Пенсио моя...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

haimana написа:Тя сметката в цифри как да е, ама ако някой може да ме светне, как се справя сам родител като кара пици по 11 часа на ден, и каво прави през това време детето :nenam:
Ами другия родител работи на флаерите (публисак) и изкарва още $50000/година и плащат на детегледачка. Как ги изкарва - ми понеже разнася флаерите пеша, това са поне $4000-$5000 / месец спестени понеже не вика такси. Къв е проблема баце, 2 родители + 1 дете, социал, моциал, детски, пици-мици и мекици, малко флаерси, някой и друг аборт и ето - семейството сгъва по СТО ХИЛЯДИ ДОЛАРА кеш на година :lol:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Егати закъсалите китайки - щом абортите им ги правят социаладжии, които разнасят пици.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Малеее, кой за какво си говори, този форум все за работа на черно си говори. :lol: Ей, хайде спрете най-сетне! Какво общо има работата на черно с пенсия? Дали са изкарани на черно или на бяло, спестените пари са спестени. Няма да обсъждаме от кое се пести повече. Едни могат да пестят и от малко, други и по сто дол/час да взимат пак нищо не могат да заделят. Ако не е да им се отделя всеки месец автоматично от заплатата, сами не могат да се справят с тази тъй сложна задача. :lol: Пък някои даже се хвалят с това че си тъпчат кормите с пилета за по 18 евро/кг. :lol: :lol: Здраве да им е.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Моля авторът да си поправи заглавието. Пише се "пенсийо" - ох, че трудно това "Й", как не се научихте кога се пише.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Мите какво да ти обяснявам като си нямаш и хабер от този бизнес.
Приятеля ми при който кацнах в Торонто е собственик на Пица Пица.
Всеки божи ден освен продажбите в магазина има около 150 -180 доставки по домове. Тези доставки се изпълняват от около 5 - 7 шофьора.Средно това са 165 доставки / 6 човека = 27 доставки на човек. Само бакшиша е средно 2 $ на доставка. Само от бакшиш се изкарват 50 $.
Какво да ти обяснявам повече. Ако ти си чиип гай и не даваш 2 $ на шофьора има хора по къщи, по хотели, по старчески домове, по партита които ги дават.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joy написа:Ако не е да им се отделя всеки месец автоматично от заплатата, сами не могат да се справят с тази тъй сложна задача. :lol: Пък някои даже се хвалят с това че си тъпчат кормите с пилета за по 18 евро/кг. :lol: :lol: Здраве да им е.
А ти оправи ли се с тази тъй сложна задача, да заредиш батериите на фотоапарата :lol: Че нали щеше да ни покажеш продуктите и касовите бележки, ахъм...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Hullman написа:Приятеля ми при който кацнах в Торонто е собственик на Пица Пица.
Недей ми пиши фермани като гимназистка любовно писмо, ми си признай че се изцепи като тупан на циганска сватба дето собствениците плащали по $9/час кеш :lol: Чакам за доброто на всички новопристигащи в Торонто и желаещи да разнасят пици, да дадеш тука телефона на тоз добър собственик, твоя приятел, дето ги дава тия пари :twisted:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

предлагам да се изпрати една петиция до Другарката от Виена и да се внесе следния кректив в нейнотот комюнике;
търсените професии са други освен лекари и тннн, а заплатите са доста над 50, тожа 8-9 долара на час било само бакшиша :wink:

зА бога братя отивайте! къде- в Канада :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

леле, стана много поучителна тема :specs: :rotfl:
какво ли не може да се научи - от инвестиции в апартаменти на Слънчев бряг до получаване 50 хил. от социал, еврейски къщи и пици :P
голям цирк :beer: :beer:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

В постинга ми пише 8-9 $. Точно така правиш. Научаваш района в който ще разнасяш почваш на 7 $. Работиш бързо, качествено, не даваш фрии пици защото си закъснял или объркал пиците и на 3-я месец казваш искам 9 $ или се махам. Добрите шофьори получават 9 $. За собственика те са по ценни от колкото друг за 7$ но всеки 2-ри ден го няма на работа, колата да му е счупена или дава фрии пици защото закъснял.
Когато някой не се яви на работа имаш ли идея какво главоболие е за собственика. Не може да намери друг шофьор за 30 минути. Тел. звъни, хората поръчват, минат ли 40 мин. пицата е фрии.
Тези 2 долара на час повече за добър шофьор си струват в сравнение да се дават фрии пици за 15 - 20 долара доставката.
Разбира се че ако четеш вестника пише 7 $ на час. Ама това е за току що кандидастващия за работа не познаващ района.
Само след 3 месеца като покаже че е сериозен заплата става 8 -9 $

Мите защо не спори с Ариес като пишеше тук за 7.25 $ на час на чек, с платени осигуровки, платени ваканции и незнам още какви разходи за бензин а спориш с мен за 8-9 на час кеш за същата работа
Последно промяна от Anonymous на Вто Фев 26, 2008 11:18 pm, променено общо 1 път.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Стига сте пестили бре, бороу лайк дер'с но тумороу :D!
Така каза наскоро един много велик финансист. (Не пише тук :()
Циганите - на Сатурн !
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

бороу е лесно, ама после ако има" па увраж "и накъде :?: :wink:
stoyan
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 4:40 am
Местоположение: Toronto

Мнение от stoyan »

Аха и понеже съм от 6мес. в Каната как човек работещ на черно гради кредит хистори и как ще може да вземе кредит за жилище или пък как свободно да си сменя жилището под рента! За жалост :lol: вече от седмица съм на работа на бяло.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

mama_kenga написа:
Да му мислят социаладжиите и тарикатите , бачкащи на черно - е те наистина ще го духат. Едва ли на някой от тях му е минала през празната глава идеята, че трябва да си спестява пари за пенсия. И изобщо, забелязала съм, че нашенеца за пенсия не мисли - гледа там нещо да изцица от Кебек, мислейки си, че е голямата работа, пък после как ще я кара, не е ясно
Joy написа:
Между другото, съвсем не е задължително социалджия работещ на черно да има по-малък доход от теб, несоциалджийка, работеща на бяло.
От тези цитати за мен тръгна спора от страница 3-та на тази тема
Ей това и аз твърдя като в горния цитат на Joy.
Не ги подценявайте социаладжиите и работещите на черно. Като нищо може да се окаже че и те изкарват 50 000 с работа на черно и социал. И докато вие си мислите че пестите в РРСП по 5 000 $ на година с 6 % лихва или за 3 години имате да кажем 17 000 $ то социаладжията вече може да има 18 000 спестени от данъци на година плюс 5 000 като работещия на бяло = 21 000 * 3 години = 63 000 $ или един ап. в БГ който вече дава под наем и апартамента му носи допълнителен доход пък нищо че соцяладжията няма дори РРСП сметка и се прави на луд с 300 $ в банковта си сметка в Канада.:)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Разликата между Hully и bateto е, че Hully си вярва сам на тия дето ги разправя. :D
Аве Hully, ако кажеш как се минава 6 цифрено годишно на черно и social може и аз да се позамисля
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено