Увеличаване на наем?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Увеличаване на наем?

Мнение от IvHaydu »


Здравейте! :D
Въпроса ми е за увеличение на наема...
В сайта на Régie du logement е дадено, че увеличението на наема при отопление на мазут е 1.4%. Собственикът обаче вдига наема с малко над 3.1%, като твърди, че това е така заради подмяна на противопожарната система (което според мен си е за негова сметка) и увеличени градски и училищни такси.
Та, въпроса ми е: къде могат да се проверят тези такси?
Благодаря ви!
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Защо не се обадиш в Режи дю ложмон? Мисля че няма право да ди увеличава наема над това което е написано в сайта за този вид източник на енергия, но друго си е ако ги питаш в режито конкретно за това - най-малкото ще можеш да се позовеш на тях като отказваш повишението.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Пишеш ми обратно, че не си съгласен и му предлагаш 1% макс и ако не е съгласен, да те вика на съд...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »


Не искам да се разправям с човека, преди да съм сигурен, че той не е прав.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ами не е прав, щом като от Режито са казали 1.4% - значи това е максимума... те нарочно пишат много повече, защото ако не им отговориш в 30 дневен срок, значи приемаш и те на това се надяват...
Него жали, най-добре да те извика на съд, ще си загубиш половин ден, но ще получиш справедливо увеличение....
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »


UNE ESTIMATION RAPIDE

Pour estimer rapidement la hausse de loyer, il faut considérer la source d’énergie utilisée pour le chauffage et les travaux majeurs faits par le propriétaire dans le logement ou dans l’immeuble en 2006.

1 - Dépenses courantes d’exploitation

Le tableau ci-contre présente les augmentations de base lorsqu’il n’y a aucune variation de taxes municipales et scolaires, ni aucune amélioration majeure.
Logements chauffés Si aucune variation de taxes :
à l'électricité 1,1 %
au gaz 0,4 %
au mazout 1,4 %
Non chauffés 0,8 %


En présence d’une majoration de taxes, il faut ajouter 0,7 % pour chaque hausse de taxes de 5 %. Ainsi, pour un logement chauffé à l’électricité dont les taxes ont augmenté de 5 %, l’estimation moyenne s’élève à 1,8 % (1,1 % + 0,7 %). S’il s’agit d’une hausse de taxes de 10 %, l’estimation s’élève à 2,5 % (1,1 % + 1,4 %). Une baisse de ces taxes aura l’effet inverse.
Logements chauffés Si hausse de taxes de 5 % :
à l'électricité + 0,7 % = 1,8 %
au gaz + 0,7 % = 1,1 %
au mazout + 0,7 % = 2,1 %
Non chauffés + 0,7 % = 1,5 %


La Régie rappelle que chaque cas de fixation fait l’objet d’un traitement spécifique. Le résultat calculé pour un immeuble en particulier peut s’écarter de ces moyennes en raison de l’importance des dépenses d’exploitation qui varie d’un immeuble à l’autre.


2 - Montant supplémentaire pour travaux majeurs

Taux d’ajustement appliqué aux dépenses de travaux majeurs : 4,2 %

Cela signifie que pour chaque tranche de 1 000 $ de travaux majeurs, il résulte une augmentation supplémentaire de 3,50 $ par mois qu’il faut diviser par le nombre de logements bénéficiant de ces travaux majeurs.

EXEMPLE
Évaluons l’augmentation du loyer pour un logement dont le loyer s’élève à 600 $ par mois.

Le loyer est chauffé par le locataire et le compte de taxes de l’immeuble a augmenté de 5 %. La hausse découlant des dépenses courantes d’exploitation s’élève à :

0,8 % + 0,7 % = 1,5 % x 600 $ = 9,00 $

De plus, en 2006, le propriétaire a effectué des travaux majeurs en rénovant la cuisine de ce logement (montant : 3 000 $). Il faut alors ajouter :

3 x 3,50 $ = 10,50 $

L’augmentation finale (après arrondissement) s’élève à :

9,00 $ + 10,50 $ = 19,50 $ arrondi à 20,00 $


Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Французки не шпрехам аз...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

На нас искаха да ни го увеличат с около 3%. Писахме писмо че не сме съгласни но желаем да останем в жилището. Изтъкнахме за причини за несъгласието, че не са правени никакви реновации в него и че с нищо не се е подобрило състоянието му и други подобни шуротии. Днес се обадиха: " Вие ли сте тоя и тоя? - Аз съм. - Нещо не сте съгласен със увеличението което искаме. - Не съм. - Ще се местите ли? - Не. - Ами на какво увеличение бихте се съгласили? - Ами на такова(1.2%) - Ок. Елате да подпишем. - Идвам." Те това е.
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

514-872-6742 - тук можеш да попиташ за увеличението на таксите за вашия квартал

514-384-5034 - за увеличението на училищните такси
dionis
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 10:40 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dionis »

Аз пък за втора година отказвам каквото и да е било увеличение. Казах му че според мен наема ми е достатъчно завишен. Аз не знам колко е бил наема преди да се нанеса, не го вписаха в договора. Като ще ми играе номера да ходи да си търси увеличението от Режи-то. Поисках му да ми аргументира увеличението с конкретни цифри, той ми отказа, взе да ми увърта разни глупости и аз го отрязах.
Ако ми беше попълнил тази форма http://www.rdl.gouv.qc.ca/fr/pdf/csal2007-F.pdf
можеше и да се съглася, но след като ми крие всякакви данни, много му здраве.
Преди месеци изнесоха данни че в Монреал 8% от апртаментите под наем са не наети, така че да не се натягат много...

Днес ми е пратил ново писмо, предлага ми да продължим договора без увеличение :wink:
Публикувай отговор