Страница 1 от 1

Освобождават българите в чужбина от здравни вноски

Публикувано на: Съб Дек 15, 2007 7:49 pm
от bisi

Публикувано на: Съб Дек 15, 2007 8:58 pm
от Странджата
Въобще не го и четох материала , сигурен съм , че има ,,обаче , защото...,, , но дори и да няма , требе да се съди тая ГАД за хилядите проблеми , които създадоха на хората навън :evil:

Re: Îñâîáîæäàâàò áúëãàðèòå â ÷óæáèíà îò çäðàâíè âíîñêè

Публикувано на: Съб Дек 15, 2007 10:57 pm
от heat

"ïðîåêò çà èçìåíåíèå íà Çàêîíà çà çäðàâíîòî îñèãóðÿâàíå"

äàíî äà ãî ïðèåìàò

Публикувано на: Нед Дек 16, 2007 11:27 pm
от prase
А това накрая на статията как ви звучи?
Нещо да се е променило?
<<Българите, които ще прекарат над 183 дни в страна извън ЕС, трябва да подадат декларация предварително, тъй като платените вноски в страна извън евросъюза, не предполага освобождаване от здравни вноски у нас. >>

Публикувано на: Пон Дек 17, 2007 8:51 am
от bp_de
prase е това в сравнение с другите миzерри е лесно . 2006 отидох в НОИ ,1 бумага попалва6 и не те тарсят 5 години . Става zа 5 мин.

Публикувано на: Пон Дек 17, 2007 4:53 pm
от analgin
Аз на този въпрос имам решение: От 1990 те имат да взимат, пък аз имам да им давам, но ще им дам, ама друг път.

Публикувано на: Пон Дек 17, 2007 5:14 pm
от MrGeek
analgin написа:Аз на този въпрос имам решение: От 1990 те имат да взимат, пък аз имам да им давам, но ще им дам, ама друг път.
E то ще е безкрайно любопитно как теб те водят длъжник, след като от 90-та година нямаш нищо общо с тази система, която пък се появи през 2000-та. Изглежда автоматично са те вкарали в списъка по силата на някаква неземна логика, което принципно не ме учудва. :lol:

Публикувано на: Пон Дек 17, 2007 8:18 pm
от sasho71
nqkой знае ли на второ четене кога ще мине?

Публикувано на: Пон Дек 17, 2007 8:33 pm
от Smart Dust
sasho71 написа:nqkой знае ли на второ четене кога ще мине?
След като депутатите си вдигнат заплатите, запразнят, наядът, угоят, насерът и нае*ът. :evil:

С две думи: До година. :D

здравни

Публикувано на: Чет Дек 20, 2007 11:30 am
от shopolova
Здравните вноски имат 5 години давност. Не забравяите. А пак и те са заети с други работи/ откаде да изкопчат пове4е пари/ и никои не търси здравните вноски на физи4еските лица.

Re: здравни

Публикувано на: Чет Дек 20, 2007 12:11 pm
от sasho71
shopolova написа:Здравните вноски имат 5 години давност. Не забравяите. А пак и те са заети с други работи/ откаде да изкопчат пове4е пари/ и никои не търси здравните вноски на физи4еските лица.
e da, ама за каква давност говориш като те непрекъснато се натрупват и ти си "ъпдейтваш" постоянно давността :twisted:

Публикувано на: Пет Дек 21, 2007 7:51 am
от anito
Законът щял да се гледа през януари. Саше, може да пресечеш ъпгрейда с една молба да те освободят оттук нататък. Това става лесно и може да се попълни за 5 год., а не всяка година да се прави. Това никой няма да го променя, поне не и за нас, дето не сме в Европейския съюз. Зора е за периода до 2006(7), когато с молба-без молба, няма как да се озвободиш за стара дата. Сега това уж ще оправят, да видим. Добре, че има хора, дето да натискат, че да става нещо.