Защо ми отказаха кредитна карта?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

И аз не я разбирам тая система. Жената има повече карти от мен :cry:

Анжу, изчакай да направиш 6 месеца на работа. Поне в кебешко смятат това за "стабилна" работа. На по-малко се опъват. И не го вземай навътре. Както ти казва Пантата, после ще ти писне от кредитни карти.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Dparo u TaHq

Miteto

Мнение от Dparo u TaHq »

Miteto -"Някои банки искат да имаш минимум 1 година престой в Канада, други искат да имаш минимум 6 месеца трудов стаж и т.н. Това че са ти пратили нищо не значи, те просто са направили масов спам на всичките си клиенти, а после който кандидатства чак тогава проверяват дали отговаря на условията им - идиотско, но това е положението ".


Аз -"Това същото "идиотско"нещо е и тук в България.По принцип е правилно.Но тук в България никога с една обикновенна заплата 300-600лв. няма да получиш кредитна карта с парички в нея повече 3000лв.,докато в Канада "след време" можеш да разчиташ на солидна сума в една кредитна карта.
Нали? или греша :)"
Dparo u TaHq

послеслов

Мнение от Dparo u TaHq »

Всъщност тук дали можеш да живееш с 300лв.(а много хора едва получават толкова).
Питам хората дето са си още в България...
За вас дето сте там,в "необетованата земя" Вие "една част" сте забравили ЯВНО от къде сте тръгнали и защо сте там- НЕ ВИ ОТИВА ДА СЕ ОПЛАКВАТЕ.....
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

И на мен така все ми отказваха дакато станаха 6-7 месеца работа и както бях на гишето за нещо съвсем отделно сами ми предложиха.
След това си сложих и застраховка на картат по-точно те ми я набутаха държах я 2 месеца и после я махнах, а след още 3 месеца поисках по-голям кредитен лимит вече бях на друга работа от 3 месеца и те ноправо взеха че ми дадоха златна карта. Така че изчакай още мъничко
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

batkoto написа:Един "маджорен хинт": изчакай 3-4 месеца и отиди директно в Лоблоу на ПЦ павилион и ще ти издадат поне дебитна :wink: За кредитна ПЦ са дърво и освен 1% ПЦ точки в Ноу-Фрилс не печелиш кой знае колко.

За кредитна в твоето положение е по-добре да пробваш:
* МБНА
* КепитълУан
* БМО Мозаик

Един начин е малко по-заобиколен: членство в Костко след което си кандидатсваш през някой Костко магазин (не онлайн) за Америкън Експрес.
anju написа:От 7 месеца съм тук, работя от 4, заплатата ми се превежда директно в тази банка която кандидатствах - President Choice Financial.
Щом има direct deposit в PC Financial се предполага че вече има дебитна оттам :wink:
И good luck да вземе American Express само с 4-6 месеца трудов стаж и по-малко от година престой в Канада :wink:
За Capital One може да се види тук че пък въобще не стават за нея, защото дори най-смотаната им unsecured card изисква:
you want to strengthen your credit and have had a Canadian credit card, loan or line of credit for more than one year.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Аз когато пристигнах преди година и половина, хем на студентска виза, когато си оворих чекинг ъкаунт в ТД-то ми дадоха веднага кредитна карта... е дойде в пощата след две седмици де. Не знам много благонадежден ли съм им се сторил, или дето намигнах закачливо на момето, или дали са видяли приличната ми крединта история от УСА-то... макар че не ме питаха за соушъл иншурънс нъмбър.

Вземай си парите от нея тъпа банка и отивай на ТД... кажи им защо, и това може да ги трогне и да клекнат, знае ли човек?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Miteto

Мнение от filipne »

Dparo u TaHq написа: Но тук в България никога с една обикновенна заплата 300-600лв. няма да получиш кредитна карта с парички в нея повече 3000лв.,докато в Канада "след време" можеш да разчиташ на солидна сума в една кредитна карта.
Нали? или греша :)"
Едно малко но мисля полезно уточнение : В кредитната карта няма парички ! Тя за това се и казва така , защото плащайки с нея вземаш кредит.

Ако е за въпрос и в Канада при "обикновена" заплата $3-5000 не дават лимит $ 30 000 (десет пъти повече както е в примера за БГ ).
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Miteto

Мнение от speedy »

Съмнявам се на много хора да им трябват 30000 лимит на кредитна карта, освен ако не е бизнес. Аз не си спомням случай да съм слагал повече от 8-9000.

Най-добре е както са посъветвали хората да се вземе secured и след половин година ще сте готови за нормална. Ако си я плащате навреме, разбира се :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Вързах се защото имам познат който дойде след мен в Canada, започна по-лоша работа а му дадоха веднага (не знам от коя банка)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Guinness написа:Ами ,Канада,братче.Трябва много да доказваш.че сестра ти не е ...... за да получиш това,което искаш.
Haha, точно ти да го кажеш! Явно не си имал вземане-даване с английска банка скоро ... Ти имаш ли кредитна карта, а колко ти е оувърдрафта на чекинга и имаш ли изобщо овърдрафт алауанс, знам че такива работи не обичали да дават из бритишко :) ?
Циганите - на Сатурн !
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

anju написа:Вързах се защото имам познат който дойде след мен в Canada, започна по-лоша работа а му дадоха веднага (не знам от коя банка)
Различните банки имат различни разбирания. Не се ядосвай, това са бели кахъри.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Dparo u TaHq

:)

Мнение от Dparo u TaHq »

filipne,
Ами,нашата приятелка,която е там- Онтарио, вече 45години има солидни суми в 3 кредитни карти.Кой както си го направи.
А и да съм казвал,че кредитната карта се използва без да се връща ,това което е имало.
Защото и аз сега имам 2 кредитни карти,в едната имам 500лв. а в другата 3000лв.,но ако реша да ги използвам,а както и се случва после връщането не е особено лесно.И то имам тези карти защото работя като таксиметров шофьор и се счита ,че имам добри доходи...
Колко са добри всеки сам си знае...
За тези които сте там от повечко време много добре знаете,че когато работите имате и доходи,с които можете да си покриете всички нужни неща....тук това е недостижимо от години за обикновенния човечец
А да ли пък има Необикновен човек :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: :)

Мнение от krimon »

Dparo u TaHq написа: има солидни суми в 3 кредитни карти. Кой както си го направи.
:lol: :lol: :lol:
Последно промяна от krimon на Сря Юни 27, 2007 7:38 pm, променено общо 1 път.
Dparo u TaHq

.

Мнение от Dparo u TaHq »

:krila:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

И аз имам солидни суми в 3 кредитни карти. С минус отпред. Всеки месец ми пращат честитки да не се забравим :D :wave2: !
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор