Покана за посещение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Покана за посещение

Мнение от Kwon-Do »

Къде мога да направя покана за близък от Бг да дойде на посещение.
Знам ,че може и на ръка свободен текст ,ама все пак дали не е по-добре някоя фирма :?: ?
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Имам само текста на поканата за родител на френски. Сам си я писах и свърши работа.


INVITATION POUR VISITER CANADA (в дясно)

CANADA
DISTRICT DE MONTRÉAL



CERTIFICAT D’HEBERGEMENT (в центъра)



Je, soussigné .....ИМЕ....., né le... ДАТА.., en ...ГРАД..., Bulgarie, résidente permanente depuis: le ...ДАТА..., PR carte
No ...НОМЕР... ВАЛИДНОСТ... présentement domicilie au ...ПЪЛЕН АДРЕС..., téléphone (514) 000-0000, e-mail : ......

étant dûment assermenté dépose et dis:

1. QUE ma mère ...ИМЕ..., née le ...ДАТА..., actuellement domiciliée au 18 ...ПЪЛЕН АДРЕС... Bulgarie, téléphone ...НОМЕР..., a l'intention de venir pour un séjour au Canada pour une période de 6 mois;

2. QUE je m’engage à lui fournir pendant son séjour au Canada tout ce dont elle aura besoin y compris les frais médicaux;

3. QUE ma situation financière me permet d'agir ainsi;

4. QUE je libère les gouvernements du Québec et du Canada de toutes responsabilités à l'égard de ma mère ...ИМЕ...;

6. QUE je m’engage qu’elle respectera la période de leur visa – visiteur;

5. QUE je fais cette déclaration solennelle, croyant sincèrement qu’elle est vraie et sachant qu’elle a le même effet que si faite en vertu de la Loi de la preuve au Canada et amendements.

EN FOI DE QUOI, j'ai signé ce à Montréal ce ...19e... jour de Mai de l’an ...2006....




Signature de déclarent:


Affirme solennellement devant moi à Montréal ce ...19e... jour de Mai de l’an ...2006....

Signature du commissaire a l’assermentation:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Моите покани са били подобни на това което показва дог. И никакви проблеми. Заверявала съм ги (в Аксе Монреал и т. н.) срещу 5 долара. Няма никаква нужда да се минава през фирма.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Ето няколко идеи за текста на поканата
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=9425
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

може и да не се заверява, поканата де.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Veliko написа:може и да не се заверява, поканата де.
Според мен има по-голяма тежест когато се завери, а и 5$ не са кой знае каква сума, остава единствено разкарването.

Ти изпращал ли си незаверена покана?
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

dog написа:
Veliko написа:може и да не се заверява, поканата де.
Според мен има по-голяма тежест когато се завери, а и 5$ не са кой знае каква сума, остава единствено разкарването.

Ти изпращал ли си незаверена покана?
da, choweka pristiga
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Eto towa sa iziskwaniata, ot rumynskia sajt:

Before a Temporary Resident (Visitor) Visa may be issued, a Visa Officer must be satisfied that the applicant is not a threat to Canadian society and will leave Canada at the expiry of hisher authorised stay. When submitting an application for a Temporary Resident (Visitor) Visa, you should submit, in addition to a travel document (i.e. passport) valid for at least one month beyond the duration of your planned visit to Canada) the following documents:
signed, dated and fully completed application form and additional family information sheet;
two passport-size photos of each person included on the application including children;
a certificate from your employer indicating your occupation, monthly income, and the period of your approved leave;
other evidence of your ties to your home country (bank account, property etc);
letter of invitation and support from the relative, friend or business contact who will be your host while in Canada (if applicable) outlining your relationship with the host and the duration of your stay;

i t.n.

Nema zawerki.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Аз наистина със заверката импровизирах, за да се презастраховам. Е, ако струваше не 5, а 50 долара, първо щях да проверя дали е задължителна:wink:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Не е точно по темат а,но приблизително по нея.
Искам да поканя сестра ми на гости, тя е студентка в Германия. Къде би следвало тя да подаде документи за виза? В смисъл в Германия или в Румъния? Някой има ли предства какви документи са необходими в тоя случай? В смисъл какви докумети тя трябва да си извади в Германия, аз от тук знам какво да подготвя. Благодаря.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

В Берлин, в канадското посолство. Тя живее постоянно в бундес републиката. Ще трябва да го докаже обаче, с визи, бележки от Унито и пр. А за молбата да види в изискванията на сайта на посолство в Германия, ама едва ли има разлика в апликейшъна. А ти и пращаш покана и това е.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

IRA написа:Не е точно по темат а,но приблизително по нея.
Искам да поканя сестра ми на гости, тя е студентка в Германия. Къде би следвало тя да подаде документи за виза? В смисъл в Германия или в Румъния? Някой има ли предства какви документи са необходими в тоя случай? В смисъл какви докумети тя трябва да си извади в Германия, аз от тук знам какво да подготвя. Благодаря.
прати и покана -свободен текст -но да пи6е 4е сте я подсигури6 с ядене, спане и тн :) - оби4аините неста.

100% не съм сигурен но предполагам 4е в посолството сте и искат доказателство 4е записана за следвастат година.

Зна4и поради факта 4е тя не е немски гражданин а посолството се грижи САМО за Немско и Холандия- издават визи на други нациаонлности само ако живеят постояно в немско. Оба4е статута на студент не спада към постоянно живеестите в немско.

еи тука има лист с изискванията

http://www.international.gc.ca/canada-e ... ure-en.asp

На мене ми издаваха 2 пати виса -вси4ко по постатата-не съм ходил на никакви интервута -просто това е моя опит-но какво сте се слу4и с сестра ти ...всеки слу4аи е индивидуален.
успех.
Последно промяна от bp_de на Пон Апр 02, 2007 3:47 am, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

bp_de написа:
IRA написа:Не е точно по темат а,но приблизително по нея.
Искам да поканя сестра ми на гости, тя е студентка в Германия. Къде би следвало тя да подаде документи за виза? В смисъл в Германия или в Румъния? Някой има ли предства какви документи са необходими в тоя случай? В смисъл какви докумети тя трябва да си извади в Германия, аз от тук знам какво да подготвя. Благодаря.
Зна4и поради факта 4е тя не е немски гражданин а посолството се грижи САМО за Немско и Холандия- издават визи на други нациаонлности само ако живеят постояно в немско. Оба4е статута на студент не спада към постоянно живеестите в немско.
Благодаря и на двама ви. И аз това се чудех, какъв й е статута като стъдентка. ще й кажа в крайна сметка да се обади в посолството в Берлин да ги пита дали може при тях да си подаде документите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

понеже студентите се записват от година за година и не помня осте какво то4но бе6е - те не се водят с статут на постоянно пребивавасти.

На мене 1 я пат когато канадците ми издаваха виса - имах осте 2 години виза за Немско-и ми дадоха ТРВ за 1 година.Оба4е за моя изненада 2я пат -ми издадоха виса само до 1 месец преди изти4ането на немската виза.
питам ги -сто бе
отговор -Ами след едикоя си дата не е ясно дали сте в немско-а ако не сте насто посолство не се грижи за такива кат вас.
Та сега разбира6 за какво ти говоря.

Може да се окаже 4е сестра ти
може да доиде наесен -когато се запи6е за следвастата година- стото сега например ако ония в посолството следват гореизложената логика- просто тогава сте е сигурно 4е сте има 8-9- или там колкто са месеца престои в немско.
Но наистина -да им званне и да пита - просто правя предположеня от това което аз имам като опит.
Последно промяна от bp_de на Пон Апр 02, 2007 3:49 am, променено общо 1 път.
Аватар
Kwon-Do
Мнения: 391
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 4:31 am

Мнение от Kwon-Do »

Мерси и аз на всички отговорили !Използвах някои от формите,дано да стане. :beer:
Публикувай отговор