.
Моля за сериозни отговори. Благодаря предварително.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

току що казаха по ТВ, че Калгари е трети по скъпотия град в Канада след То и Ван, така че къде ша ходите :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Здрасти, Саламчо, пардон Пеперони!Както казва Сашо71, Калгари е скъп град, но при малко късмет и добро желание може да се живее добре-цените на квартирите поспаднаха от нивата преди 2 год., но като цяло са по-скъпи от Монреалските....квартира 1 спалня, но по-малка от тия в Монтреал е в добър квартал-около900-1050$, 2 спални пак в добър квартал почват от 1000 може да стигнат и до 1800, но средно са около-1100-1250$.....детските градини тук не са субсидирани и са си между-550-650$ на месец, работа със сигурност ще си намериш почти веднага, ако знаеш добре и английски, но не очаквай някаква огромна заплата , като начало..дано имаш късмет и ме оповергаеш..напр. 15-19$ на час според опитът....така че ако жена ти не работи в началото, може би ти ще трябва да поработваш допълнително-пица деливъри например тук се плаща много по-добре от Монтреал, типовете също не са по-малки от 5 $на поръчка, просто хората са много по-богати от Монреалци и поръчват повече , съответно дават и по-добър тип....Застраховките на колите са по-добри, по-малки от тези в Торонто и може би малко по-скъпи от тези в Монтреал-ние за две коли една почти нова и една Монтреалска стара бойна машина плащаме около 100$ на месец...Зависи си от офертата на застрахователят....Може сега всичко да ти изглежда по-скъпо от Монтреал...да така е , но за сметка на това тук нещата се случват в пъти по-бързо(имам в предвид работа и развитие)и Слава Богу!езикът е един, климатът също е по-добър от Монтреалският-няма я тая убийствена влажност, летните вечери са прохладни и се диша нормално, а зимата почти няма сняг, не се задържа , защото Шинукът(южен вятър от планините)като духне посред зима стопява бързо -бързо всичко, има много Слънце в Калгари, почти дъжд не вали....и има Планини-красиви и величествени..мен лично планината много ми липсваше в тепсиестият Монтреал...в София апартаментът ни гледа срещу Витоша и маз съм свикнала да има планина наоколо ми :D Ако има още нещо питай :lol: За мен е удоволствие да ти отговоря!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

dakel,
това за влажността е полезна информация, не знаех че там не се морите като ние тука и в Монреал. Следователно и зимата минус 25 няма да е така кофти, щом е ниска влажността. Слънцегреенето е много добър фактор, май Калгари е най-слънчевия град в Канада. Че тука таз зима(а и пролет) слънце не видяхме. :evil:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
peperoni
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 9:50 pm
Местоположение: montreal

Мнение от peperoni »

Благодаря, мили хора, за всички отговори. Тази информация е много ценна за мен, макар да зная, че принципно информацията е доста скъпа. Благодаря още веднъж. Кой за к`вото се сети - нека пише, всяка дума може да е от полза.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

:beer:
Последно промяна от Dparo u TaHq на Съб Юли 26, 2008 2:43 am, променено общо 1 път.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Има ли проблем при предварително наемане на жилище(къща ,апартамент) при условие ,че не виждат наемателите ,а друг предплати наема.
Мисля,че е важно преди да се установиш някъде най-важното е да имаш осигурен подслон
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Зависи от наемодателя. Преди година по-трудно даваха без да те видят, но сега ако някой ти стане гарант, мисля че няма да имаш проблеми с наемането предварително. Пробвай Boardwalk , има ги навсякъде, малко са по скъпи но съм чувал че по лесно дават от разстояние. Аз лично съм живял в Applewood Village , близо е до влакчето, до почти всички магазини, автодилъри. Може би някой ще коментира че нарко пазара на Калгари е много близо, но пък има засилено полицейско присъствие в района, а и за 6 месеца прекарани там не съм видял ни един нарко дилър в комплекса.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Pepino,ние не искаме да се чувстваме като в Косово :D :lol:
Сега ще прегледам това ,за което споменаваш.
Ако не си намеря работа -аз Драго ще стана пласьор :wave2: :krila: :wave:
Публикувай отговор