Снимки от България.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Снимки от България.

Мнение от dgovani »

Здравейте! Преди по малко от седмица се върнах от България и бих искал отново да пусна малко снимки на интересни и може би за много незнайни, но красиви кът4ета от страната. Например скалните църкви в долината на Русенски Лом (село Иваново) и деистваисхтият скален манастир в село Басарбово - ли4но аз не знаех 4е в България има такива. След това има снимки от Зелениковският манастир, който е бил деиствасхт до 1980, а текусхто се поддържа от една жена, според която настоясхтият игумен на троянският манастир и отпускал 40 лева на месец (троянският манастир бесхе обърнат на несхто като бит пазар и относхението на служителите в него бесхе някак си принизено....), та жената каза 4е близките и познати се ка4ват да и носят пари и провизии.......спомена доста от бивсхите ми преподаватели в Свисхтов, та ако имате път отбиите се натам. Ето връзката:

http://picasaweb.google.com/dgovani/BG_2007_Picasa

А за новите правила на форумът искам само да отбележа - дале4 не целият свят е Северна Америка и не вси4ки хора ползват англииска клавиатура. Моята е скандинавска и така ползвайки даденият от администраторите на форумът кирилизатор е лисхен от ....4, сх, схт и пр....Така 4е ако форумът ви продължава да бъде отворен за вси4ки мнението 4е не кирилизирани мнения схте бъдат трити е може би малко крайно.

Поздрави,

dgovani
Последно промяна от dgovani на Съб Авг 18, 2007 8:16 am, променено общо 1 път.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Браво Ванйо и снимките са яки и скандинавката :lol:
sshilev
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 11:23 am
Местоположение: GTA

Отлияни снимки

Мнение от sshilev »

Много хубави снимки, догодина като си отидеш да направиш пак ...
Ако доидеш в Торонто ще черпя бира ... :beer: :beer: :beer:
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Re: Отлияни снимки

Мнение от dgovani »

sshilev написа:Много хубави снимки, догодина като си отидеш да направиш пак ...
Ако доидеш в Торонто ще черпя бира ... :beer: :beer: :beer:
Ами за догодина не знам ама бих си позволил да пусна отново връзката към снимките ни от предни години:

http://picasaweb.google.com/dgovani/Bulgaria2001_2003

А ти вдигни една бира в 4ест на хубавите хора и несхта по света пък аз схте се ревансхирам с 10 годисхна Тетевенска Сливова ракия........има и на летисхтето в София!

Поздрави,

dgovani
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Благодаря, Джовани.
Страхотни са наистина :D
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Мдаа, Джовани са направили хубави снимки... ще послужат незабавно за моята пропаганда на БГ;)
Благодаря!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Снимки от България.

Мнение от optics »

dgovani написа: ... Моята е скандинавска и така ползвайки даденият от администраторите на форумът кирилизатор е лисхен от ....4, сх, схт и пр....Така 4е ако форумът ви продължава да бъде отворен за вси4ки мнението 4е не кирилизирани мнения схте бъдат трити е може би малко крайно.
Мерси за снимките.
Що се отнася за скандинавската клавиатура - да терсене е. Аз бях с там с такава 6 месеца, но на първата седмица и хванах цаката. Има около 12-13 различни клавиша. Отпечатах си малки правоъгълничета с буквичка във всяко и си ги залепих на 'грешните' клавиши. Клавиатурата беше черна - та и буквите които отпечатах бяха бели на черен фон. След залепването почти не личеше.
И не съм си го правил това заради форума, а за да си пиша с кеф и на български и на английски.
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Снимки от България.

Мнение от Igor »

dgovani написа:Здравейте! Преди по малко от седмица се върнах от България и бих искал отново да пусна малко снимки на интересни и може би за много незнайни, но красиви кът4ета от страната.
dgovani, хубаво си направил че ни показваш снимки, само да сминиш СоколОВски манастир на Соколски, а пещерата Ломска чука на Орлова чука както и е името. :D
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Re: Снимки от България.

Мнение от dgovani »

Igor написа:
dgovani написа:Здравейте! Преди по малко от седмица се върнах от България и бих искал отново да пусна малко снимки на интересни и може би за много незнайни, но красиви кът4ета от страната.
dgovani, хубаво си направил че ни показваш снимки, само да сминиш СоколОВски манастир на Соколски, а пещерата Ломска чука на Орлова чука както и е името. :D
Igor, благодария. Песхтерата ве4е е с истинското си име Орлова 4ука, но за манастира оставих и двете имена тъй като в деиствителност е известен и нари4ан както Соколски, така и Соколовски.

Поздрави,

dgovani
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Re: Снимки от България.

Мнение от dgovani »

optics написа:
dgovani написа: ... Моята е скандинавска и така ползвайки даденият от администраторите на форумът кирилизатор е лисхен от ....4, сх, схт и пр....Така 4е ако форумът ви продължава да бъде отворен за вси4ки мнението 4е не кирилизирани мнения схте бъдат трити е може би малко крайно.
Мерси за снимките.
Що се отнася за скандинавската клавиатура - да терсене е. Аз бях с там с такава 6 месеца, но на първата седмица и хванах цаката. Има около 12-13 различни клавиша. Отпечатах си малки правоъгълничета с буквичка във всяко и си ги залепих на 'грешните' клавиши. Клавиатурата беше черна - та и буквите които отпечатах бяха бели на черен фон. След залепването почти не личеше.
И не съм си го правил това заради форума, а за да си пиша с кеф и на български и на английски.
Optics моята клавиатура е АК-8 (финландска) и предлаганото от теб решение би работило ако пишех само от домашният си компютър, където всъщност имам BP за финландската си клавиатура, ама уви ползвам компютри и от работа и от училище и не мога на всичките да налепя етикетчета или инсталирам кирилица. Иначе благодария за съвета.

Поздрави,

dgovani
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

dgovani написа:...ама уви ползвам компютри и от работа и от училище и не мога на всичките да налепя етикетчета или инсталирам кирилица.
Сигурно не можеш и някой от многобройните транслатори като ТОЗИ да ползваш, пак заради тези клавиатури? Или сега ще дойде на дневен ред липсата на време за едно копи-пейст? Или най-вече липсата на желание?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Мнение от dgovani »

Linko написа:
dgovani написа:...ама уви ползвам компютри и от работа и от училище и не мога на всичките да налепя етикетчета или инсталирам кирилица.
Сигурно не можеш и някой от многобройните транслатори като ТОЗИ да ползваш, пак заради тези клавиатури? Или сега ще дойде на дневен ред липсата на време за едно копи-пейст? Или най-вече липсата на желание?
Неко го кажа така, аз съм доста зает 4овек и по принцип рядко пиша на български и въобще из форуми.
Тоест по скоро да - не бих тръгнал да си губя времето за да мога от време на време да драскам тук таме по някой постинг, с което не искам да кажа нищо лошо против форумът Ви и новите му правила!

Поздрави,

dgovani
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Форумът кучета го яли - губене на време - добре,
но ми стана интересно на българските си кореспонденти на шльокавица ли пишеш или на чужди езици, или въобще нямаш български кореспонденти.

Поздрави !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз лично българската си кореспонденция винаги си я вода на латинеца, по лесно и по сигурно , че няма да получат маймуни.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Мнение от dgovani »

optics написа:Форумът кучета го яли - губене на време - добре,
но ми стана интересно на българските си кореспонденти на шльокавица ли пишеш или на чужди езици, или въобще нямаш български кореспонденти.

Поздрави !
Както IRA ти е отговорила писха им на латиница, а те ми отговарият както намерят за добре.

Поздрави,

dgovani
Публикувай отговор