Pri vrastane ot intervu zaradi frenskia

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Krasimir Zlatev Peev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 8:10 am
Местоположение: Montreal

Pri vrastane ot intervu zaradi frenskia

Мнение от Krasimir Zlatev Peev »

Sas saprugata mi biahme varnati ot interviu na 28 oktomvri 2003 g. zaradi slab frenski. Intervuirastata ni vra4i pismo, 4e ne otgovariame na standartite za Qebek i sabirame 65 to4ki pri neobhodimi 68. Osven tova triabva da pokriem 250 4asa frenski, kato ni prepora4a frenskia kulturen centar ili aliansa. Posle sertifikatite za tezi 4asove plus pismoto da go izpratim vav posolstvoto vav Viena. Nie ve4e izkarahme 1 nivo vav frenskia centar, koeto oba4e e samo 54 astronomi4eski 4asa. Iskam da popitam dali e vazmogno sled kato izpratim sertifikati za pokriti 4 niva ot frenskia centar napravo da ni ispratiat sertifikata za selekcia i da ne ni kaniat na intervu. Tova pitane e zastoto, po nova godina kmeta na Qebek e bil na sresta b Sofia i e kazal, 4e tezi koito sa varnati zaradi frenskia e dostata4no da minat parvite 4 niva po Panorama vav Frenskia centar i ne hodiat na intervu, a direktno polu4avat sertificat za selekcia. Ima li niakoi, koito da znae nesto po vaprosa
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Kolko si biahte pisali kato tochki za frenski i angliiski i kolko vi priznaha?
Krasimir Zlatev Peev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 8:10 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krasimir Zlatev Peev »

Za frenskia si biahme pisali 4 i na dvamata, kato saprugata mi e vodestata, a na angliiski niakade okolo 7-9. No as mislia, 4e intervuirastata si be6e precenila, kakvo ste re6i oste po vreme na intervuto. Na kraia ni kaza, 4e pri sledvastoto interviu i dvamata triabva da znaem za 7 nivo i ni na4erta strelki v samite dokumenti, koito ostavat tam i saotvetno biha gi gledali na sledvastoto ni interviu.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

тук ще е по-компетентен аржентинеца, но доколкото си спомням от четеното във форума неговия казус е бил подобен и като е пратил документа с изпълнените часове по френски са ме пратили сертификатите без ново интервю. но по-добре е той да си каже.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

За интервютата

Мнение от Linko »

Аз съм на мнение, че няма такъв вариант, който със сигурност да гарантира неявяването на интервю. Закона за имиграция дава право на съответните органи да решават, според конкретния случай, дали кандидата да се яви на интервю или не. Ето буквално какво е записано там:

"SECTION IV

RÈGLEMENTS ET ENTENTES

Règlements.
-------------------------------------------------------------------------------------
b .4) prévoir à l'égard de quelle catégorie de ressortissants étrangers une entrevue de sélection doit être tenue, déterminer les cas d'exemption totale ou partielle de cette obligation et prévoir que cette obligation peut varier à l'intérieur d'une même catégorie;"

Така че, Красимире, правете каквото ви е казано и най-вече гответе се за ново интервю т.е. наблегнете на френския (без писане). В този случай ще бъдете най-спокойни. А и ако не ви извикат повторно на интервю, няма да е голяма загуба, нали!
Успех!
Krasimir Zlatev Peev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 8:10 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krasimir Zlatev Peev »

Nie opredeleno se gotvim za intervu, no mislia, 4e vaprosite, koito se postaviat na podobno 2-ro interviu niama poznatite do bolka standartni, a ste sa ot po ob6t harakter s cel da razberat do kakva stepen sme izu4ili frenskia - naprimer kakvo ni e hobito, kakvo e vremet dnes i dr. Niakoi bil li e na podobno 2-ro interviu i ako moge da razkage za negovoto proti4ane.
Аватар
Татяна
Мнения: 114
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 1:59 am

отговор

Мнение от Татяна »

На срещата с представителя на Министерство на имиграцията в Бургас казаха, че подготвят споразумение с "Алианс Франсез", според което след вземане на определени часове по езика и изпращане на документ за това, ще се издава сертификат без да се налага да се провежда ново интервю. Дали обаче е направено нещо по въпроса не ми е известно. Вие обаче се гответе за най-лошия вариант - интервю, пък ако ви се размине ще празнувате!
Последно промяна от Татяна на Пет Фев 06, 2004 5:52 pm, променено общо 1 път.
Botzo

Мнение от Botzo »

Здравей Краси,
откликвам на молбата ти и ще ти кажа моя опит, но не забравяй че аз не кандидатствам от българия. Нашият център е Мексико сити. Ние се водим есик блиъзък с френския, а пък в часност вече сме имигрирали веднъж та това носило някакъв плюс за доказана бърза и успешна адаптация и т.н.
Та какво стана ...........
Когато попълнихме първите документи аз лични писах че нивото ми на френски е първо, но само защото в дипломата ми фигурираше че съм учил френски. Това беше грешка която никога не отидох да коригирам. Жена ми която е водеща писа пък ниво нула.
Интервюто го минахме на испански ...... накрая момата ни каза че не стиганме с точките и ако искаме наистина да имигрираме трябва да представим сертифиакт за изкарани 90 часа по френски език от признато учебно заведение (тук това са канадскиа учебен център и френския алиянс), или да се подготвим сами и да се обадим за да ни назначат второ интервю. Естествено предпочитахме да идем на курс защтот сами зпо френски не можехме да се подготвим и какво остава за ниво спокойно да говорим.
Изкарахме определените часове ...... занесахме сертификата в Понеделник сътринта в представителството на Квебек и във Вторник ни се обадиха да идем да си вземем пакета с документи. Т.е. следващо интервю нямаше.
Пакета с документи включва:
- сертификатите за селекция
- инструкций какво трябва да се направи за да ни се признаят дипломите там
- проспекти от различни учбни заведения и вече приложени формуляри за попълване
- всякакъв вид карти на Квебек с предимства и недостатъци на съответните градове
- ........ и много други. Става дума за 2 доста дебели папки.
Трябва да ти кажа че тук системата е такава че получищ ли отговор на първите документи, то 100% стигаш до интервю. А на интервюто ако нещто не ти достига се прави всичко възможно да ти се помогне да имигрираш. По принцип тук скъсан на интервю няма. Същто така трябва да акжа че много са малко имигриращите аржентинци. Над 80% от кандидатите не са раждани в Аржентина. Има украинци, руснаци, арменци ......... всякакви. И всички преминават и заминават. Даже има едно руско семейство което преди 2 години спвецялно е дошло тук с цел да имигрира там. Те минаха на интервю преди около 3 седмици и им дадоха 120 часа. Нормално защтото те не знаят дори и испански. Максималнно тук съм чувал да дават 160 часа на някакви белорусци ама трябва да са били неми на интервюто иначе обяснение нямам.
Ми това е .......... дано да съм ти бил от полза. Не забравяи че това инфо повече е валидно за тук.

п.п. И не забравяй че всеки случай е различен. И това много пъти се доказа в този форум. Ти си в ръцете на служителя. Ако иска ще ти сложи и второ и трето интервю а може и без интервю да те остави да минеш ........
Krasimir Zlatev Peev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 8:10 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krasimir Zlatev Peev »

Botzo, blagodaria za iz4erpatelnata informacia. Nisto drugo ne mi ostava osven da pratim sertifikatite za 4-te izkarani niva ot frenskia centar \dai boge da gi izkarame uspe6no, zastoto i tova ne e lesno\ i da se nadiavame ot dobar otgovor ot slugitelite. Tova ste e kam mesec uli, ako vsi4ko e nared.
Botzo

Мнение от Botzo »

Здравей Краси,
пожелавам ти успех. Въпреки че изглежда лесно знам че не е. А за нас беше доста трудно. Тук сме само двамата и малкия ни си който през декември стана на две години.
Ще видиш че скоро ще мине и нещата ще се наредят.

Успех
milko
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:37 pm

Мнение от milko »

ot kolko chasa vi beshe intervuto i kolko prodalji?
Tanja
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 08, 2004 12:59 pm

Zdravei Krasi

Мнение от Tanja »

Po povod chasovete za podobriavane na frenskia.
Biahme na interviu na 12 .12.2003 pri mosu LaRue i toi ni vurna zaradi dve tochki koito sa nedostik za ezika ni.Kaza ni che triabva da izkarame 200 chasa vuv alians franses ili instityt franses.Tui kato sme dalech ot Sofia ili Varna reshihme da rabotim s chasten ychitel v kushti po Panorama 1 i 2 .Sled tova da se iavim na izpit za sertifikat.No problema e dali shte priznaiat sertifikata sled kato niama da sme karali chasovete tam,a samo sme se iavili na izpit za nivo.Molia vi da me posuvetvate dali postupvam pravilno.Blagodaria vi predvaritelno.
Krasimir Zlatev Peev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 8:10 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krasimir Zlatev Peev »

Milko intervuto ni be6e na 28 oktomvri ot 9 4asa i prodalgi do 10 ,20. Ako ne se laga i ti si bil na sastata data pri madam Daniel Voasi.
Tania pri teb situaciata e po slogna. Gledai 4astnia ti u4itel da ti dade dostoveren sertifikat ot niakoa istinska firma, ako moge na frenski. Posle triabva \pone az taka mislia\ da go legalizira6, predi da go prati6 vav Viena. Между другото учебника - Панорама І включва нива 1-4, а Панорама 2 - от 5 до 8, така че много ще напреднеш :D . Успех
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: Zdravei Krasi

Мнение от yaiuat »

Tanja написа:Po povod chasovete za podobriavane na frenskia.
Biahme na interviu na 12 .12.2003 pri mosu LaRue i toi ni vurna zaradi dve tochki koito sa nedostik za ezika ni.Kaza ni che triabva da izkarame 200 chasa vuv alians franses ili instityt franses.Tui kato sme dalech ot Sofia ili Varna reshihme da rabotim s chasten ychitel v kushti po Panorama 1 i 2 .Sled tova da se iavim na izpit za sertifikat.No problema e dali shte priznaiat sertifikata sled kato niama da sme karali chasovete tam,a samo sme se iavili na izpit za nivo.Molia vi da me posuvetvate dali postupvam pravilno.Blagodaria vi predvaritelno.
Споко! В крайна сметка нямаш алтернатива. И моето положение е подобно на вашето (със съпруга ти). Не разбирам само за какъв сертификат говориш- за това че примерно си се явила на изпит по френски или за този за селекция.
Иначе аз съм питал и в София така не дават човек да се яви на изпит ами искат да се минат курсовете,което е абсурдно да карат хората на това. Въпреки това мисля че човек ако има желание и мотивация ще се научи и дали е ходил на курсове или с частен учител това няма значение.

До къде стигнахте с панорамите? :D

И аз поисках да се явя направо едновременно на двете но се разбрахме първо на 1 част и след това на другата част. Иначе мисля че вероятно можем да си помогнем. Драсни ми едно писмо или лично ако искаш. От къде сте?

Реално погледнато гоня мин. 6-6 по формуляра :beer: - това означава човек да се оправя сам но от време на време с помоща на преводач. В крайна сметка това е неизбежно защото не винаги всичко се разбира и е много вероятно човек да се обърка щото интервюто почти винаги не се движи само по стандартните въпроси. :idea:

А пък 7-7 е човек да се оправя сам без преводач :shock:

Иначе въм виждал всякакви случай: Например хора твърдящи че много знаят съм им гледал(чувал) резила. А също и такива които са почнали от 0 и за 6-7 месеца са постигнали сериозен папредък от порядъка на 7-8 по формуляра. :D . Но и засии от изпитващия. Ако реши може и да преглътне разлика от порядъка на 1-2 точки. И да я копменсита с нещо друго. Трудно ми е да разбера защо си ви втрнали за някакви си 2 точки. В крайна сметка това не са и 2 квадратчета по формуляра а те могат да се дължат на временно объркване на интервюто. Що за нагъл педант че ви върне за такава дреболия незнам. :?
Последно промяна от yaiuat на Пон Фев 09, 2004 8:00 am, променено общо 1 път.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Krasimir Zlatev Peev написа:Milko intervuto ni be6e na 28 oktomvri ot 9 4asa i prodalgi do 10 ,20. Ako ne se laga i ti si bil na sastata data pri madam Daniel Voasi.
Tania pri teb situaciata e po slogna. Gledai 4astnia ti u4itel da ti dade dostoveren sertifikat ot niakoa istinska firma, ako moge na frenski. Posle triabva \pone az taka mislia\ da go legalizira6, predi da go prati6 vav Viena. Между другото учебника - Панорама І включва нива 1-4, а Панорама 2 - от 5 до 8, така че много ще напреднеш :D . Успех
Не е важно количеството а качеството. Аз мога да имам 1 млр. турски лири но какво мога да си купя с тях..! :D

По добре е човек да научи наистина добре например само 1 част. Материала там е достатъчен за да може човек да шпори достатъчно добре речта че да ги смае на интервюто. Естетвено тапии никога не са излишни, но те не дават знания. Спомян си един цитат тука ня някой от изпитващите: "аз мога да преценя колко знаете" :lol:

Разбира се може човк да е максималист като мене и да назубри педантично и двете части. :wink: Няма лошо- стига да има време и нерви
Заключено