Âïå÷àòëåíèÿ çà Cote-des-Neiges

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

На мен пък вече четвърта година не ми става гадно!
Блокът ни е хубав, наемите достатъчно високи, за да няма измет. Мишки никога не съм виждала! Хлебарки - тоже. Всеки месец си идва човек да обезпаразитява.
Не коментирам плацата и потребителите там. Мен ме интересува транспорт - редовен и денонощен, болници - 3 броя, на 5 до 10 минути пеш от жилището ми. Стигам до работа за 20 до 30 минути с градски транспорт и за по-малко от 10 минути с кола.
Ей за това става въпрос!
Компромис със задръствания и подобни не съм склонна да правя, още повече че работата ми определено не е в покрайнините на града.
И малка поправка за тези, които не живеят в квартала - напоследък латиносите са преобладаващи...Другите не ги знам къде се запиляха...
Накратко - всеки гледа от собствената си камбанария, така че да се правят обобщения не е много полезно!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Има и друго предимство този квартал.
Застрахователния, данъчния, мортгидж експерта който говори на Бг език е наблизо.:)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

Да Хълмен-наблизо е.И фризьора е наблизо,и магазина с бг стоки е наблизо и доста други работи са наблизо.Специално в района на Кент, плас Дарлингтън и плацата Уилдъртън никак не е лошо,но зависи кой какво иска.
Съединението прави силата!
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Веднъж съм посещавала култовата плаца и бях толкова потресена, че никога не се завърнах там. А знам, че има хора, на които половината време преминава там - раздумка с други шляещи се българи, кебапчета, ракия, боза и др. такива. Изключително смели са.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mama mia »

От култовата плаца и аз съм отвратена,но нашата плаца Уилдъртън засега я бива.
Съединението прави силата!
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Квартала има и хубави места, но надолу от Ван Хорн си е малкия Бомбай или Куала Лумпур ако искате :)
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »


Всеки си има мнение, което се базира на събрани наблюдения.
Ако живееш в хубав блок (което е обобщение :D ) насред Филиповци и ти е гот - това също си е лично мнение и своего рода обобщение...
Хайде живи и здрави !
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Нема проблем! Особено ако Филиповци е на 10 минути от центъра и предлага гореизброените удобства...
Никой никого не кара да ходи в плацата!
Ма ако щете - много е гадно! Тамън по-малко българи ще ми се въртят наоколо!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

Леля Екимка написа:Ма ако щете - много е гадно! Тамън по-малко българи ще ми се въртят наоколо!
:lol: :lol: :lol:

И на мен не ми е лицеприятен този квартал.
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »


Брей че докачливи и агресивни жители на Кот-де Неж, мятат удивителни като топли банички... :wink:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

КДН си е номер едно за новопристигнали, говорим за частта граничеща с утрамон, там сме живели няколко члена на форума (на уличката с най-много ферарита в Монтреал :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

КДН в часта му разположена м/у Куин Мери и Уестмонт е доста престижен район за живеене ,но и доста скъп както казах.в 90% от блоковете наемите за 3 и половиназапочват от 900-1000д. което явно е голяма хапка за устата на нашего брата имигранта ,който предпочита да се нанесе при циганите в северната част на квартала или в други реднек квртали.
цените на къщите в тази част на квартала започват от половин милион нагоре и понеже нашия брат не може да си позволи да плати такава цена се дислоцира я в Лавал ,я на Южния Бряг на 9 дни път с камила от цивикизованата част на града и органически намразва презретия от него КДН :D :D :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Красива България?????

Мнение от ablood »

Изтърпях с погнуса да ми свърши кофито и излетях с писъци от тази цигания. Сега като ходя да си взимам пощата се стряскам от мърсотията и мизерията в сравнение с новия ми квартал.
Има едно правило - където пуснат метро и удобен транспорт, се навъждат чернилки, жълти, новопристигнали, и изобщо всякакви мизерници, нямащи пари за кола.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Re: Красива България?????

Мнение от Леля Екимка »

ablood написа:Изтърпях с погнуса да ми свърши кофито и излетях с писъци от тази цигания. Сега като ходя да си взимам пощата се стряскам от мърсотията и мизерията в сравнение с новия ми квартал.
Има едно правило - където пуснат метро и удобен транспорт, се навъждат чернилки, жълти, новопристигнали, и изобщо всякакви мизерници, нямащи пари за кола.
От горното разбираме, че само ти имаш пари за кола...Ах, каква съм мизерница! :evil:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
mama_kenga

Re: Красива България?????

Мнение от mama_kenga »

ablood написа:Изтърпях с погнуса да ми свърши кофито и излетях с писъци от тази цигания. Сега като ходя да си взимам пощата се стряскам от мърсотията и мизерията в сравнение с новия ми квартал.
Има едно правило - където пуснат метро и удобен транспорт, се навъждат чернилки, жълти, новопристигнали, и изобщо всякакви мизерници, нямащи пари за кола.
Кефиш ме! Не само с това мнение! :D :beer: :beer:
Публикувай отговор