Доларът ще пада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Долъра ще пада

Мнение от martin_1 »

Реално Канада какво си произвежда сама като страна? За нефта е ясно, че си го добива сама, но от към други продукти и суровини ми е въпроса.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Долъра ще пада

Мнение от Koko »

martin_1 написа:Реално Канада какво си произвежда сама като страна? За нефта е ясно, че си го добива сама, но от към други продукти и суровини ми е въпроса.
Добив на въглища и цветни метали, земеделие - един от големите производители на пшеница и говеждо, също добре развит риболовен отрасъл, промишленост (която е доста обвързана с американската) - правят различни видове транспортни средства, химическа промишленост, енергетика, сектора на услугите - финансови и туризъм.
От друга страна не забравяй че макар Канада да е втора по площ в света, насалението й остава малко, в сравнениние със САЩ например е 10 пъти по-малко.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Долъра ще пада

Мнение от martin_1 »

Koko написа:
martin_1 написа:Реално Канада какво си произвежда сама като страна? За нефта е ясно, че си го добива сама, но от към други продукти и суровини ми е въпроса.
Добив на въглища и цветни метали, земеделие - един от големите производители на пшеница и говеждо, също добре развит риболовен отрасъл, промишленост (която е доста обвързана с американската) - правят различни видове транспортни средства, химическа промишленост, енергетика, сектора на услугите - финансови и туризъм.
От друга страна не забравяй че макар Канада да е втора по площ в света, насалението й остава малко, в сравнениние със САЩ например е 10 пъти по-малко.
Интересно ми стана с производството на различните видове транспортни средства. Какви са точно имаш ли инфо?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Долъра ще пада

Мнение от speedy »

Автомобили, самолети, вагони и, разбира се, СНЕГОМОБИЛИ.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Долъра ще пада

Мнение от martin_1 »

Автомобили :) интересно. Коя/и марки произвеждат Канада?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Долъра ще пада

Мнение от speedy »

Ford, GM, FCA, Toyota, Honda, както и много производители на компоненти, като Magna, Linamar и няколко стотин други малки и големи фирми.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Долъра ще пада

Мнение от dimana »

Канада продължава да внася crude oil в източните провинции:

https://www.neb-one.gc.ca/nrg/ntgrtd/mr ... t-eng.html"

Вероятно ще поскъпне храната внос от Щатите и от страните, където се договаря в ам. долари, а може и да не се вдигне (зависи от националната им валута). Може би ще се увеличи цената на карибските почивки. За колите не ми се вярва по други причини.

Когато пристигнахме в Канада края на 2001 г. канадският долар беше много нисък към щатския. Тогава и началото на 2002 г курсът беше по спомени около 1,50-1,60. Все още това ниво не е достигнато. Датата е 21 януари 2002 г.

http://www.bankofcanada.ca/rates/exchan ... te-lookup/"

Никой не знае кое е new normal.

Вероятно ще има повече канадци, заминаващи временно на работа оттатък границата. Най-големият страх на колегите ми е да не се изкопира здравното осигуряване/застраховки.

В България все още пенсиите не са облагаем доход (български и по спогодба). За чуждите пенсии не важи таванът от 910 лв. Пенсионната спогодба България- Канада работи (без Квебек). Във входа на сестра ми в България в тетрадката на домоуправителя се водят няколко италиански пенсионери по същата причина.
Все пак получаването на статут на non-resident има много, много сериозни последствия.

Живи и здрави, времето ще покаже.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Долъра ще пада

Мнение от Pavel M »

speedy написа:Автомобили, самолети, вагони и, разбира се, СНЕГОМОБИЛИ.

и най вече снегорини :rofl: ,че без тях в канада накъде
спрат ли им производството ще ви се отели вола цяла зима да маате с лопатите :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Долъра ще пада

Мнение от martin_1 »

Това е добра индустрия автомобилостроенето. Лесно ли се влиза за работа в този бранш?
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Долъра ще пада

Мнение от Странджата »

Pavel M написа:
speedy написа:Автомобили, самолети, вагони и, разбира се, СНЕГОМОБИЛИ.

и най вече снегорини :rofl: ,че без тях в канада накъде
спрат ли им производството ще ви се отели вола цяла зима да маате с лопатите :lol:
Дай Боже батьо,ама не иде и не иде,изгорехме без сняг!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Долъра ще пада

Мнение от ivandaman »

martin_1 написа:Това е добра индустрия автомобилостроенето. Лесно ли се влиза за работа в този бранш?
Тук почти няма индустрия в която да се влиза "Лесно" но това е разговор за друга тема.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Долъра ще пада

Мнение от Koko »

speedy написа:Автомобили, самолети, вагони и, разбира се, СНЕГОМОБИЛИ.
--- и кораби - както транспортни, така и военни.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Долъра ще пада

Мнение от Koko »

martin_1 написа:Това е добра индустрия автомобилостроенето. Лесно ли се влиза за работа в този бранш?
Зависи какво умееш да правиш, но наистина не се влиза лесно.

Преди близи 10 години бях на интервю за работа в счетоводния отдел в един от заводите за компоненти на Хонда в южно Онтарио, като се оказа че компонентите заминават директно за Щатите където се сглобяват колите.
Самото интервю беше със съдействието на агенция и жената от агенцията изрично ме беше предупредила че макар завода да е в Канада начина на работа е като за ЯПОНСКА корпорация, т.е. дисциплината е железна, а вече когато на място за самото интерво, при влизането ми в административната им сграда имах чуството че съм попаднал в затвор с лек режим, като се започне от това че всички са в еднакви униформи, както и че никой от служителите не смее да вдигне поглед от монитора си.
В крайна сметка се оказа че от четиримата кандидати които интервюираха не бяха харесали нито един и от агенцията трябваше да търсят още хора.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Долъра ще пада

Мнение от martin_1 »

Японците са хора за подръжание в това естество. Сега ме замисляте, че на европейските автомобили толкова им в паднало качеството, че японските може би са по-добрия избор в момента. Както и да е. По темата. Наистина кад днес е паднал с близо 1 ст., а амер.долар леко нагоре.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Долъра ще пада

Мнение от tonich »

Koko написа:
martin_1 написа:Ако изпращате долари в България да кофти момент, но за живот в Канада нещо променило ли се е заради курса? Цени, качество примерно .....
Всичко внасяно в Канада от Щатите би трябвало да поскъпва.
И поскъпва!
Вече почти година и половина всичко произведено в щатски долари, което се внася в Канада си поскъпва.
Не знам защо само повтаряте "ще". То си поскъпва - къде с 5, къде с 10 %, къде с повече.
Дори и в суперстора месата и сирената ги побутнаха нагоре средно с 10 - 15 %. Дори и тези, които се произвеждат тук. Отделно и много други стоки...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор