ROAD TEST - практически изпит за шофьорска книжка; VAN.BC

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

ROAD TEST - практически изпит за шофьорска книжка; VAN.BC

Мнение от sirius »

Мдамм, днес се явих на Road Test и ме скъсаха за скоростно каране основно.
Теста трябва да се ангажира предварително. По принцип. Аз отидох на място, казаха ми да отида на другия ден 7:15 сутринта и да чакам (диванчапраз). На другия ден се оказа че 8:30 мога да се явя. Проверяват светлините на колата, ръчната (ако не потегли колата значи е ОК (включена "на драйв"; автоматични скорости)), звука и чистачките. Трябва да не е със спукано стъкло също. Може да е колата на някой, ако имаш лично разрешение от него да ползваш колата. Застраховката също не провериха. Изобщо никакви док-ти на колата.

Питаха ме ръчните сигнали, предварително.
Обясни ми човека с две изречения как ще протече теста:
>Трява само да завивам на където ми каже. Ще направя
>едно "триточково обръщане" (обръщане на посоката само с една маневра назад) на улица. По принцип трябва да е само на улицата, но понеже имаше сняг, си помогнахме като използвахме странична улица.
>веднъж трябва да обясня опасностите на пътя (има завои, мокро, паркирани на улицата коли, растителност (ако има) която пречи на погледа, пешеходци и пр. неща, които представляват налична потенциална причина за изненади на пътя.

И така, човека си седи отдясно и следи. Забелязах че пише от време на време, но не зацепих, че всяко записване в листа е моя грешка.

Да $50.00 ми струва теста. Мога да се явя пак след минимум една седмица. Дотогава мога да карам с правоспособен водач до мен.

Ето какво ми дадоха след теста. Според мен си е доста ясно и ще е полезно да се види от кандидатите за тест. За да се разбере какви са грешките ми, се гледа каква цифричка има под коя буквичка; напр: в първата секция - завой на ляво, имам "2" под "С" - гледа се в ляво секция "С: speed" "2" е "Rolling Stop". Т.е. при завой на ляво (на кръстовище) не съм спрял напълно при знак стоп. (няма значение че съм преценил че наблизо няма коли и опасности). На STOP се спира, особено на тест!
Аз си мислех, че карам нормално и внимателно, но се оказа, че съм карал доста бързо. Разбрах, че има скъсани за бързо каране (с 5-6 км/ч повече от разрешеното).
Моя съвет към тези които са "с опит" (като мен) и които ще се явяват на тест: В градска част: до 50 км/ч ако няма др.ограничителни знаци и до 80 км/ч на магистрала (също ако няма ограничения). Мисля че е добе да се кара дори 4-5 до 10-15км/ч по-бавно от разрешеното, поне по време на теста. Поне това е моят извод за мен самия.

Успех на всички след мен!



Изображение
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
kralimarko

Мнение от kralimarko »

wellcome to .ca
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

53 in 30, 69 in 50 - ти си го разбил изпитващия :lol: . Намали малко скоростта, защото след като вземеш книжка това ще са сигурни честитки и то за не малко пари. Успех на следващото явяване :thumbsup:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Ти наистина си го гръмнал. Не само с скоростта. За скоростта може да те скъса ако караш и много по-бавно от максимално разрешената. Може и глоба да ти дадат за това. Та гледай да си максимално близко до разрешената.
На СТОП се спира. Много обичат да събират пари за това, Особенно в края на месеца, както и в БГ.
:D
Застрелял си го и с shoulder checka. Задължителен е на изпит при всеки завой и смяна на лента.
Дистанцията ти също не е била наред, както и разстоянието между теб и предния актомобил когато си спрял на кръстовище. Па не си и спрял където трябва в кръстовището.
Ако ме питаш мен ще е добре да минеш на курс - ще дадеш някой лев, но после пък ще ти е по малка застраховката. Поне в AB е така.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

koceto77 написа:53 in 30, 69 in 50 - ти си го разбил изпитващия :lol: . Намали малко скоростта, защото след като вземеш книжка това ще са сигурни честитки и то за не малко пари. Успех на следващото явяване :thumbsup:
На мен 57 in 30 ми струва точно 125 $ и 2 т. inaptitude. Taka че, умната! :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Аз бая зор видях тук, пред едно училище здрав наклон надолу и 30 ограничение, а на 50 м виждаш табела 50, скачане от спирачки на газ, за ученици ли да гледам или дали съм улучила километрите :nut:... В този случай не за 57, ами за 35 пак може да те скъсат.
А това дето си го намислил да караш с до 10-15 км. под разрешеното пак няма да е добре. При 50 ако му караш с 40 пак ще те скъса. 50 +/- 1-2-3 км, иначе лошо.
Последно промяна от anxeli на Съб Фев 02, 2008 4:21 pm, променено общо 1 път.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: ROAD TEST - практически изпит за шофьорска книжка; VA

Мнение от Marto »

sirius написа:На STOP се спира, особено на тест!
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ох, извинявай ама просто немам думи. Хубаво е че си споделил какво ти се е случило и затова не искам да се смея, ама не мога да се сдържа.

Това, дето е станало на изпита малко ми прилича на това, което се случва на много българоканатци с много български "опит" като дойдат тука, като батето да речем :wink:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

sirius: Няма страшно, че не си минал теста.
- страшно щеше да стане ако го беше минал! :roll:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
sirius
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 1:01 pm
Местоположение: Ямболско/Ванкувър
Обратна връзка:

Мнение от sirius »

затова всъщност отделих време за да опиша КАКВО СЕ Е СЛУЧИЛО и да може всеки (който ще минава теста) да си прецени сам. Защото думичките лесно, трудно, страшно, приятно са мноооого разтегливи и всъщност от тях няма полза по темата. Карал съм извън правилата - скъсали са ме. Не е нито страшно нито трудно, просто е добре да се забрави "българския опит" и да се кара ПО ПРАВИЛАТА в канада. После хората са го измислили всеки да си носи отговорността зад волана. Добро или лошо не ми е работата да оценям.

Марто, ми затова го пиша. Защото съм сигурен че не съм само аз, но и много други са "карали както си знаят" и не са минали теста. Няма проблем, смей се на воля, то си е и смешно. Както ще е и да смешно някой да кара по правилата в България :D

Това се отнася за Road Test в Канада, и по-точно Ванкувър.
DCS-31Oct2005
инт-вю-14Апр06;върнатза фр.(1г)
16Nov06 атестасион;17Nov06>Виена
1Дек06 тел.инт-ю-ОК
11Jan07 сертиф-т;26Jan>Бук-щ
18Jun07баркодове
10Jul07 медиц(3АвгВИТА 27авг-ОК)
11Sep07-покана за виза
18Oct07-виза
6Nov07-Vancouver
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Re: ROAD TEST - практически изпит за шофьорска книжка; VA

Мнение от dartcherniat »

sirius написа: На STOP се спира, особено на тест!
Много хубаво,че си споделил за теста, на доста хора би било полезно. Само да вметна ,че на стоп се спира винаги. Преди 1 месец така една лелка , която не спря се вряза в пресичащата кола.
Тук когато има стопове във всички посоки не важи правилото на десно стоящия, а който спре първи, първи тръгва.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Re: ROAD TEST - практически изпит за шофьорска книжка; VA

Мнение от zaia »

dartcherniat написа:Тук когато има стопове във всички посоки не важи правилото на десно стоящия, а който спре първи, първи тръгва.
И като дойда и аз, пешеходката, и им объркам реда, не знам как се разбират..чак ме е страх да пресичам, че те толкова се гледат, че мен ме пропускат от картинката :D
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: ROAD TEST - практически изпит за шофьорска книжка; VA

Мнение от JoroF »

sirius написа:Мдамм, днес се явих на Road Test и ме скъсаха за скоростно каране основно.
Теста трябва да се ангажира предварително. По принцип. Аз отидох на място, казаха ми да отида на другия ден 7:15 сутринта и да чакам (диванчапраз). На другия ден се оказа че 8:30 мога да се явя. Проверяват светлините на колата, ръчната (ако не потегли колата значи е ОК (включена "на драйв"; автоматични скорости)), звука и чистачките. Трябва да не е със спукано стъкло също. Може да е колата на някой, ако имаш лично разрешение от него да ползваш колата. Застраховката също не провериха. Изобщо никакви док-ти на колата.

Питаха ме ръчните сигнали, предварително.
Обясни ми човека с две изречения как ще протече теста:
>Трява само да завивам на където ми каже. Ще направя
>едно "триточково обръщане" (обръщане на посоката само с една маневра назад) на улица. По принцип трябва да е само на улицата, но понеже имаше сняг, си помогнахме като използвахме странична улица.
>веднъж трябва да обясня опасностите на пътя (има завои, мокро, паркирани на улицата коли, растителност (ако има) която пречи на погледа, пешеходци и пр. неща, които представляват налична потенциална причина за изненади на пътя.

И така, човека си седи отдясно и следи. Забелязах че пише от време на време, но не зацепих, че всяко записване в листа е моя грешка.

Да $50.00 ми струва теста. Мога да се явя пак след минимум една седмица. Дотогава мога да карам с правоспособен водач до мен.

Ето какво ми дадоха след теста. Според мен си е доста ясно и ще е полезно да се види от кандидатите за тест. За да се разбере какви са грешките ми, се гледа каква цифричка има под коя буквичка; напр: в първата секция - завой на ляво, имам "2" под "С" - гледа се в ляво секция "С: speed" "2" е "Rolling Stop". Т.е. при завой на ляво (на кръстовище) не съм спрял напълно при знак стоп. (няма значение че съм преценил че наблизо няма коли и опасности). На STOP се спира, особено на тест!
Аз си мислех, че карам нормално и внимателно, но се оказа, че съм карал доста бързо. Разбрах, че има скъсани за бързо каране (с 5-6 км/ч повече от разрешеното).
Моя съвет към тези които са "с опит" (като мен) и които ще се явяват на тест: В градска част: до 50 км/ч ако няма др.ограничителни знаци и до 80 км/ч на магистрала (също ако няма ограничения). Мисля че е добе да се кара дори 4-5 до 10-15км/ч по-бавно от разрешеното, поне по време на теста. Поне това е моят извод за мен самия.

Успех на всички след мен!



Изображение
хубаво са направили че са те скьсали с тия расьждения .на хаиуеи се кара с толкова с колкото вьрви трафика .научи се редовно да се оглеждаш за да не влезнеш под някое ремарке .в онтарио теста е 75$ та стига плака .един сьвет от мен ,караи по рядко .
а на СТОП и червен сигнал се спира задьлжително ,за да не ви се случи нещо такова
http://www.youtube.com/watch?v=X7_a2sf0lQg
успех зад волана
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Alabama
Мнения: 432
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 10:16 am
Местоположение: до Нефтозавода
Обратна връзка:

Мнение от Alabama »

Здравейте!



И аз да се включа!Sirius,къде ти beshe Road теста?Аз съм на 7-ми в Coquitlam и вече съм много изнервена.Смятам, че съм добър шофьор, но по БГ стандартите, а пък това тук май е недостатък. :?
Хубавото при склерозата е, че човек непрекъснато научава нещо ново...
todoto

Мнение от todoto »

Имам само една добавка.
Ако караш над 30 в училищна зона с ограничение е все едно да не спреш на Стоп :lol: . Има и "трики" места в почти всеки град, където трябва да се замислиш за валидността на знака, особено ако видиш училище или игрална площадка или стадион. Например ако направиш десен завой а преди това си бил с ограничение 30 по-правило ограничението е валидно дори и ако няма знак. Това ми го обясни инструктура и на моя изпит ме прекараха през това място в НортВан.
Хора гледайте знаците иначе просто няма да си вземете изпита.
Да речем на Лонсдейл след кръстовището на магистралата като слизаш надолу има една площадка и на главната скоростта е 50, след десния завой обаче става 30 :wink: . Ако пропуснеш тоя знак се брой за скъсан, все едно не си спрял на стоп или си минал на червено.
Като гледам горната картинка май си минал с 50 в две такива зони.
Затова са те скъсали. Всеки един местен инструктор ще ти каже тея трикчета къде са в съответния град. Знам и местата в Ричмънд :lol:. Дистанцията беше и мой проблем който го коригирах с инструктора иначе просто щеше да ме скъсат, щото "шолдърчека" си е проблем на всички дето идват от Европа. Това ми го каза тестващия, че ние дето идваме от Европа не пазим пешеходците и колоездачите и затова десния шолдърчек не го правим. А той трябва да се прави два пъти - преди спиране за десен завой и преди тръгване за самия завой :lol: .

Успех и на двамата. В Кокуитлам има доста такива зони внимавай със знака 30 особено около Поириър, знака 30 започва още от Остин :wink: .
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

И се спира НА СТОПА, нищо, че от него не се вижда грам има ли опасност да продължиш, или не. После ще спреш още веднаж след шумака или каквото ти пречи да се огледаш още веднаж. А уникалния случай "Защо намаляваш? Ами качих над 50." на друг освен мен едва ли се е случвал, и едва ли вече ще се случи.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Публикувай отговор