РОЗМОНТ КВАРТАЛ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Можеше да са бели дангалака, ама айде да наблегнем на цвета. Сигур щот са черни, затва са го секнали в слизането, а?

А на информирания автор искам само да кажа, че 3 години и половина сам в NDG и досега мизерия и простотии не съм виждала тук, а си познавам квартала....а дали гроздето не е било възкисело за неговия информатор?
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Gonzo#1 написа:Можеше да са бели дангалака, ама айде да наблегнем на цвета. Сигур щот са черни, затва са го секнали в слизането, а?
Ми въпрос на гледна точка. Явно вида на няколко черни дънгалака събуждат у теб отдавна заспали усещания. :oops:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ivandi написа:
Gonzo#1 написа:Можеше да са бели дангалака, ама айде да наблегнем на цвета. Сигур щот са черни, затва са го секнали в слизането, а?
Ми въпрос на гледна точка. Явно вида на няколко черни дънгалака събуждат у теб отдавна заспали усещания. :oops:
...демек еротични сънища и секс със атлетични потни негри :rotfl:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

IRA написа: axl rose, така като те чета си идеален за Квебек сити.
Хм, от трън та на глог. То да се чудиш кое е по-добре - да си единственият бял в автобуса или около тебе няколко бели да си говорят сами.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

само не разбрах в кой квартал го чини форумната аристокрация.
Айде бе, джанъм, похвалете се нещу. Нали сте кой от кой по големи баровци. Или делите по 5 души апартаментче в някои от по-бедните и далечни квартали и си готвите групово боб и кисело зеле ?
А мацки не знам, смеят ли да припарят до тез коч-апартмънти ( ето откъде значи идвала думата коч-ина .. от "коч")?

Ето, хората питат в кой квартал ще да са успелите люде. Има ли поне един от форума да се похвали, че живее на мон-роял, гейския квартал или в краен случай на парка жан талон, и то без да дели с по 5 съквартиранта ? Или за пореден път ще се окаже, че който има поне малко вкус (а и пари), не пише из форума ?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

IRA написа:
peter_pan написа:Н
Моя любим квартал в Монреал си остава Вердан с улица Уелингтън. Любимата ми улица в Монреал между другото - магазини всякакви от двете и страни. .
Тоя път ме шокира. улица Уелингтън точно хич не е приятно място . Магазините са тип социалистически т.е. леко мизерни. :roll:
Взе говориш каква мизерия е Монреал, пък харесваш Уелингтън.

axl rose, така като те чета си идеален за Квебек сити. Там имигранти почти няма, ни цветни, ни бели, а и кебекарите ще те ошлайфат много бързо. Около спирката на метрото Розмонт според мен лично е по-гадно от Код де Неж в частта в която живеят много българи. Още повече, че наемите в Код де Неж и НДиЖи хич не са евтини. Който иска да живее сред бяло население трябва да се изнесе от острова, южния бряг мисля че е доста едноцветен. На самият остров трудно ще намери място без цветнокожи .
На мен Уелингтън много ми харесва защото ми напомня на Кючук Париж в Пловдив. Често даже когато съм бил там съм забравял напълно че се намирам на 10 000 км от БГ. За това че говоря против Мтл, мисля че на всеки е ясно защо, но това съвсем не значи, че няма места от града които наистина ми харесват. Затова и казвам Вердан е моя избор в Мтл и нищо друго.
Иначе си права, че по-бял е града на южния бряг извън острова, но да живееш там е и по-скъпо - да не забравяме и транспорта до острова ще излезе по-скъп, освен това каква работа ще си намери човек там?
Там е по-скоро за хора с много добри доходи вече установили се добре в Мтл.
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

NaviD написа:Ясно че, че всеки си има вкус - за мен Вердън е приятен може би откъм цени на квартири, за живеене едва ли. А и за коя част на Вердън иде реч? Защото авенютата нямат нищо общо с улиците западно от Уудленд... Ако той минава за хубав квартал, то Ласал е направо Бевърли Хилс. Населен е предимно с бели, работещи в близкия им Лашин...Абе как се качавате по тези стълби през зимата, когато са заледени?!Да взема да постна няколко снимки от прословутата улица Уелингтън, хората сами да преценят...

А за Кот де неж и черните в автобуса, който не вярва да отиде сутринта в 6 на спирката на 161 на плаза Уилдъртън.
стълбите ги пробваш зимата след няколко водки нагоре и надолу и гледаш къде е по-бързо движението;))
Много са си готини стълбичките - все едно живееш във филм на Уди Алън за Ню Йорк;)
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Linko написа:Много ми се иска да рабера физическите и духовни усещания, които предизвиква расизмът и от там нуждата от сегрегация.
Повдига ли му се на някой като види черни (цветни) около себе си, гнус ли го е, в нервна криза ли изпада или що?
Не че очаквам да ми се отговори, ама все пак...
на мен нищо не ми става като видя черни, напротив чувствам ги себеподобни;) Монреал има способността да сближава хората от различни раси!
точно така мисля по въпроса:)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Забелязъл съм, че на човек най-му харесва квартала, където е отседнал за първи път. Или поне след години си го има за 'роден'.

А който има непоносимост към цветовете, да идва на запад, тук емигрантите са не повече отколкото в БГ. Ама да си прави сметката как ще стига до центъра ако му се налага :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Kan_Tangra написа:само не разбрах в кой квартал го чини форумната аристокрация.
Айде бе, джанъм, похвалете се нещу. Нали сте кой от кой по големи баровци. Или делите по 5 души апартаментче в някои от по-бедните и далечни квартали и си готвите групово боб и кисело зеле ?
А мацки не знам, смеят ли да припарят до тез коч-апартмънти ( ето откъде значи идвала думата коч-ина .. от "коч")?

Ето, хората питат в кой квартал ще да са успелите люде. Има ли поне един от форума да се похвали, че живее на мон-роял, гейския квартал или в краен случай на парка жан талон, и то без да дели с по 5 съквартиранта ? Или за пореден път ще се окаже, че който има поне малко вкус (а и пари), не пише из форума ?
No bashing of members or staff here.., please
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

ivandi] написа:
Ми въпрос на гледна точка. Явно вида на няколко черни дънгалака събуждат у теб отдавна заспали усещания. :oops:
А, не ме сравняваи с булята ти!
Indiana Jones пове4е ми харесва, мдам.
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Въпреки, Че не съм съгласна с наЧина на изказване на господинът Аксел Роуз, не намирам за "прегрешение" Човекот да има предпоЧитания към квартала, в който би желал да се установи, па макар и временно.

Айде сега не се изкарвайте, Че си умирате от желание и кеф повеЧе от половината ви съседи да са негри (сори, на който не му понася тази дума!), индийци, пакистанци, филипинци и други подобни "ароматни" създания!

По отношение на Чуденето на Питър Пан каква ли аджеба работа може да се намери на южния бряг - ти бил ли си там някога насериозно, а не само минавайки?
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Мнение от Потребител »

Maria написа:По отношение на Чуденето на Питър Пан каква ли аджеба работа може да се намери на южния бряг - ти бил ли си там някога насериозно, а не само минавайки?
Някои още не са разбрали че на панчев кракът му не е стъпвал в Сев. Америка. Просто щатното място не включва пари за екскурзии. Пак добре че човечеца е любознателен и преди да напише поредното постингче поглежда явно малко снимчици из нет-а, попрочита форумчета и др. та да се ориентира накъде духа вятъра. Но с къщите в Ню Йорк дето приличали на Монт-Роаялските се поизложи. Трябва да разнообразиш филмите, момче. Или кажи на куките да те пратят на работно посещение поне до Ню Йорк - билета от София до там е евтин. Ще се повторя, но - малко ти плащат бе човек, мамка им ченгесарска.
Какво може да се работи на Южния бряг ? - Ами всичко оново което се работи из цяла Канада, па ако щеш и в Ню Йорк, само желание за работа да има. Двете най-разпространени умения на средния българин (мога да копам, мога и да не копам) обаче не са сред най-ценените и заплатени, интересно защо. Прости са канадците, не ни оценяват според (многобройните и все велики) достойнства, да му се не види :lol:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

така е за канадците, но виж канадките ни оценяват достойнствата, щото копаме здраво
:lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Kan_Tangra написа:така е за канадците, но виж канадките ни оценяват достойнствата, щото копаме здраво
:lol:
в смисъл, че кат дървариш фърчат трески и мечката още мед носи?
бе сички го казват тва амааа

и аз съм тъй ма канадките не знаят - кажи им там пусни мълвата и пиши после да ти дам адреса и работното време
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Публикувай отговор