Пренасяне на детска проходилка от България за Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Пренасяне на детска проходилка от България за Канада

Мнение от DIMELBE »

Здравейте,
моля, ако има родители, които са пренасяли проходилка с колелца от БГ за Канада (която не е била таксувана като свръхбагаж) да ми отговорят как са го направили? Проходилката се разглобява и проблемната част от нея е носещата пластмасова рамка с колелца, чиито размери са 60х60 - т.е не може да бъде ръчен багаж. Аз имам идея да фолирам въпросната рамка към сака - но дали това е разрешено или ще се води нестандартен багаж и няма да ми позволят? Обаждах се на летище София, но след многократни прехвърляния така и не получих отговор. :(
Предварително апелирам, да се избегнат коментари от рода, че въпросните проходилки не са удачни, забранени от педиатрите в Северна Америка и прочие, защото те само биха "размили" темата. :roll: МЕРСИ!

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ХОРАТА, КОИТО ИМАТ ИНФОРМАЦИЯ ПО ВЪПРОСА И ЩЕ МИ ДАДАТ СЪВЕТ! :wink: :beer:
P.S Ако пък има някой, който вече има такава проходилка в Монтреал и я продава - това ще бъде най-добрият вариант :D !
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
flash**
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:16 am

Мнение от flash** »

По-лесно ще ви бъде да отскочите до Щатите и да си я купите от там - 50-тина $ били, а в БГ 200 лв :roll: .
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от sim »

Ние сложихме проходилката в куфар, между дрехите за да не се счупи при прехвърлянето на багажа. Нямахме проблеми. :D
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

sim написа:Ние сложихме проходилката в куфар, между дрехите за да не се счупи при прехвърлянето на багажа. Нямахме проблеми. :D
Тази, която имам, не се събира в куфарите :( - доста е голяма долната й част, пък проходилката е доста качествена и ми се щеше да я взема със себе си. :cry: :D В краен случай мога да търся и по-малка - явно Вашата е била с по-малки размери.
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

DIMELBE, имай в предвид, че проходилките са забранени в Канада
It is illegal to import, advertise for sale, or sell baby walkers in Canada. It is also illegal to sell baby walkers at garage sales, flea markets, or on street corners. If you have one destroy it and throw it away so it cannot be used again.

Health Canada recommends using a stationary activity centre instead. Although this is a safer alternative, it is still important to be aware of the potential dangers of this product and the steps you can take to avoid the injury of a small child.
Health Canada
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

...
Последно промяна от c200 на Нед Юни 15, 2008 5:38 pm, променено общо 1 път.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Пич, що се излагаш? Пари за една проходилка ли нямаш? А и наистина са забранени и има защо. най-много след нечовешки мъки и със съмнителна икономия да успееш да я замъкнеш до летището и в Канада да ти я конфискуват.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Здравей DIMELBE,
Аз лично съм пренасяла такава проходилка. Бях я опаковала в кашони, сама. На летището не са я сметнали за нестандартен багаж.Нямаше никакви проблеми и тук на летището. Никой няма да ти я конфискува!
Успех! :partytime:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

mama_kenga написа:Пич, що се излагаш? Пари за една проходилка ли нямаш? А и наистина са забранени и има защо. най-много след нечовешки мъки и със съмнителна икономия да успееш да я замъкнеш до летището и в Канада да ти я конфискуват.
и що да е забранена .на ви демокрация и права на човека
THE LAST LINE OF DEFENSE
flash**
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:16 am

Мнение от flash** »

Ето ти JoroF четиво...

http://www.pediatricservices.com/parents/pc-21.htm
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Пренасяне на детска проходилка от България за Канада

Мнение от DIMELBE »

DIMELBE написа:Предварително апелирам, да се избегнат коментари от рода, че въпросните проходилки не са удачни, забранени от педиатрите в Северна Америка и прочие, защото те само биха "размили" темата. :roll: МЕРСИ!

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ХОРАТА, КОИТО ИМАТ ИНФОРМАЦИЯ ПО ВЪПРОСА И ЩЕ МИ ДАДАТ СЪВЕТ! !
mama_kenga написа:Пич, що се излагаш? Пари за една проходилка ли нямаш? А и наистина са забранени и има защо. най-много след нечовешки мъки и със съмнителна икономия да успееш да я замъкнеш до летището и в Канада да ти я конфискуват.
- Моля, без обиди и жлъчни коментари. Всеки сам преценява какво и как да го направи и ако за теб това е икономия и спестяване, то за мен е нещо друго.........Просто помолих за съвет хората, които са пренасяли проходилки с колелца (а със сигурност не са малко и то не от икономична гледна точка :shock: ) и не са имали време да ходят до Щатите и да си купуват. Проходилката, която си купих за престоя в БГ е доста удобна и скъпа и просто искам да си я взема с мен. :thumbsup: Какво лошо и съмнително видя в това или просто вчера не ти беше хубав ден......?!

Благодаря на всички отговорили. :beer: :beer: :beer:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Щатите са далече, но във всеки град има "битак" от който можеш да си купиш такава. В нашият битак последния път видях няколко. Не бяха по $5, но не бяха и много скъпи.
kristie
Мнения: 115
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 12:40 am
Местоположение: Montreal, St.Laurent

Мнение от kristie »

И все пак има голяма вероятност и да ти я конфискуват, затова я опаковай "по-невидимо" и ако можеш отдели колелцата и ги пренеси в дамската си чанта например. Успех!
kris00
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 11:28 am

Мнение от kris00 »

ablood написа:Щатите са далече, но във всеки град има "битак" от който можеш да си купиш такава. В нашият битак последния път видях няколко. Не бяха по $5, но не бяха и много скъпи.
Къде се намира битака в Монреал?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

flash** написа:По-лесно ще ви бъде да отскочите до Щатите и да си я купите от там - 50-тина $ били, а в БГ 200 лв :roll: .
+$100 за виза до Щатите...
Човека задава конкретен въпрос!!!
Публикувай отговор