Калгари / Ванкувър?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Krem Karamel
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 2:53 pm
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Калгари / Ванкувър?

Мнение от Krem Karamel »

Здравейте,
Вече си имаме визи, а още незнаем къде искаме повече да отидем. Не сме били нито във Ванкувър, нито в Калгари. Ако може да споделите ваши впечатления от градовете. Много ценна за нас ще е информация от хора живяли и в двата града. Защо напуснахте единия и отидохте в другия?

Ние сме семейство с малко дете.

Благодаря!
maryjoe
Мнения: 141
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 8:31 am
Местоположение: Vancouver

впе4атления

Мнение от maryjoe »

Да не ви подведа само споделям впечатления - Ванкувър е топличко, а в Калгари по-добре платена работа. Който знае- да сподели :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Калгари / Ванкувър?

Мнение от bp_de »

Krem Karamel написа:Здравейте,
Вече си имаме визи, а още незнаем къде искаме повече да отидем. Не сме били нито във Ванкувър, нито в Калгари. Ако може да споделите ваши впечатления от градовете. Много ценна за нас ще е информация от хора живяли и в двата града. Защо напуснахте единия и отидохте в другия?

Ние сме семейство с малко дете.

Благодаря!
Ми по добре кажи -ти какво търсиш,кое ти е приоритет,каква професия имаш и така нататка......та да може съфорумците да ти кажат несто по конкретно.
Навсякаде има и плусове и минуси.
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Ако ви е страх от земетресения, не ходете във Ванкувър. :-)
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Krem Karamel
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 2:53 pm
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Мнение от Krem Karamel »

Ми по добре кажи -ти какво търсиш,кое ти е приоритет,каква професия имаш и така нататка......та да може съфорумците да ти кажат несто по конкретно.
Навсякаде има и плусове и минуси.
Да, щеше да е по-добре ако бях казал две-три думи и за нас. Аз се занимавам с бази данни - MS Access и Oracle. Работя в завод, /т.е. не в софтуерна фирма/ където имаме изградена отлична производствена база данни. Правил съм какви ли не справки за кефа на ръководството. А иначе имам диплома за учител по математика. Никога не съм практикувал обаче. Съпругата ми е учителка по тамбура, със стаж повече от 10г. Имаме момиченце на 2,3г. т.е. интересуваме се и как стой въпроса с детските градини. Какво търсим? Преди всичко сигурност, т.е. да не сме поредните емигранти стояли 2месеца в Канада, ненамерили си работа, неоткрили хубавите страни и прибрали се в България. Искаме да останем.

Благодаря!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Krem Karamel написа: Какво търсим? Преди всичко сигурност, т.е. да не сме поредните емигранти стояли 2месеца в Канада, ненамерили си работа, неоткрили хубавите страни и прибрали се в България. Искаме да останем.

Благодаря!
aбе да ти кажа в началото ще се чуствате бая несигурни, притеснени, объркани и какво ли не още. Ама нема се стряскате, после като влезете в Матрицата, ще ви стане хубаво и спокойно :D

п.с.Вземете си и повече пари, за да не ви е притиснато, за трима както сте поне 8000.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

sasho71 написа:
Krem Karamel написа: Какво търсим? Преди всичко сигурност, т.е. да не сме поредните емигранти стояли 2месеца в Канада, ненамерили си работа, неоткрили хубавите страни и прибрали се в България. Искаме да останем.

Благодаря!
aбе да ти кажа в началото ще се чуствате бая несигурни, притеснени, объркани и какво ли не още. Ама нема се стряскате, после като влезете в Матрицата, ще ви стане хубаво и спокойно :D

п.с.Вземете си и повече пари, за да не ви е притиснато, за трима както сте поне 8000.
Сашо, къде ги раздават парите в БГ :shock: сега като си ходя да се наредя и аз там :?

[/b]
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Тия 8000 са нищо ако са за Ванкувър.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ninka,
ами за съжаление това е положението, имиграцията иска много пари, за съжаление. Ето и СмартДъста ти каза, че това е минимума. Още от наемите (два наведнъж) ще фръкнат поне 2000$, оборудване към още 2000$, като прокарат тел, интернет и сие...и ето половината отидоха :cry: Ако се запече работата и 2 месеца не си намерат работа и остават на нула! И какво правим после??? Пускаме тема "Дигаме байряка"
Така че положението е сериозно и парите тука свършват бързо за новоимигрантите. Надявам се че не искат да живеят в коптор и да спят на матрак от улицата, и да ядат вечер на кашон, само и само за да се спести някой и друг долар.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

sasho71 написа:ninka,
ами за съжаление това е положението, имиграцията иска много пари, за съжаление. Ето и СмартДъста ти каза, че това е минимума. Още от наемите (два наведнъж) ще фръкнат поне 2000$, оборудване към още 2000$, като прокарат тел, интернет и сие...и ето половината отидоха :cry: Ако се запече работата и 2 месеца не си намерат работа и остават на нула! И какво правим после??? Пускаме тема "Дигаме байряка"
Така че положението е сериозно и парите тука свършват бързо за новоимигрантите. Надявам се че не искат да живеят в коптор и да спят на матрак от улицата, и да ядат вечер на кашон, само и само за да се спести някой и друг долар.
сашо,
ама на мен положението ми е много ясно. аз изобщо дори не коментирам въпросната сума. тя може да не е достатъчна дори и за един човек. зависи как се простираш. а как ще простираш ще зависи единствено от авоарите ти.

Въпросът ми е, откъде да ги вземат тези пари?
хората просто може да нямат толкова. нито пък да има откого или откъде да вземат.
и кво, ако нямат хич да не идват, така излиза :shock: вярно е че ще им е трудно, ама в никакъв случай не е възможно. в крайна сметка дупе знае две и двеста :lol:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Smart Dust написа:Тия 8000 са нищо ако са за Ванкувър.


:shock: :lol: :lol: :lol:
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Kremkaramel,това е хубаво че имате амбицията да останете в Канада,а не като некои набързо се прибраха в БГ-то.Да знаете прави са всички в форума в началото никак не е гот,но после след време нещата ще си доидат на място.Според мен най добре е да започнете от Торонто-има работа птносителн о добре платена,имаш избор за всичко,голяма БГ общност с прилежащите към нея събирателни и културни центрове и т.н.има едно-все пак не всички българи са свестни,да внимавате.по вашитш професии няма да можете да си намерите работа,започнете с по елементарна,нискоквалифицирана работа-заплатитъе са от 9 до към 12 $ на час,с тези пари можете за първо време да си плащате квартирата и да се храните нормално,задоволено.Но ако работите и двамата нещата напредват и след време няма и да си помислите за БГ.Аз съм от 2 години тука и си имам къща и кола,така,че идвайте и не се страхувайте,ще се включат редовните противници на Канадата,не ги слушайте.Но без пари не идвайте поне 7-8000$,бързо ще ги вазвърнете.Най добре идете там където имате близки или приятели,това за началото е най важното.И питайте постоянно във форума,затова е той,пък и хората в него ще ви помогнат от сърце,гарантирам ви го. :)
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Тия градове и теми сме ги нищели много пъти по форума. Потърсете информация тук. Както и за градовете онлайн - работа, условия на живот. Идете където на вас повече ви харесва, няма най-добър град - иначе всички щяха да се скупчат там.

А може и да не случите от първия път на град и провинция, много хора се местят после. Старая се да съм обективен. Прави са хорта, които казват, че парите препоръчвани по Кебекарската, по принцип не са достатъчни за другите части на Канада. Но всичко зависи и от желанието и упоритостта. Не трябва да имате съмнения за успеха, а положителна настройка и трезва преценка за себе си и мястото си.
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Както по-горе казаха, работа по специалността няма да почнете, това е гарантирано. По тамбура особено учители не вярвам много да се търсят. Всичко което казвам след това е лично мое мнение. Ако в БГ взимате повече от 1500 лв. месечно общо, и от тия пари разходите ви са 1100-1300 лв., не си правете труда да идвате. Не, грешка, елате, но си вземете неплатени отпуски от работа и вижте накъде отиват нещата след 3-4 мес. и решете какво да правите. Това което ви разправят по-горе, къщи, коли с 12$/ч няма да стане. Груба сметка, незнам на колко е детето но ако е под 12, някой ще трябва да го гледа, ако решите и двамата да работите. Ако е пък във възраст за детска градина, там пък ако не е субсидирана, кожи се дерат. Да речем че и двамата бачкат по 40ч/седмица. 160х12=1920+1920=3840, чисто някъде към 2700-2800. Нека речем 2800. Наем-най евтиния що годе хубав 850/мес., кола-бензин към 150+застраховка 200, ако има късмет, плюс 100 за интернет и 2 тел. при добра оферта, плюс 600 за ядене/мес, станаха 1900 и както виждате слагам по всичко от най-евтиното. Остават към 600-700$. Нямам допълнително инфо за детето иначе ще мога да добавя и други разходи, които ще са неизменни. Друг е въпроса че може да се почувствате недоуценени в уменията които имате. Жалко че човек трябва да се учи от своите грешки понякога. Играйте на супер сигурно, мен ако питате. Не си напускайте работите и като идвате насам отивайте при познати. Сами ще ви е трудно. Ако нямате никакви такива, ние живеем в Торонто, ако решите да идвате насам можем и да се запознаем.Емиграцията от БГ се видоизменя вече. Хората все по-малко имат желание да емигрират. Ако не сте я окъсали съвсем, т.е. заплата от по 400-500 лв. на човек, идването ще е безсмислено, щото системата е такава тука, че парите се печелят, ама и бирниците са много.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Аз подкрепям Ал Бънди.

Не че искам да звуча песимистично, но с 12$ на час къщата и колата само ще ги сънувате. А 8000-те долата които ви препоръчват да си вземете, ще си ги избиете след 2-3 години.

Ако сте добре с английския (да ви е на 80% от българския) може и да ви е по-леко.
Заключено