канада -рай за некадърниците

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

я кажи къде ги дават тия 5000 в БГ-то, и на кви специали ги дават, сигурно са за директори. И не се лъжете, в европата не са много парите, 2000 € нето се има за висока заплата. А колко се удържат, не ми се говори. Ако искате пари, УСА само.

Кеф ти Финландия, кеф ти Минландия хубаво, ама не си мисли, че някой е приритал за теб.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Разбира се, че големите пари се дават само на мениджъри. Кой ще ти даде 5 бона на изпълнителски кадри, пък дори и в Америка. Затова навсякаде хората се борят да стават началници :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

ti ne spish li, ili si somewhere out there, :-)

te menigerite ne imigrirat, BTW
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

I'm always somewhere out there, you know :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: канада -рай за некадърниците

Мнение от Omega3 »

bateto написа:да ме прощавате обаче имам чувството ,че канада е предпочитана дестинация за всички български неудачници и некадърници.по друг начин не мога да си обясня ,как може всичките така наречени специалисти нереализирани в родината да идват на тумби тук за да чистят еврейските къщи и да мият чинии.
значи са леле и специалистите.вие какво мислите. :wink:

Всяка жаба да си знае гьола.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Много ми е странно - единствено заплатата ли е важна , за да се стои в БГ?
Ами ако въпреки добрата заплата не ти харесва да живееш там? Или това е невъзможно?

Лично за мен и 10 000 да взимам на месец не желая да стоя в Бг. Има прекалено много неща, които ме дразнят и парите не могат да ги поправят.
Та затова съм тук в крайна сметка.
В Квебек също има неща, които могат да се подобрят, но положението е просто несравнимо.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Абе Бате, понеже ти си в Канада и си пълен некадърник и тъпо парче (това по твоите думи де), защо си мислиш, че ВСИЧКИ останали Бг имигранти в КАнада са тъпи парчета и некадърници като теб.
Та ако обичаш да ми отговотиш на този въпрос. That is if you give a shit anyways.
Сега малко за заплати и качество на работните кадри, в България и Канада. По мои преки наблюдения.
Като бях в България, отскочих до "Геофизиката" на Подуене (мои роднини бачкат там). Там се предполага да работят най-добрите геофизици в България. В цялата сграда имаха 2 (ДВА) компютъра и те бяха под ключ. Геофизиците използваха линийки и хартиени разрези. Това си е технология от 50-те години на 20 век. Заплати от по-350-400лв бруто. Заприказвах се с колегите и като им казах, че аз правя поне по 30-50 сондажа годишно, те се депресираха, щото те не бяха правили сондаж поне от 3 години. Не, че хората са тъпи, но мъката е ГОЛЯМА....
Друга история. Мой роднина работи в завода на Кока Кола в Търговище. Мениджър, третият човек в завода по заплата. Заплатата е поне 10 по-малка от подобна позиция в завод на Кока Кола в Европа.
Сега Канада, по точно Калгари.
Тук са събрани най-добрите нефтени специалисти от цял свят, които вземат най-добрите заплати в бранша в целия свят.
Нито Хюстън, нито Лондон, нито Амстердам могат да се сравняват с Калгари.
Наскоро мой приятел (българин) отказа оферта на Шел Интернешънъл в Амстердам, щото му даваха по-малко кинти отколкото той прави в КАлгари.
И Бате, забележи, че не правя генерални изводи къде е пълно с некадърници и къде всички са нобелисти.
За мен истината, че некадърниците са навсякъде, но ти Бате това много добре го знаеш. "Тебе жокер ти не требе".

Та такива ми ти работи за заплати и некадърници

НАздраве
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Абе вие какво му се връзвате на батето, не виждате ли че си прави ташак с вас. :D
Че и романи му пишете да му се убеснявате.

Той като види че няма тема в която да се карате и веднага пуска нещо от сорта. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

алекс ,

а как ги прайте тея сондажи бе да ги е**?

ходи един с една дървена чаталка и кат земе да мърда нагоре - бодни тука! а?

аз кат малък на село 3 кладенеца съм копал- едно кат голям някъде към 1.5 метра висок и 1 м в най-широката си част -свредел се забива в земятаи се върти от 5-6 мъжаги с големи тумбаци , докато стигнеш вода - проста работа - университет не иска :)

аз бях лоджистикс и транспорт мениджър:
задълженията ми включваха да извозвам пръстта до бунището с една магарешка каручка и кат се напият бригадата да ги разкарам с каручката по домовете.

и не съм праил много гафове - общо взето смуутф оперейшънс, само веднъж едно лудо магаре ми удари каруцата в бордюр ама се разсипа само малко пръст де.

та пусни ми сивито там в твойта компания.
за към 300 К на година съм склонен да помисля преместване в забито село кат калгари
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Акх-хи-хи, това резюме е много сладко :lol: ...
Въобще напоследък морячето много смешно пише, качествена трева е набарал :wink: ... Ще те вземат в Калгари на секундата, искай само от колегата /Марко Ревели/ една препоръкаах-ах-ха :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Да си призная - аз съм от некадърните. И Канада е много проста държава.

В България взимах някакви пари, ама не помня колко. Не ми стигаха и не искаха да ми дадат повече, щото бяха хитри изедниците и знаеха, че съм некадърен. А си отворех устата и им ставаше ясно. Викаме с жената - дай да одим в Канада. Държава голяма, хора малко. Може пък да се окаже, че и за нас има по някоя белачка за картофи или гъба с веро.

Дойдохме, значи. Голям късмет, разби'ийш ли. Абе тия тук големи балами - то пак съм си некадърен, ама нали не го приказвам добре езика и те не могат да разберат, един вид. Работа ми дадоха. Години ги държа в заблуждение, че съм нумеро уно, а те си мислят, че акцентът ми пречи да се развихря, както си баба знае. Е тва е - проста държава, ама 6-цифрени пари.

Те тва е. Ше се стои тука, ако и да требе да греба водата от мазата с кофичка от кисело мляко (Астро, 5 и кусур процента Балкан стайл).
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

anxeli написа: качествена трева е набарал
ванкувърска
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

А бе вие що му се врьзвате на Батето?
Кво зна4ение има дали си кадьрен или некадьрен?
:?:
Важното е дали хладилникьт е пьлен с пьржоли. Така де. Хай ма ха. :lol: :shock:
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

А тази тема се препокрива с истината за КанаТа - значи станаха 5+29= 34 а и като прибавим Какво видях , та станаха 34+9=43. Имайте милост , моля уморих се да чета. Айде по накратко за истината -как да се ориентира човек така!
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
chinois

Мнение от chinois »

Истината за Канада (ясно и просто):

Който може - го прави, които не може - не го прави (духа супата)!
Публикувай отговор