Федералните - да се преброим

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Мнение от ivalin »

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... mail_where :wink: Това ми дадоха на мен.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Хайде да се впиша и аз. Вчера (24 Март 2009) получих AOR Letter или така наречените баркодове. На писмото пише дата 13 Март 2009 година.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

kill_u написа:Хайде да се впиша и аз. Вчера (24 Март 2009) получих AOR Letter или така наречените баркодове. На писмото пише дата 13 Март 2009 година.
Значи все пак ги изпрати документите без да чакаш да ти върнат таксите обратно, така ли?
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Поздравления! Дано скоро получиш и другото писмо - с искане за допълнителни документи! :beer:
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Мими написа:Поздравления! Дано скоро получиш и другото писмо - с искане за допълнителни документи! :beer:
С тая нова система, като получи писмото с изискуемите документи и ако документите са му изрядни, може да се радва, щото остават само медицински и свидетелства за съдимост.

Вервайте ми :wink:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Здравейте!

Да получих писмото но всъщност го получиха в Канада и ми го пратиха тук като сканиран файл. Наистина не чаках да ми върнат парите и добре съм направил защото точно един месец след като им изпратих на тия в Букурещ писмото с платежното нареждане (сбърканото) ми отговориха че имам да чакам още 6 до 8 седмици.

Сега искам да ви помоля да ми обясните за какво писмо с изискуеми документи става въпрос? Защото тоя момент ми убягва и не мога да разбера от кой трябва да го чакам.
Предполагам, че е от Букурещ но те нали имат формуляр с изисквания, които трябва да спазя. Там никъде не се казва, че те ще ми пратят изискванията си.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ще ти пратят писмо с документи за доказателства за данните и информацията, която си посочил във формулярите. Писмото със списъка от документи ще ти го пратят от Сидни. Това ще стане до около месец. Документите от списъка ще трябва да ги изпратиш в Букурещ в срок до 120 дни от датата на издаване на писмото със списъка.

Успех!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Благодаря за уточнението!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Има новини!!!

Мнение от hadministratora »

didi_didi написа:Какво им писа?
хадминистратора написа:Dear Sir or Madam,

There have been rumours recently among many applicants, that if an application was submitted between February and November 2008 it is very likely to take a very long time to process, while if such an application is withdrawn and re-submitted to Sidney, Nova Scotia it will be processed considerably faster. Some applicants even state that they have done this and their application was actually processed faster, which may be considered a confirmation to the rumours.

If the above is true it could be easily explained with the fact that applications submitted between February and November 2008 fall into the transition period (after the new rules have entered into force, but before the 38-professions list publication and before the change to submit applications to Sidney, NS). Such applications logically seem to be very likely to become stuck in the system.

I am kindly asking you to advise us as to how to proceed in this situation: whether to withdraw and re-submit or to wait and keep the track that we are already on. I would also like to know if you confirm or deny the rumours mentioned above.


Kind Regards,
Rumen Avramov
Тук е любопитно да спомена че по грешка им изпратих писмото два пъти. При това се водя компютърно доста грамотен, да не кажа специалист... но стават грешки :)

Представете си какво беше учудването ми когато получих от тях също две писма!!! В първия момент си помислих че някой тъп чиновник се бъзика с мен и ми е пратил един и същ отговор два пъти, нооо....
re-bucharest-immigration@international.gc.ca написа:Dear Mr. Avramov:

Thank you for your message; thanks in particular for sharing with us some of the concerns that you and persons in a situation similar to yours may have.

I wish to assure you that the rumours are not true; in fact, our Minister has made a commitment to have these applications processed on a priority basis, and this office is doing its best to live up to that commitment. The rumours have possibly been fuelled by the fact that it took several months for us to receive the instructions, and during that period all processing of these cases was put on hold. Now that we have them, however, we have initiated the appropriate actions and made a preliminary eligibility assessment for all cases received during the period between February 27 and November 28, 2009. I ran a report of our database yesterday, and I am pleased to inform that we have no files belonging to this group "stuck in our system".

In your particular case, your application has already been found eligible for further processing, and an e-mail has been sent to you (you should have already received it) asking you to provide a full set of documents for a complete assessment. Once the documents are received, we will proceed as promptly as possible with further instructions.

Please also be advised that the Centralized Intake Office in Sydney, Nova Scotia does not actually "process applications"; they merely perform a perfunctory eligibility assessment, upon which successful candidates submit their complete applications to visa offices overseas, such as ours, for processing.

I wish you the best in your endeavours to immigrate to Canada legally, and thank you for your interest in Canada,

V. Mijic
First Secretary/Premier Secrétaire (Immigration)
Canadian Embassy/Ambassade du Canada
Bucharest, Romania/Bucarest, Roumanie
Не знам дали питането ми е причината или просто са стигнали до моя случай, но второто писмо гласи
re-bucharest-immigration@international.gc.ca написа:Dear Mr Avramov,


Please be informed that your application has been accepted. In order to continue the processing of your file, please provide the Visa Section with the following forms and documents within 120 days:........
Та май с един куршум надупчих два заека :D
Прощавайте за дългия пост, но се надявам че инфото в него ще е полезно за всички тук. Успех!
Аз отивам да събирам документи :? :? :?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Май просто са стигнали до твоя случай и в този момент си решил да питаш. Поне така си мисля аз.
In your particular case, your application has already been found eligible for further processing, and an e-mail has been sent to you (you should have already received it) asking you to provide a full set of documents for a complete assessment. Once the documents are received, we will proceed as promptly as possible with further instructions.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Поздравления hadministratora! Ние сме пред подаване на документи до една-две седмици. Дано наистина да действат по-бързо :D Интересното е, че в нашия имейл никъде не пишеше срок за подаване на документите :roll:
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Мими написа:...никъде не пишеше срок за подаване...
Сигурни ли сте?! Може да са пропуснали..... Вие все пак се постарайте да се съберете в 120 дни, защото това е цифрата, която лично аз съм чувал най-често.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Ооо, да! Това писмо го знам наизуст вече :lol: Бях го пейстнала даже в някоя от темите тук. Може би просто са пропуснали. Както и да е. Във връзка с една от чуденките реших да им пиша преди няколко дни къде трябва да си изпратим готовите документи, тъй като в имейла никъде не пишеше. При което след няколко часа на мобилния ми звъни една девойка от посолството. След като ме информира за пуснатия от мен имейл (на не много добър английски между другото), ми потвърди, че очакват документите ни в Букурещ и, че допълнително ще изпрати и мейл:
Dear Mr ....,

Please be informed that the forms and documents you prepared should be sent to the Canadian Embassy in Bucharest.
Looking forward to receive your complete application and have your application in process.
Greetings,
Visa Section
От Букурещ съм получавала 2 имейла до сега, този е трети. Това, което ме шашна най-много беше 'Greetings,...' накрая, тъй като до сега пускаха само стандартния подпис. Успех на всички! И да се черпим скоро на Канадска земя :beer:
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Най интересното е че получавате все пак e-mail!!!
Лично аз им дадох два и на двата нищо не получавам само по нормалната поща си комуникират с мен.
Аватар
Shares
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 3:45 pm

Здравейте

Мнение от Shares »

Здравейте на всички!

Днес като си проверявахме онлайн статуса видяхме, че са го обновили,......от "In proces" направо в "Decision made" . Под него беше дабавено, че в най-кратък срок ще се свържат с нас за да ни уведомят за решението си. Предполагам, че са ни отказали визи, защото "Decision made" се вписваше в случаите, когато кандидатите са минали медицинските и последващите резултати са одобрени от разглеждащата комисия/поправете ме ако греша/. В другият случай, в който се вписва, че са вземали решение е, когато кандидатите не са одобрени и са им отказани визи. Ние не попадаме в първият, защото само сме подали заявления и сме получили баркодовете........ :cry:

Пожелавам успех на всички
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.Лао Дзъ
Публикувай отговор