Свидетелство за съдимост от чужбина

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от Welder »

Здравейте. Тук често излизат теми за това как да си извадим свидетелство за съдимост, след като сме пребивавали в чужда държава. В този ред на мисли имам няколко въпроса и ще съм ви благодарен ако дадете някой и друг отговор:

1. На кой етап от процедурата се изисква свидетелство за съдимост за престоя ви в чужда държава?
2. Има ли значение колко време си бил в дадената държава за да ти поискат свидетелството?
3. Има ли значение по какъв повод си бил в дадената държаза за да ти поискат свидетелството?

В зависимост от отговорите, ще имам още няколко въпроса :roll:

Поздрави!
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:37 am, променено общо 1 път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Напълно съм съгласен с IFF, но да знаете че винаги има и изключения. Аз съм едно от тях...както винаги. :)
Та аз бях на обучение във Франция за точно 5 м. в едно тяхно военно училище и въпреки това ми поискаха свидетелство за съдимост от там. Добре, че французите имат перфектна организация за ваденето на въпросното свидетелство и при това е напълно безплатно издаването му. Изпратих молбата по факса и след една седмица, колкото е времето за пътуване по пощата, удостоверението беше при мен.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Re: Свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от Blato »

Welder написа:...
3. Има ли значение по какъв повод си бил в дадената държаза за да ти поискат свидетелството?


Ако си бил в дадена държава със статут на временно или постоянно пребиваващ е необходимо свидетелство за съдимост. Под временно пребиваващ се разбира учащи се, хора на обучение, хора които работят там и други, които са били регистрирани от местните власти и на които им е било издаден местен документ за самоличност.

Естествено такова свидетелство е необходимо в случай, че си посочил престоя си в документите за попълване.

Ако си бил като турист в някоя държава за повече от 6м и не си бил регистриран от местните власти такова свидетелство не е необходимо.
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

Това е въпроса...в момента съм в Канада като турист и ще остана към 3-4 месеца, та се чудя дали има смисъл да си вадя свидетелство за съдимост от тук, преди да се върна в БГ?
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
sommer
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 12:06 pm

Мнение от sommer »

Здравейте и от нас :wave:
Извинявам се,че повдигам темата след толкова време, но силно се вълнувам по въпроса със свидетелствата за съдимост.
Предстои ни подаване на първите документи-тези към Виена.В няколко други теми по въпроса прочетох,че такива свидетелства не са необходими на този етап,а чак след успешно (дано! :D ) интервю при подаване на втория комплект документи към Букурещ.Интересно ми е дали ако не посочим,че сме пребивавали в чужда страна някой ще разбере.И ако в Букурещ видят,че сме били в друга страна,а във Виена не знаят няма ли да ни се разсърдят :) Има ли някъде официално обявено какво точно им трябва (аз лично не открих)?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

sommer, притесненията ти са излишни и неоснователни. Всяка една от имиграционните служби (провинциална или федерална) си има своите цели, отговорности и въпроси за проверка съгласно сключения договор между Канада и Квебек.
Та докато за провинциалните служби е важно да имат подробна информация по всеки един от техните 10 фактора за селекция, то въпроса за криминалното ти досие си е изцяло задължение на федералните служби. Както и здравословното ти състояние. Службите си имат и договореност коя и в каква степен информация да си обменят.
Така че, спокойно. Никоя служба няма да ти се "разсърди" ако пред нея не си споменал някой факт, за който не са те питали. Просто защото не ги интересува или по-скоро не е техен ангажимент.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
sommer
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 12:06 pm

Мнение от sommer »

Благодаря за отговора!Поуспокоихме се малко :D
ilana
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:42 am
Местоположение: KNIAGEVO

Мнение от ilana »

Линко и всички други ПРИВЕТ
аз имам следното питане АКО си бил повече от разрешеното ти от визата в дадена страна КАТО ТУРИСТ НО !!! нямаш черен печат или каквото и да било друго провинение
КАК се постъпва имам впедвид нужно ли е това свидетелство за съдимост
ДОБРА ЛИ Е ИДЕЯТА ДА ГО СКРИЕШ??????
МНОГО БЛАГОДАРЯ
I.MARINOV
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Привет и на теб, ilana.
Правилото е пределно просто и ясно. Ако периодът на престой в дадената чужда държава е бил с продължителност над 6 м. то се изисква въпросното удостоверение за липса на криминални прояви. Никъде не се споменава и никой не се интересува от причините за престоя.
Въпроса опира до собствените ви притеснения в момента. Ако се притеснявате дали ще ви издадат и какво ще пише в удостоверението от въпросната държава, то е ясно че ще трябва да го премълчите този факт с пребиваването си там. Или поне да го "намалите" престоя до под 6 м.
Но тези притеснения биха били неоснователни. Превишаване на разрешения срок за пребиваване не знам да се води за криминално престъпление в която и да е страна по света. Ако беше така, то щеше да има следствени и съдебни дела, издадени присъди и т.н., а не просто екстрадиране и черен печат в паспорта. А при вас дори и такъв нямате.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
ilana
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:42 am
Местоположение: KNIAGEVO

Мнение от ilana »

Знаешли Линко винаги с КЕФ съм чела твоите отговори
А сега го проявяваш към мен за което много благодаря. Всичко което казваш е толкова логично, но притеснението никога не е добър съветник
Много приятелски прегрътки
илана
I.MARINOV
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от Мими »

Здравейте, някой да знае кои служби в България са оторизирани да вземат пръстови отпечатъци? Тъй като сме били в Щатите година и половина ще трябва да си извадим Свидетество за съдимост, но никъде не успях да намеря, кои аджеба са тези 'компетентни органи', към които трябва да се обърнем... :shock:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Във архивите на форума има всичко. Търсенето явно ви е неефективно. Ето ви една от многото теми по този въпрос: Пръстови отпечатъци от " FBI - USA"...
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Специални поздрави на Линко и от нашето семейство. Смея да твърдя, че благодарение на неговите съвети подготвихме нашата кандидатура така, че да преминем успешно през изпитанието "интервю". Още веднъж благодарим. А сега залягаме над документите за Букурещ и над франсето естествено :wink: Весели празници на всички вас приятели!
DCS- 02.07.2008
Accuse - 11.07.2008
Покана за интервю - 10.10.2008
Интервю -2.12.2008, 11.00 h- успешно!
DCS Bucarest- 12.12.2008
Баркодове- 19.01.2009
Медицински -26.01.2009
Направени медицински-16.03.2009
Покана за визи- 13.08.2009
Визи- 03.09.2009
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

линко е железен
няма грешка
:beer:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Публикувай отговор