Статистика Федерална процедура Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
maioka
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 11:07 am

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от maioka »

здравейте
подадох си първоначалните документи до канада на 10 февруари, но все още нямам отговор от тях. най-смущаващото е , че все още не са изтеглили парите за обработка на документите от кредитната ми карта.
колко време мина във вашия случай от подаване на първоначалните документи до получаване на отговора и ако има някой който да е подал горе-долу по това време дали е получил отговор?
има ли начин да получа информация от канада какво се случва с документите ми ?
благодаря предварително
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от Lira »

Здравейте и ЧЕСТИТА ЦВЕТНИЦА на всички!!! :f: :f: :f:

Днес установих, ча най-после са публикували новата статистика за това колко време отнема на визовия офис обработката на документите по Федералната процедура.
За Букурещ - 7-8 месеца. Никак не е зле! ;)

Ето линк, ако някой се интересува:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от Lira »

maioka написа:здравейте
подадох си първоначалните документи до канада на 10 февруари, но все още нямам отговор от тях. най-смущаващото е , че все още не са изтеглили парите за обработка на документите от кредитната ми карта.
колко време мина във вашия случай от подаване на първоначалните документи до получаване на отговора и ако има някой който да е подал горе-долу по това време дали е получил отговор?
има ли начин да получа информация от канада какво се случва с документите ми ?
благодаря предварително

maioka,
А сигурни ли сте, че документите ви са пристигнали, където трябва? Имам предвид обратна разписка или нещо подобно? С БГ Пощи или с куриер ги изпратихте?
За съжаление аз лично не мога да ти помогна, ние още не сме пуснали първоначалните документи.
Дано някой да може да даде окуражаваща информация.
Успех!
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Dorrotty
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 12:30 pm

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от Dorrotty »

На семинара казаха, че когато се плаща с кредитна карта парите се теглят от там реално едва след като са разгледали документите и сте одобрени на този първоначален етап, т.е. ако не са изтеглили парите, би трябвало да значи че още не са разгледали документите. Така се улесняват разплащанията - ако някой не е одобрен, просто няма да теглят въобще парите, за да не се занимават после да му ги връщат. От друга страна е добър индикатор ако нещо случайно се затрие с отговора им - като видиш че са дръпнали парите ще знаеш, че си одобрен от Нова Скоша.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от smt »

Lira написа:Здравейте и ЧЕСТИТА ЦВЕТНИЦА на всички!!! :f: :f: :f:

Днес установих, ча най-после са публикували новата статистика за това колко време отнема на визовия офис обработката на документите по Федералната процедура.
За Букурещ - 7-8 месеца. Никак не е зле! ;)

Ето линк, ако някой се интересува:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe
И аз от кога чаках да публикуват тази информация! Да, мисля, че дори е много добре. Успех на всички кандидатстващи. :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от kill_u »

smt написа:
Lira написа:Здравейте и ЧЕСТИТА ЦВЕТНИЦА на всички!!! :f: :f: :f:

Днес установих, ча най-после са публикували новата статистика за това колко време отнема на визовия офис обработката на документите по Федералната процедура.
За Букурещ - 7-8 месеца. Никак не е зле! ;)

Ето линк, ако някой се интересува:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe
И аз от кога чаках да публикуват тази информация! Да, мисля, че дори е много добре. Успех на всички кандидатстващи. :)
Ако съдя по себе си са напълно прави, моята процедура отне 7 месеца и няколко дни. Хайде успех на всички и не забравяйте, че трудното почва като дойдете тук. Самата процедура е върха на айсберга.
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от smt »

kill_u написа:
smt написа:
Lira написа:Здравейте и ЧЕСТИТА ЦВЕТНИЦА на всички!!! :f: :f: :f:

Днес установих, ча най-после са публикували новата статистика за това колко време отнема на визовия офис обработката на документите по Федералната процедура.
За Букурещ - 7-8 месеца. Никак не е зле! ;)

Ето линк, ако някой се интересува:

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe
И аз от кога чаках да публикуват тази информация! Да, мисля, че дори е много добре. Успех на всички кандидатстващи. :)
Ако съдя по себе си са напълно прави, моята процедура отне 7 месеца и няколко дни. Хайде успех на всички и не забравяйте, че трудното почва като дойдете тук. Самата процедура е върха на айсберга.
Благодаря за пожеланията ти към всички ни. :)
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
mag_66
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 9:33 am

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от mag_66 »

Здравейте,
Виждам от сайта че може да се кандидатства с един от двата езика или френски или английски. Чували ли сте за такъв прецедент за федералната част да се кандидатства с френски
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от Koko »

mag_66 написа:Здравейте,
Виждам от сайта че може да се кандидатства с един от двата езика или френски или английски. Чували ли сте за такъв прецедент за федералната част да се кандидатства с френски
Не е прецедент, стига да можеш да докажеш нивото на езика пред имиграционните няма проблем да се кандидатства с френски.
Ако знаеш и двата езика - за втория език също има допълнителни точки.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: Статистика Федерална процедура Канада

Мнение от smt »

Koko написа:Ако знаеш и двата езика - за втория език също има допълнителни точки.
:y:
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
Публикувай отговор