Пресни впечатления от БГ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

И в БГ-то живеят Хора, но определено не и Нормално, ето къде е Трагедията...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

а тук всички нормално ли живеят???
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

prace написа:
peter_pan написа:не знам защо под БГ непрекъснато се има предвид София. София и БГ са две различни държави. Почти нищо валидно за София не може да се каже за останалата част на страната. Вярно е че София все повече прилича на Монреал по мръсотия, гадни физиономии на улиците, но също и по заплати. Проблема както се каза многократно е че държавата е абдикирала от задълженията си и страната се движи малко на автопилот. Това е съвършено вярно.
Аз лично София не мога да я понасям - наистина е ад - трафика, замърсяването на въздуха, въобще доста неприятно място, точно като Монреал. И на двете места бих живял срещу подходяща компенсация за недълго време.
Останалата част на БГ е доста по-приятна, но също и по-ниско заплатена; тези неща неизбежно са свързани;
след като имам щастието да не живея в Сф, мога да се насладя на останалата част от БГ съвсем спокойно.
Ами знаеш ли защо под БГ се разбира София, защото цялата БГ се е изсипала в София. Гадните физиономии, които споменаваш са от дълбоката провинция, които за да не умрат от глад идват в София. Аз си спомням София, когато бях дете. Беше чисто, сигурно място с не повече от 500 000 жители. Сега цялата селяния се е изсипала тук. Мърсотията е невероятна, /а иначе си ходят на село и си пазят чисто/. Работех в фирма, в която само аз и собственичката не говорехме на диалект. Страшно амбициозни селяни и селянки завзеха бившите хубави софийски кварталите и се стремят да заприличат на софиянци. Мислят си, че ако имаш апартамент в кв. Борово, Емил Марков и др. няма да си личи откъде идваш и защо миекаш.
Софиянците емигрираха в чужбина, а селяните надойдоха на талази тук и за тях това е върхът на постижението. Да си в града на Азис и Бойко Борисов. Естествено, че останалата част на България е по-приятна, ами мърсотията и гадорията дойде в София.
Боже, има ли още такива като тебе? Видни столичанки, пази боже. А цялата рода живее в Бусманци и Казичене.

Ти затва ли се изсели в Монреал? Ми ти там си провинционалистката.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Гадните физиономии, които споменаваш са от дълбоката провинция, които за да не умрат от глад идват в София. Аз си спомням София, когато бях дете
Тя София си е същата-олющените сгради,надудите софиянци(откъде се взеха толкова софиянци като село София е било 2-3 хиляди селяни) и все още си е толкова "чиста" като едно време.По добре не се връщай там,да не увеличаваш гадните физиономии!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

ninka83 написа:а тук всички нормално ли живеят???
Болшинството живеят нормално, няма бездомници (освен по избор), няма гета като циганските махали във всеки по-голям град в БГ-то и т.н. направо се чудя как може да ми задавате такива въпроси...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

ей така Любо, питам си, да си тепам времето :D

в торонто има много бездомници за разлика от Бг.
аз съм един от тях :P

и още ...незнам как се вика тука на негърските колиби
:lol: нещо по модерно ли има от гето :wink:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Спорът колкото е безумен, талкова и излишен!:shock:

Знам, че правя грешка,да участвам в спора, но “българското” в мен не ми дава мира и се чувствам длъжен да защитя “дълбоката провинция”.

‘PRACE”????:
1. Знаеш ли къде е квартал “Трисулите” в София? – нямам време да те чакам да се ровиш из ‘гугала’ . Питай баба си , ако тя знае – значи си от София!
Ако покриваш т.1- трябва да знаеш, че:
2. Когато Пловдив и Търново са били столици а във Варна са акостирали кораби да “трейдват”, в твоето село не са знаели , че българите имаме излаз на море!!!!
Имам още 5 точки, ама нямам време за глупости.
Въобще не очаквам да ми отговориш.
“АРИВЕДЕРЧИ”
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Lub0 написа:
ninka83 написа:а тук всички нормално ли живеят???
Болшинството живеят нормално, няма бездомници (освен по избор), няма гета като циганските махали във всеки по-голям град в БГ-то и т.н. направо се чудя как може да ми задавате такива въпроси...
Аве, верно е че процентно средната класа тук е много повече отколкото в България.
Бездомници има за съжаление и в Calgary, а предполагам и в Ванкувър има бездомници които работят. Просто това което изкарват не им стига да плащат наем. Не са много процентно, но това е друг въпрос и темата за това може ли и трябва ли в една провинция като Алберта например която очаква 14 милиарда бюджетен излишък тази година при 3 милиона население да има бездомни и гладуващи? Според мен трябва.
Има и тук квартали дето е добре да не замръкваш и вече ще се замисля далио да се поразходя в полунощ из довнтовн както преди 7 години, когато дойдох.
Та затова си мисля че не е толкоз зле че има мизерия и гета в България. Иди при комшиите на юг да видиш кво е мизерия и гета. Миналата година бях 3 месеца в Одеса-Midland, TX дето е отрасъл сегашния президент на щатите. Ми само като видиш каква дивотия е и ти става ясно що е такъв идиот.
8)
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Няма България ,свърши се вече...
И още едно доказателство за нещо си там....ще ми извините ,аз защо не се извинявам на себе си....
Нали "мадам" на тази сесия е Българка,ами тя си го доказа,вярно т колко си години живее в канада,ама манталитета български.
Реже милите хорица дето със заеми са тръгнали да започнат нов Живот. реше ги усмихнато и мило :) ехааа,браво на нея.
Някой ще я помнят цял живот.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

army написа: 2. Когато Пловдив и Търново са били столици ...
Извинявай, ама Пловдив кога е бил столица на България, че нещо ми се губи.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

AnnaR написа:
army написа: 2. Когато Пловдив и Търново са били столици ...
Извинявай, ама Пловдив кога е бил столица на България, че нещо ми се губи.
1879 -1885 на Източна Румелия
:D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Dparo u TaHq написа:Реже милите хорица дето със заеми са тръгнали да започнат нов Живот. реше ги усмихнато и мило :) ехааа,браво на нея.
Някой ще я помнят цял живот.
Не съм сигурен за кво говориш, ама ако е за имигрантско интервю мисля че много е трябвало да отрежат досега от тия дето са тук.
ТИ нали не си им присъствал на интервието що мислиш че е постъпила неправилно?
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Иван,ето нет проблем!
Всио будет харашо.Ну пайдом гулят ,а патом увидем как будет :)
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

Ivan1007 написа:
AnnaR написа:
army написа: 2. Когато Пловдив и Търново са били столици ...
Извинявай, ама Пловдив кога е бил столица на България, че нещо ми се губи.
1879 -1885 на Източна Румелия
:D
Така погледнато съм съгласна, ама не значи , че е бил столица на обединена България :beer:

По този повод се сетих едно твърдение на учителя ни по история, че София е преизбрана за столица на България пред Пловдив само с 4 гласа при гласуването след Съединението. Не е много нали и то заради Княза? Естествено този факт, не може да се намери по учебниците. :beer:
Последно промяна от AnnaR на Сря Юни 18, 2008 4:58 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Dparo u TaHq написа:Иван,ето нет проблем!
Всио будет харашо.Ну пайдом гулят ,а патом увидем как будет :)
Дано Английския или френския ти да са по-добри от руския , че иначе си жив зян като дойдеш
:shock:
Заключено