Семейство?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Семейство?

Мнение от GGG »

Здравейте!
Приятелят ми и аз сме сгодени, но все още без брак.Искаме да подадем документи за Квебек.По-големи ли са шансовете за одобрение, когато имаме брак или не?
Благодаря!
Аватар
djohn3
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от djohn3 »

Предимство - не, но иначе е голямо улеснение, защото иначе трябва да доказвате съвместно съжителство 1 година назад.
Подадени док.до Виена-21.02.2007
Акюзе-06.03.2007
Интервю-30.11.2007
Подадени док.до Букурещ-05.12.2007
Баркодове+медицински-06.02.2008
медицински - 22.02.2008; ОК на 06.03.2008
Покана за визи - 26.03.2008 (пусната на 20.03.2008)
Bary
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 10:00 am
Местоположение: Sofia-Montreal

f

Мнение от Bary »

да ви кажа дори и с брак пак може да ви искат да доказвате съвместното ви съжителство! така че въпрос на избор, ние се оженихме почти преди подаването на документи и след това от букурещ ни искаха доказателства за съвместен живот, така че мисля че не е гаранция! :D
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Значи -малко пояснения :
Съжителство се доказва с
1) обща банкова сметка от поне 1 година
2) общ адрес от поне 1 година
3) покупка на нещо голямо поне от 1 година
Ако не можете да представите тези неща или поне 1 от тях по добре се оженете
Ние се оженихме на 02.03.2007 а подадохме док. във Виена на 20.05.2007 - никой не ни е искал да доказваме нищо.
А и после в Букурещ ако имате само съжителство ще ви искат доста повече неща и обяснения от типа - Как се запознахте, кога, ........
За мен брака е по удобният вариант.Вие си решете кое е по удобно за вас.
Изображение
Bary
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 10:00 am
Местоположение: Sofia-Montreal

f

Мнение от Bary »

ние бяхме изпратили общ адрес и тем подобни но, само да доуточня че точно това ни искаха на нас въпреки, че бяхме женени от една година, историята от както сме се запознали , и снимков материал за всички морета, празненства и сватбата! Така, че вече сме минали по тоя път и не е гаранция пак казвам! :D :D :D
maia_petrova2000
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 4:09 am

Мнение от maia_petrova2000 »

Здравейте на всички
Аз имам едно въпросче трябва ли да доказваш съжителство при условие че имаме син на 2 годинки но нямаме сключен брак
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

maia_petrova2000 написа:Здравейте на всички
Аз имам едно въпросче трябва ли да доказваш съжителство при условие че имаме син на 2 годинки но нямаме сключен брак
вие може да си живеете и разделени и да си имате 18 деца - как ще докажете че живеете заедно ако нямате документ за регистрация на еднакъв адрес примерно?
точно така мисля по въпроса:)
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Ако нямате брак,а кандидатствате като "конжуа дьо фе" единствения начин да докажете съвместно съжителство е - Личните Ви карти и на двамата да бъдат на един и същи адрес задължително поне от
1 ГОДИНА -ПРЕДИ подаване на документите към Виена.

"конжуа дьо фе" е официално вписана форма във формулярите и никой не може да Ви задължи да сключите брак.

Успех :thumbsup:
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Имам и аз един въпрос.
Имаме брак от три години и 2 деца. Моята лична карта е на стария адрес. Документите на колата също са там. Смяната означава време и пари, а скоро може да започне нова процедура по подмяната на документите. Възможно ли е да имаме проблем с различния адрес на личните карти?
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

semeen написа:Имам и аз един въпрос.
Имаме брак от три години и 2 деца. Моята лична карта е на стария адрес. Документите на колата също са там. Смяната означава време и пари, а скоро може да започне нова процедура по подмяната на документите. Възможно ли е да имаме проблем с различния адрес на личните карти?
нямаш никакви проблеми
много хора са женени и нямат обща адресна регистрация
акт за брак е достатъчен да не говорим че имате и деца :)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

Когато кандидатствахме за Квебек , аз и децата имахме софийска регистрация , като постоянен адрес, а съпругът ми по лична карта имаше пловдивска регитрация (постоянен адрес) , но имаше и адресна регистрация в София на същия адрес като нас . На интервюто не му поискаха документ да доказва общ адрес с нас . Успех
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
Публикувай отговор