Прав е Батето*цитирам негово исказване*колко е жалка истинат

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
kralimarko

Прав е Батето*цитирам негово исказване*колко е жалка истинат

Мнение от kralimarko »

или по просто казано ПРИНУДИТЕЛНО ЗАРОБВАНЕ.семпъл пример работодателите могат да те изнудват по всякакъв начин и ти като си се огъзил и си се хванал за палците стискаш бузи щото няма къде да идеш.опънеш ли се губиш работа,губиш и пропъртито.това е съвременното робство когато 1/2 от доходите ти отиват за моргич.е ,ако е 1/5 имаш възможност да сейфнеш бели пари за черни дни и като те наритат да понесеш удара докато си намериш нова работа и станеш платежоспособен ,но ако 100% от приходите ти отиват за покриване на разходите за бита вече си Роб и много,ама много трябва да слушкаш и да се навеждаш.
уелкъм ту Канада.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Е като загубиш пропъртито голямата работа. Все едно си плащал наем.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

уелкъм ту Канада.
Е кво толкова - продал си си душата на банките. И трябва да си го отработваш докато ставаш за това. :beer:
Иначе какви ще ги вършиш - ще мислиш за секс, фиркане или наркотици. Или за връщане в родината, дето нищо не е същото.... но това е вече друга тема. :freak:
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Re: Прав е Батето*цитирам негово исказване*колко е жалка ист

Мнение от Al Bundy »

kralimarko написа: уелкъм ту Канада.
Абе ти не нанюха ли някой бизнес вече?Имам спомени че беше споменавал че имаш обоняние за такива работи или от бачкане няма време за бизнес?
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

За добро или лошо повечето БГ имигранти нямат property и не ги е много грижа какво става с цените на къщите. Ето само един цитат от една интересна статийка:

"Разразилата се в последните месеци глобална кредитна криза не се очаква да повлияе на притока на емигрантските пари, смятат анализатори. Причината е, че повечето от българите, които работят в чужбина, обикновено са ниско платени и те ща се последните, които ще бъдат съкратени."

http://banks.dir.bg/2008/01/24/news2579934.html
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

В БГ също се изплащат жилища за дълго време- ситуацията е подобна, разликата е че все пак си в БГ. Друга разлика е че трудно можеш да дадеш под наем такова жилище - защото е малко обикновено и защото най-често ти живееш в него.
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

ако някой има други представи за каната и северна америка по принцип, по-добре е да почете малко и да се поинтересува къде точно отива; да не забравяме, че каната си е била и ще бъде капиталистическа страна, въпреки социалистическия уклон на френска канада; моя съвет към оставащите там е да станат милионери, иначе не виждам особено голям смисъл от престоя там.
точно така мисля по въпроса:)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Прав е Батето*цитирам негово исказване*колко е жалка ист

Мнение от Omega3 »

kralimarko написа:или по просто казано ПРИНУДИТЕЛНО ЗАРОБВАНЕ.семпъл пример работодателите могат да те изнудват по всякакъв начин и ти като си се огъзил и си се хванал за палците стискаш бузи щото няма къде да идеш.опънеш ли се губиш работа,губиш и пропъртито.това е съвременното робство когато 1/2 от доходите ти отиват за моргич.е ,ако е 1/5 имаш възможност да сейфнеш бели пари за черни дни и като те наритат да понесеш удара докато си намериш нова работа и станеш платежоспособен ,но ако 100% от приходите ти отиват за покриване на разходите за бита вече си Роб и много,ама много трябва да слушкаш и да се навеждаш.
уелкъм ту Канада.

Не хвьрлай вината вьрху работодателя.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Петре, що не цитира от статията как ако не са имигрантите сте цъфнали и вързали в процъфтяващата България. Я кажи още ли газите кал и киша? След 1-2 месеца ще се давите май.

И още, пропуснал си да предадеш, че това се отнася за българите в Европа, не в Америка.

Ей тия номера минаваха по татово време.
Последно промяна от Veliko на Чет Яну 24, 2008 7:16 am, променено общо 1 път.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Абе то за робството си е тка ама иди в Арабския свят и виж как е,в БГ да не говорим там и не ти плащат и живееш за едно ядене и сметките за тока.Все пак тук можеш да направиш нещо,то верно е за работодателите те лъжат ама като си знаеш правата немаш да имаш много проблеми.Най добре не мисли негативно,а позитивно,явно светът е устроен не добре ,но това е работа на Всевишния.Все пак тук си е по бяло робството.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Veliko написа:Петре, що не цитира от статията как ако не са имигрантите сте цъфнали и вързали в процъфтяващата България. Я кажи още ли газите кал и киша? След 1-2 месеца ще се давите май.

И още, пропуснал си да предадеш, че това се отнася за българите в Европа, не в Америка.

Ей тия номера минаваха по татово време.
какво общо имат БГ имигрантите със ситуацията в БГ? Нищо не разбирам. С какво БГ имигрантите помагат на българите в БГ?
Ако имаш предвид, че някои от тях пращат пари на родителите си, то това си е тяхно задължение. Не съм чул някой БГ имигрант да е направил нещо с обществена значимост за българите в БГ като цяло, което говори и колко са просперирали те. Май не много.
точно така мисля по въпроса:)
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Al Bundy
ти много помниш,само за рекорда от 5 месеца сам в Ка и имам 5.5 дена трудов стаж за по $13 на 4ас и сам напуснах ,не се гордея с това -само си упдейтвам резумето.пожелавам и и на теб някои ден да можеш да си го позволиш ........ина4е Ка не е толкоз лоша но Батката е прав за много работи и е хубаво да сме обективни ...а що се отнася за БГ -аз ли4но не искам и даувам за там-лайняна историа..но тва е само мойто мнение ,може би след 20 години имигрантсване съм се от4уждил -аи ро но /Успех на вси4ки
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Veliko написа: И още, пропуснал си да предадеш, че това се отнася за българите в Европа, не в Америка.
Навсякъде имигрантите са сред най-бедните прослойки от населението. Америка изобщо не прави изключение. Само дето с този слаб $ вече и пари към БГ не могат да пращат като хората. Добре, че са още измамите с кредитните карти, та да могат да се върнат в родината с някой и друг лев.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Pehlivan написа:Все пак тук си е по бяло робството.

Абе да те опънат те там в McDonalds или Tim Horttons да гърбиш за 9$/час ще видиш колко е по-бяло робството в Канада. Може да е бяло заради снега навън, който си е повечко, но на тебе ще ти се зачерни живота. Аз лично, предпочитам да газя малко кал, но в онези fast food chains бих стъпил само като клиент и то в краен случай.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Само пример.Когато пътувах до Кал.партньора ми беше руснак.Постоянно се оплакваше от неуредиците и нещата които трябваше да правим по волята на шефовете.Много неща не ни изнасяха и аз му викам ми махай се ,аз се махам що трябва да им търпя номерата,ако не е за месец на втория ще си намериш друга работа,а тоу вика не мога така ,трябва да имам предварително осигурена друга работа ,ако се случи да не работя месец два не мога да издържа финансово.
Аз останах доста учуден ,той правеше чисто минимум 4000 д. на месец.Викам му е добре де правиш добри пари ,а той правя ,но ги давам и в банковата сметка няма нищо ,плащам къща в Лавал-2400д. на месец ,Нисан Алтима на лиз-550д,Тойота Корола на Жената ,отопление ,бензин ,храна ,мебели,кредитни карти,малка и голяма дъщеря-уроци,колеж ,жена ми поработва от време на време в парикмахерская и накрая на месеца съм на червено. :o
Във фирмата от 120 работници половината са на това дередже и шефовете много добре го знаят и се възползват от тоя факт и те натискат както на тях им е изгодно,няма не искам щото гориш,на свободни елементи като мен дето нямат нищо освен един наем не им пука да му теглят една майна и напред ,но един ден за да живея ;нормално; и аз трябва да стана като тях с къщи,коли и хиляди борчове към банките,тогава започва гоямата е..н,няма не искам.
Всъщност това е пример само от една фирма ,но така е на всякъде,така ,че не се заблуждавайте ,че големите заплати ще ви направят по свободни и независими ,напротив с голямата заплата започват покупките и Закрепостяването,хванеш ли се на хорото един път оттърване няма ,роб за цял живот. :D
Публикувай отговор