цени на зъболекари в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

цени на зъболекари в Канада

Мнение от prace »

Може ли някой да сподели какви са цените на зъболекарските услуги в Канада? Питам за най-честите заболявания от рода на кариес, пулпит, чистене на зъбен камък и прочие..Има ли също разлика в цените за деца и възрастни? Въобще как се справяте с стоматологични проблеми в Канада?Знам, че допълнителните медицински застраховки не покриват кой знае какви суми в годината.
Благодаря предварително.
dart
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 2:26 am

Мнение от dart »

чесно да ти кажа да не ти се налага ! ако намаш benefit и трабва да плащаш е доста скъпо ! казвам ти от личен опит ! по евтино излиза да се прибереш БГ за един пулпит да кажем от колкото да го правиш тук ! доста пари ти трабват и да не ти се налага ! оправи всичко преди да тръгнеш ако си още в БГ !
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Sorry, che pisha na latinica. Ot lichen opit v grad Quebec - karies: 130$
Chuvam, che pochistvaneto struva mejdu 100 i 300$.
Ot pxrviiat zxbolekra, koito mi vze 130$ za mikroskopichen karies, ne biah nikak dovolna.
Vtoriiat mi napravi dosta goliama plomba, vkliucvashe i anesteziia, pregleda mi zxbite i mi vze sxshtite pari. Biah mnogo dovolna.

Tova sa pari, koito se izkarvat s edin den rabota.
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Абе да не се налага, ама ако не ходиш редовно на зъболекар, то става още по-зле с времето. А пък и децата трябва редовно да бъдат преглеждани и лекувани. Как се справят канадците тогава, като си нямат България да си ходят на зъболекарска ваканция?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Зъболекарските услуги за малки деца са до голяма степен покрити от здравната карта - това в Квебек. Почистването на зъбите и преглед /вкл. рентгенова панорамна снимка/ е 44 долара за деца до 12 години. Сигурно можеш да намериш и по-евтино от това. Мисля, че кариесите са безплатни - да ме поправи някой ако греша, моите деца все още са със здрави зъби, да чукам на дърво. Над 12 години - тарифата е като за възрастни. 135 долара - почистване, преглед, снимка. Кариес - според зависи големината му и материалите, с които ще ти направят пломбата. Може да се каже между 100 и 300. За лекуване на канали, пак според зависи: между 600 и 1200. Коронки, мостове - не знам, нямаме нужда. Ортодонтските услуги - за деца може да излезе между 500 и 5000 - зависи от проблема. Имаш евтини варианти в Стоматологичния факултет на Университета на Монреал - както за лечение на зъби, така и за ортодонтия. Зъболекарските ваканции също са редовни между Канада и България :D
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

dart написа:чесно да ти кажа да не ти се налага ! ако намаш benefit и трабва да плащаш е доста скъпо ! казвам ти от личен опит ! по евтино излиза да се прибереш БГ за един пулпит да кажем от колкото да го правиш тук ! доста пари ти трабват и да не ти се налага ! оправи всичко преди да тръгнеш ако си още в БГ !
Значи един пулпит излиза по-скъп от 1200 долара , грубо казано!!! А в това време не си ли на работа? И като те заболи зъб се мяташ на самолета и готово.Е, ако бачкаш на 1ерно и вземаш социал, може и да става, ама пък нали трябва да криеш, че имаш пари за билет... Много сложно става:evil: Ами ако четиричленно семейство ги заболят зъбите - тогава какво правим?
За такива ценители ето една актуална тарифа ( нямат застраховка, разбира се ) - 120 долара вадене на зъб. Извади си зъба да ти е чиста работата, че за пулпит се ходи до БГ и не е на сметка.

Стоматологичният факултет е един жив ... - боли те примерно зъб, ама те този семестър не учат за пулпит, така че те записват за след 3 месеца и каква е файдата, в крайна сметка? Пък и не е без пари, губят се часове за най-елементарно нещо, които ако не работиш, абсолютно се рентира. Най-сигурно е да си извадиш зъбите, според мен.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Тривиалните кариеси не са страшни и няма далавера да си ходиш.
В Кингстън (Онтарио) една пломба за човек без застраховка излиза $180, ако си със застраховка, може да иде до $220. (Те питат и нагаждат цените в зависимост от това). И двете цени са пресни и от личен опит.
Това е примерно 5 пъти по скъпо от българското. Ако заплатата ти е над 5 пъти по-голяма от българската ти, значи си на далавера :)
То впрочем ако не е, възниква въпроса защо си тръгнал въобще.
Обслужването е добро и с модерна техника.
Разбира се, те си гледат интереса и може да се пробват да ти пробутат чистене като необходимо условие, да се захванат с тебе, или пък да кихнеш $40 за един "опознавателен" преглед.
Страшните неща са по-сложните -- вадене на корени, мостове, корони, импланти.
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Мнение от kokoscho »

optics написа:Тривиалните кариеси не са страшни и няма далавера да си ходиш.
В Кингстън (Онтарио) една пломба за човек без застраховка излиза $180, ако си със застраховка, може да иде до $220. (Те питат и нагаждат цените в зависимост от това). И двете цени са пресни и от личен опит.
Това е примерно 5 пъти по скъпо от българското. Ако заплатата ти е над 5 пъти по-голяма от българската ти, значи си на далавера :)
То впрочем ако не е, възниква въпроса защо си тръгнал въобще.
Обслужването е добро и с модерна техника.
Разбира се, те си гледат интереса и може да се пробват да ти пробутат чистене като необходимо условие, да се захванат с тебе, или пък да кихнеш $40 за един "опознавателен" преглед.
Страшните неща са по-сложните -- вадене на корени, мостове, корони, импланти.
Забравяш че ако работиш нормална работа, имаш здравна застраховка която покрива до около 80% от разходите ти :) Така че си направи пак сметката.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Не забравям, просто това още не съм го пробвал.
:)
КОето е и идеалния вариант - нормална работа и здрави зъби.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

До 80%, но има (поне при нас) граница на сумата която могат да ти върнат за една година. При нас е 2000. Което ако имаш само кариеси си е супер, но ако трябва да вадиш корени или слагаш изкуствен зъб няма да стигне.
Наскоро във местния вестник имаше статия за това как се е появила услугата "зъбен" туризъм. Отиваш в Унгария (организирано), където зъболекара те поема още от летището и за два три дена ти сменя ченето :). По евтино излизало от тукашните зъболекари.
Аз обаче имам силно негативно отношение към зъболечението и за това не бих го обвързала с екскурзия :) Ходя в местната клиника и с радост ги оставям да ме "замразяват" :) Като им кажа, че всичките ми пломби до сега са правени без упойка и ме гледат като герой от войната :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

:beer: :lol:

аз когато споделих с моязъболекар, че временна коронка на жив зъб и всички свързани с това манипулации са правени на истинско, без грам упойка, той направо се вклещи... както и вадене на нерви и тн.. еее живи сме обаче :lol:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

недейте да мислите, че в България зъболекарските услуги са евтини. Ако искаш да отидеш на добър стоматолог в добра и модерно оборудвана клиника цените са много дебели. Кариес на една повърхност - 100 лв, пулпит 300лв, чистене на зъбен камък на цялата уста между 150 и 200 лв. Така, че ако цените са това което казвате не си заслужава да се ходи до България като си включа и билета и лечението и стоенето.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

ninka83 написа::beer: :lol:

аз когато споделих с моязъболекар, че временна коронка на жив зъб и всички свързани с това манипулации са правени на истинско, без грам упойка, той направо се вклещи... както и вадене на нерви и тн.. еее живи сме обаче :lol:

Нинке, я се стегни - как по-точно са ти вадили нерви на живо ми е интересно...Такъв случай няма - първо се умъртвява зъба и тогава се вадят нервите с едни навити като спиралки игли. И грам не боли, понеже зъбът нали е умрял вече.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

На мен когато ми вадиха нерви (в едни мнооого далечни години), ми казаха че ваденето на нерва е равносилно на умъртвяването на зъба. Демек докато не го извадят, зъба не е умъртвен. И ми ги вадиха тия нерви с едни дълги навити игли. Боли все едно в мозъка ти бъркат.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Най-малко двама човека са ми казвали, че ваденето на нерви без упойка е било стандартна процедура в Бг. Както и операция на апендисит с местна упойка,а и абортите са ги правели с местна упойка. Който е по-стар сигурно знае. Колкото и да е по-евтино, а то далеч не е, според мен не си струва да си правиш зъбите в Бг.
Добре е човек да си намери зъболекар, на когото има доверие и да си ходи само при него. В Бг, като те надушат, че си се прибрал за малко и ще си правиш зъбите.... гледай какво става. Да не подхващам и темата за това колко са кадърни...
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
Публикувай отговор