на какъв език да са документите за Виена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
selenak
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 4:00 am

на какъв език да са документите за Виена

Мнение от selenak »

Здравейте,
Първо искам да поздравя всички във този форум, които са поели по пътя за Канада.

Ние сега започваме процедурата по кандидатстване за Квебек и имам следния въпрос:

дали ако пусна документите на английски ще имам някакъв проблем. Това, което прочетох ме навежда на мисълта че е по-добре на френски. Но аз имам основната част от придружаващите документи на английски преведени.
Дали да попълня само молбите на френски а останалите на аглийски, или всичко да пусна на английски.
Аватар
feanor
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 3:32 pm
Местоположение: Sofia/Stara Zagora/Toronto,On

Мнение от feanor »

Официалния език за провинция Квебек е френски, така че по - добре ползвайте преводач и пуснете документите за Виена на френски.Те чудесно знаят и водят кореспонденция и на английски , но вие кандидатствате за Френска Канада все пак :D
Док. до Виена 05.01.2007/Получени 08.01.2007
Accusе de reception 05.02.2007/Покана за интервю 26.06.2007
Интервю 27.08 2007 Хилтън
Баркодове и Медицински 05.12.2007
Покана за визи 17.01.2008
Получени визи 05.02.2008.В Канада от 24 май 2008.
selenak
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 4:00 am

Мнение от selenak »

А дали е възможно да изпратя всички необходими молби на френски а другите документи на английски?
Аватар
copadenieve
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 3:35 pm
Местоположение: Монтреал, Канада

Мнение от copadenieve »

Френския прави по добро впечетление, но ако се спрете на английския трябва всичко да е на англйски език, успех.
Ние пратихме документите на английски език :D
LA VIDA ES UN CARNAVAL
-
iveta333
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 3:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от iveta333 »

Ние изпратихме всички необходими документи на англ. във Виена.Чак след интервюто пращахме в Букурещ документите на френски,въпреки ,че те ни пишеха на англ. в началото.
Така,че според мен е без значение на какъв език са документите, а колко точки събираш и как ще се представиш на интервюто.
УСПЕХ !!!
selenak
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 4:00 am

Мнение от selenak »

явно ще ги пусна на английски за да не превеждам отново всичко. ОСвен това тук в габрово едва ли ще намеря лицензиран френски преводач.. надявам се да се представим добре на интервюто и да успеем и ние.

Блгадоря за бързите отговори:)
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Документите трябва да са на правилен, книжовен и разбираем език!!! :D
П.П. За предпочитане на френски! Това не е записано в конституцията, но им прави добро впечатление!
Успех :beer:
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Ако покажете добри нива на владеене на френски по време на интервюто и събирате точките, не мисля, че ще е от особено значение на какъв език са ви преводите и въобще необходимите документи.
selenak
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 4:00 am

Мнение от selenak »

искрено се надявам да успеем на интервюто, защото сега започнахме да учим френски. И двамата със съпруга ми не сме учили преди това френски а само английски. Според теста, който направихме ни трябва да знаем френски на средно ниво - 5-7 точки. Надявам се да ги стигнем :)
polinpo
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 6:50 am
Местоположение: Стара Загора -Vancouver

Мнение от polinpo »

selenak написа: ОСвен това тук в габрово едва ли ще намеря лицензиран френски преводач..
Блгадоря за бързите отговори:)

Информацията която имам е малко стара но преводач имаше на центъра - в сградата на 100 вести на 3 етаж
DCS Виена - 06.12.06
покана за интервю - 05.04.07
Интервю - 16.05.07 успешно
Визи 20.09.
Ванкувър 18.03.2008
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Мнение от silvestur »

Отдавна следя форума, но пиша за първи път. Дано да съм от полза. Документите пуснахме на английски, аз съм водеща кандидатура, супругът ми е с 0 френски, аз съм с 8/8. И на двамата английският ни е 11/11. Минахме интервюто без проблем, като с мъжа ми говориха на англ. Според мен всичко е строго индивидуално. Не сме следвали голям брой от клишетата, които се ширят във форума и засега не сме имали проблеми. Може би и затова се въздържах да пиша до момента.
selenak
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 4:00 am

Мнение от selenak »

благодаря за отговорите. И аз така мисля че всичко е строго индивидуално и зависи колко точки събираме. Дано и ние скоро напишем тема че излитаме на...:))
Публикувай отговор