Сметка CAD в българска банка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
T-Bag
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Ное 09, 2007 12:30 pm
Местоположение: Монреал

Сметка CAD в българска банка

Мнение от T-Bag »

Здравейте.
Моля кажете в коя българска банка може да бъде отворена сметка в канадски долари.Днес тъщата е ходила в ОББ, но оттам са и казали, че не могат да и отворят сметка в CAD и ако искала да получи пари от Канада можело да отвори в левове и сумата да бъде приравнена по курса за деня.Парите обаче ще и трябват в CAD.
Предварително се извинявам ако темата е дискутирана вече.Търсих на търсачката, но не намерих много.Като тръгвахме за Канада, долари можех да си купя само в ОББ и Булбанк - поне в моя град.Не ми е ясно защо при това положение ОББ не може да и отвори сметка в канадски долари.Явно има причина, но никак не съм наясно с тези неща :oops: Моля просветените да споделят.
Блягодаря предварително :wave:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Сметка CAD в българска банка

Мнение от speedy »

Търговията с валута - когато си купуваш канадски долари срещу левове - и паричните сметки са разлишни неща. Банките в България предлагат сметки в наи вече EUR, USD, GBP и, ако не се лъжа, CHF. Канадските пари са екзотична валута.

Парите все пак могат да се вземат в CAD, но ще трябва да минат през левове, както са обяснили.

Подобно нещо има и в Канада. Не става ей така да си отвориш сметка дори и в евро, нищо че всяка банка може да ти ги продаде.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Мнение от Ascao »

Препоръчвам ти Централна кооперативна банка.
Сметката се прави точно за 2 минути с лична карта. Годишната такса за подръжка е смешна (някакви стотинки)ако изобщо има(не съм обърнал внимание).
Аз поне съм доволен
:D
Последно промяна от Ascao на Пон Май 19, 2008 11:24 am, променено общо 1 път.
enia
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Мар 01, 2008 11:33 am

Мнение от enia »

Юнионбанк
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Първа инвестиционна банка
http://fibank.bg/
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Здрасти, не знам защо са казали, че не може да се открие сметка в канадски долари в ОББ, защото аз имам такава и си я открих малко преди да тръгнем , а ние тръгнахме в края на февруари. Аз съм от Асеновград, ти от къде си, сметката си я открих за минути и е без неснижаем остатък и без такса за обслужване поне за сега и си седи така празна. Даже си пуснах и електронно банкиране, но така и не го ползвам за сега.
Дано да съм ти бил полезен.
П.П. Кажи на тъща си да попита някой по-компетентен служител в банката, защото и на мен една от служителките ми каза "Не може" ,но дойде една друга и я поправи и веднага отвориха сметката.
Чао и успех :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

Мнение от polinpo »

Аз също имам сметка в ОББ в канадски долари.Не винаги имат в наличност но при заявка че ще ги теглиш до няколко дни ти ги осигуряват.
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
Аватар
rbc
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 2:37 pm

Мнение от rbc »

И аз имам сметка в ОББ. Не плащам никакви такси за поддръжка.

:evil: Чиновниците в България са жестоки :twisted:
Take the time to live!!!
Ava
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 12:53 am

Мнение от Ava »

Bulbank
Публикувай отговор