Имиграционен контрол на летището?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dagonet
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 8:08 am
Местоположение: MTL

Имиграционен контрол на летището?

Мнение от Dagonet »

Здравейте,
След около месец летим до Монреал, като сменяме самолет в Торонто. Знаете ли къде трябва да минем през имиграционен контрол? Още на летището в Торонто или чак като пристигнем в Монреал?

Много ви благодаря предварително!
:lol:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Имиграционен контрол на летището?

Мнение от speedy »

Торонто
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

И на нас ни интересува тази тема:) Трябва да минете в Торонто.
Dagonet , надявам се нямаш нищо против че пиша в твоята тема:D
Да не би да летите с Полските авиолинии през Торонто за Монреал? Питам , защото те летят така през Торонто за Монреал, а ние ще летим с тях на 22 или 29 февруари до Отава.
На мен ми е интересно какво да кажем на имиграционните в Торонто : че носим 9 000 долара , които сме записали в Договора за финансова незаисимост и че отиваме в Отава или да кажем , че носим минимума , който е необходим за Квебек и отиваме до Отава и оттам в Гатино, защото не знаем къде ще се устройм , в смисъл , знаем, но дали ще е в Онтарио или Квебек е въпроса , а това на място ще го решим според намирането на квартира , работа и т.н. Но ми е чудно какво става , ако кажа че съм по програмата за Квебек , но смятам да живея в Онтарио, а после отида в Квебек(Гатино) или обратното и изобщо ми е интересно как се урежда статуа с документите в тези случай ... а, май не стана много ясно.
А и още нещо, имиграционните пишат ли нещо на тези документи , които идват с визата, примерно къде отиваш , някакав адрес, къде възнамерявап да живееш и т.н. Ако напише някой два три реда, ще е супер:)

Благодаря предварително :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Като кацнете в Торонто, ако това е междинно кацане и продължавате със същия самолет за Монреал, няма да минавате през имиграционните в Торонто. Ако сменяте самолета (друга авиокомпания) и минавате паспортен контрол след това и митница ще минете през имиграционните. Понякога при полет с междинно кацане не ви карат да напускате самолета, но ако ви накарат да слезете си вземете с вас бордните карти за да можете да влезете пак в самолета.
Venko написа: На мен ми е интересно какво да кажем на имиграционните в Торонто : че носим 9 000 долара , които сме записали в Договора за финансова незаисимост
Не ги интересува колко носите в брой, може и 5$, важно е колко сте декларирали. Може да са в банката.


и че отиваме в Отава или да кажем , че носим минимума , който е необходим за Квебек и отиваме до Отава и оттам в Гатино, защото не знаем къде ще се устройм , в смисъл , знаем, но дали ще е в Онтарио или Квебек е въпроса , а това на място ще го решим според
намирането на квартира , работа и т.н. Но ми е чудно какво става , ако кажа че съм по програмата за Квебек , но смятам да живея в Онтарио, а после отида в Квебек(Гатино) или обратното и изобщо ми е интересно как се урежда статуа с документите в тези случай ... а, май не стана много ясно.
А и още нещо, имиграционните пишат ли нещо на тези документи , които идват с визата, примерно къде отиваш , някакав адрес, къде възнамерявап да живееш и т.н. Ако напише някой два три реда, ще е супер:)


И това не ги интересува. Важно е да дадеш адрес на който да ти изпратят резидентската карта или в последствие ще им изпратите адреса.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

mouse написа:Като кацнете в Торонто, ако това е междинно кацане и продължавате със същия самолет за Монреал, няма да минавате през имиграционните в Торонто. Ако сменяте самолета (друга авиокомпания) и минавате паспортен контрол след това и митница ще минете през имиграционните. Понякога при полет с междинно кацане не ви карат да напускате самолета, но ако ви накарат да слезете си вземете с вас бордните карти за да можете да влезете пак в самолета.
Venko написа: На мен ми е интересно какво да кажем на имиграционните в Торонто : че носим 9 000 долара , които сме записали в Договора за финансова незаисимост
Не ги интересува колко носите в брой, може и 5$, важно е колко сте декларирали. Може да са в банката.


и че отиваме в Отава или да кажем , че носим минимума , който е необходим за Квебек и отиваме до Отава и оттам в Гатино, защото не знаем къде ще се устройм , в смисъл , знаем, но дали ще е в Онтарио или Квебек е въпроса , а това на място ще го решим според
намирането на квартира , работа и т.н. Но ми е чудно какво става , ако кажа че съм по програмата за Квебек , но смятам да живея в Онтарио, а после отида в Квебек(Гатино) или обратното и изобщо ми е интересно как се урежда статуа с документите в тези случай ... а, май не стана много ясно.
А и още нещо, имиграционните пишат ли нещо на тези документи , които идват с визата, примерно къде отиваш , някакав адрес, къде възнамерявап да живееш и т.н. Ако напише някой два три реда, ще е супер:)


И това не ги интересува. Важно е да дадеш адрес на който да ти изпратят резидентската карта или в последствие ще им изпратите адреса.
mouse и Venko са точни.

Ще опитам да обхвана въпросите, които поставяш като поредност при установяването в една или друга провинция.
Ако тепърва ще търсиш работа (т.е. нямаш осигурена предварително), квартирата предхожда всичко. Можеш да живееш у някой познат до намиране на работа, но този случай не е естествен и няма да го коментирам. Ако си с дете, критерий за добрата квартира е наличие на добро училище в квартала. След това е цената на квартирата, близост до публичен транспорт (до 3-5 мин пеша), близост до магазини (5-10-20 мин пеша). За Отава-Гатино има значение къде се установяваш, заради всички документи и регистрации, изключая картата за постоянно пребиваване (тя няма адрес), които трябва да извадиш използвайки адреса, на който живееш. Мисли за Квебек и Онтарио, като за две държави - с отделно законодателсто и политики. Няма пречка, обаче, да се установиш в Гатино и да работиш в Отава и обратно. Винаги можеш да си смениш и провинцията по-късно, като неудобството е, че трябва да смениш и някои документи.
Отава има много добър обществен транспорт, който влиза в Гатино. Обратното е също вярно. Много хора от Отава посещават барове в Гатино (в Квебек затварят по-късно). Много от Гатино пазаруват в Отава, обратното не знам дали важи.
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Благодаря ви за отговорите.
Значи за парите питам не за друго, защото ми беше интересно как стои положението с това да кацнеш в Онтарио и да кажеш че отиваш да живееш в Квебек. От темите назад , които съм гледал ниаситна става ясно че не ги интересува колко носиш, а колко си декларирал.
На нас проблема ни е друг. Ние ще се настаним в наши познати, които живеят в Отава и от това , което разбирам от писаното от вас всички документи , които ще извадим без резидентската карта ще са от Онтарио, нали така?? :D
Обаче ние сме с малко дете и съм чел назад , че има облекчения за семейства с деца като поемане на голяма част от таксите за детска градина, дески надбавки и разни други , които се предоставят в Квебек. И поради простата причина , че в началото ще е трудно и доходите най-вероятно ще са ни малки и може би ще работи само единия в началото , обмисляме варианта да се живее в Гатино заради горните привилегии, по ниските наеми и др., но лошото е че ако поседим да речем около месец у тези наши познати и през това време ще търсим квартира и работа, ако си си подадем документите за здравни карти и социални номера и там всичко останало с адрес в Отава, а после идем в Гатино , ще трябва ли да сменяме всичко отново? Ето това нещо ми е малко мътно.
В общи линии смятам , че щом толкова хора са се справили преди нас и ние ще се ориентираме бързо в обстановката, но след като го има този форум , пък и толкова много източници на информация, срамота е човек да не попита това което го интересува и да бъде максимално подготвен за това , което го чака:)
Благодаря отново :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Имиграционните те питат коя ти е финалната дестинация, ще те питат в Торонто ли оставаш или отиваш другаде. Ти им казваш Гатино. Те си го записват някъде. Ще те питат на кой адрес ще отседнеш. Не знам дали има проблем, че при теб този адрес е в Отава. По принцип имаш право в някакъв срок да ги уведомиш на какъв адрес да ти пратят ПР картата. Прочети тук:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... riving.asp
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... riving.asp
Ние бяхме на хотел в началото и казахме на имиграционните, че ще дадем адрес, на който да ни пратят ПР картите, по-късно. Нямахме проблем. Меко кацане :wink:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Без да те ангажирам с моето мнение ... Просто от чисто любопитство.

Ако искаш да ползваш социалните различия на Квебек (Онтарио също предлага помощи за деца, но няма идея какви и как), най-вероятно, ще трябва да се регистрираш в тази провинция. Тогава стратегията за първоначално установяване може да бъде следната:

Отсядаш в Отава.
Намираш квартира в Гатино.
Регистрираш се в Квебек.
Търсиш работа в Квебек или Онтарио.

Решаваш, след време, да си смениш града с град в друга провинция.

Намираш си работа в тази провинция ...
Намираш си квартира ...
Сменяш необходимите за смяна документи ...
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Значи работата е долу- горе ясна. :D Благодаря ви за отговорите:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Публикувай отговор