Дайте акъл (мнение)

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

Да разделим ли форума Квебек на 3 по-малки форумчета?

 
Общо гласове: 0
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Дайте акъл (мнение)

Мнение от ssttoo »

'Драсти банда!

Една такава идея се върти из (празните) администраторско-модераторски глави - да цепим форума Квебек. Не скачайте на бой, нека обясня.

Взе да става малко пренаселено във форума, което е много хубаво - колкото повече хора, толкова повече мнения, от които всеки да си извлече поука/опит/информация. Но пък пренаселеността създава някои ядове и по-конкретно един яд и той е - омешване на съвсем различни тематики и все по-трудно откриване на каквото си търсиш. За да изпълним на практика теоретичната постановка "Разделяй и владей", предложението е да разделим форума Квебек на 3 по-малки форума, а именно:
  • Имиграция в Квебек - по въпроси от процедурата, документи, интервю, всичко до момента на кацането в Квебек.
  • Животът в Квебек ("Куебек лайфстайл" или "Льа ви котодиен о Кебек") - по въпроси, вълнуващи хората кацнали вече в Квебек, документи, екперименти, учене, сучене, бачкане, мачкане, къщи, тъщи, банки, луканки, социал, капитал, метро-бульо-додо...
  • Разни - всичко, на което мястото му не е в нито един от форумите, философия, религия, кино, вино, патриотизъм, марсиански атаки, абсолютно каквото ви хрумне
Другояче казано (без излишни духовитости), "Имиграция в Квебек" ще обсъжда теми (и подобни на тях), листвани тук, а "Животът в Квебек" ще е посветен на теми, подобни на тези

За да не стават недоразумения, ето как ще изглежда списъка на форумите след евентуалната промяна:
  • Имиграция в Квебек
  • Животът в Квебек
  • Канада
  • Полезни връзки
  • Администратор
  • Дискусии по статиите от портала
  • Разни
Известно е, че ще има лека "learning curve" (их, пак се направих на много знаещ), докато се ориентираме къде да си постнем темите, но затова пък има администраторско-модераторско присъствие и в началото може да се наложи местене на темите от форум във форум докато се научим.

Цялата идея е да се направи форума по-полезен и по-приятен.

Моля след като гласувате в анкетата, напишете и по някой ред какво мислите за идеята. Мерси.
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

...
Последно промяна от Blue Passion на Пет Апр 30, 2004 8:25 pm, променено общо 1 път.
Ciphas
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2003 11:54 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Ciphas »

Ми хубуо.
Значи голямата мъглявина ще я разбием на три по-малки мъглявини.
И рискът за попадане поне в една става три пъти по-голям :crossbones: .
Flanker
Мнения: 389
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:08 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Flanker »

Bravo! Kraino vreme beshe! :D Mislya che taka shte e mnogo po-polezna i po-dostapna informaciyata, shtot te glupostite nyamat krai i e mnogo po dobre da sa si otdellno, po tozi nachim moje da namalee i kompleksarskiya entusiazam na nyakoi hora za publichna izyava.... Shtoto sega kato si tarsish neshto vav Foruma shtesh neshtesh ti se nabivat na ochi prostotiikite i.... zapochva gubeneto na vreme! :D :D Podkrepyam izcyalo ideqta! :wink:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

az sam za

Мнение от KolioBalkanski »

i ako stane, opitaite se da slojite button za recent threads (neshto kato poslednite mnenia na parva stranica)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Aнкета

Мнение от Linko »

Три пъти - ЗА.
Исках и аз да го предложа, но нали съм новак във форума... не посмях. Време беше сеното да се отдели от плявата, като под последното разбирам най-вече личностните изяви (или по-точно изцепки) и спречкванията между някои от "старите капи" в иначе чудесния форум.
Аферим за взетото решение и УСПЕХ!
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

Flanker написа:Bravo! Kraino vreme beshe! :D Mislya che taka shte e mnogo po-polezna i po-dostapna informaciyata, shtot te glupostite nyamat krai i e mnogo po dobre da sa si otdellno, po tozi nachim moje da namalee i kompleksarskiya entusiazam na nyakoi hora za publichna izyava.... Shtoto sega kato si tarsish neshto vav Foruma shtesh neshtesh ti se nabivat na ochi prostotiikite i.... zapochva gubeneto na vreme! :D :D Podkrepyam izcyalo ideqta! :wink:
Моите уважения Фланкер, но мисля че не си прав.

Ssttoo, на мен не ми се нрави идеята. Винаги ще има различни мнения и подобни ситуации, но с разделянето няма да се предотвратят. Според мен активността ще намалее, но не и "kompleksarskiya entusiazam na nyakoi hora za publichna izyava", което в никакъв случай не е за добро!!! Съгласете се, че всяка информация е важна за формирането на мнение и вземането на решение за имиграция например!!! Не всичко е "Имиграция в Квебек - по въпроси от процедурата, документи, интервю, всичко до момента на кацането в Квебек." За това си има доста добро инфо на портала. В имиграция в Квебек се обсъждат основно проблеми, които са важни за всички. Сега например се обсъжда една тема във форум Канада - "да се върна или не в Б-я". Както много ще си помислят, че моят отговор ще е твърдо "не", мога да кажа че дори и аз се замислям по темата!!! Но за други може да е много важно, както и за човека търсещ отговори!!! За трети това е абсолютна глупост - да се връща човек тук?!?!?! Та така - в кой раздел трябва да се помести една такава тема - за някой жизнено важна, за други безразлична, за трети просташка? Според мен не е правилно да се прави това, защото винаги ще има доволни и недоволни затова, как важната тема, за други - тъпа стои тук, а не там...което в крайна сметка може да се окаже само наливане на масло в огъня!!!
Но ако всичко на едно маясто, както се вижда - всеки спор си има край и всички могат да извлекат поука. A ако човек не чете глупостите при евентуално разделяне, то как може да разбере, че може пък нещо важно да се каже. Става доста объркано, нали Ssttoo?
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Priatel
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 5:35 am
Местоположение: Quebec ville

Дайте акъл (мнение)

Мнение от Priatel »

Ssttoo ,
pozdravjavam te za idejata.....strahotna e !!! :)
Dori ako mozesh po njakakav nacin delikatno da razdelish provinciata QUEBEC na Montreal i ville de Québec mislia ce shte bade super !!! Ako iskash pusni edna anketa i po tozi vapros predi da napravish reformite !!!
C'est la vie.....
Аватар
dissidente
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 8:29 pm
Обратна връзка:

Re: Дайте акъл (мнение)

Мнение от dissidente »

ssttoo написа:
За да не стават недоразумения, ето как ще изглежда списъка на форумите след евентуалната промяна:
  • Имиграция в Квебек
  • Животът в Квебек
  • Канада
  • Полезни връзки
  • Администратор
  • Дискусии по статиите от портала
  • Разни
Az sum "ZA". Pozdravlenia za ideiata, kraino vreme beshe ! :D

Samo, ako moga da napravia edno predlojenie: da se napravi i rubrika "Kultura" ili neshto takova, v koiato da se razmenia informazia za vsi4ki kulturni meropriatia, za koito suforumzite imat informazia, a kakto i mnenia za filmi, konzerti, spektakli, knigi...

Vuv frenskia forum ima i rubrika :"Activite" (= deinost), v koiato niakoi ot suforumzite reshava da organizira niakakvo subirane i vseki pri jelanie i vuzmojnost moje da se zapishe do opredelna data. Gledam, 4e rubrikata ima nemaluk uspeh i nai-ve4e horata se subirat mnogo po-4esto ot nas (niakolko puti v meseza dori).

Tova razbira se sa samo predlojenia... :D

Uspeh :D
Le point fort du Quebec, c'est le marketing.
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Re: Aнкета

Мнение от gez »

Linko написа:Време беше сеното да се отдели от плявата, като под последното разбирам най-вече личностните изяви (или по-точно изцепки) и спречкванията между някои от "старите капи" в иначе чудесния форум.
Eh Linko - ne vijdash li, che dori i v momenta provokirash s dumite si takova darjane, koeto sam othvarliash!?!?!?!?!?!?!?!?!

Plus tova mojesh parvo da se osvedomish:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 2&start=75

Ne samo, che niama sprechkvania, a dori naprotiv - Shte se napiem mnogo skoro i shte se napushim (qvno), za da skrepim priatelstvoto si!!! Nedeite taka - golemi hora sme.... :wink: :P :P :P :beer:
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Аватар
Niko
Мнения: 192
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:44 am
Местоположение: Montreal

Re: Дайте акъл (мнение)

Мнение от Niko »

Az sam "za". Omrazna mi da 4eta bezsmisleni karanici i sporove. I bez tova ve4e spriah, po moe usmotrenie, da 4eta izkazvaniata na niakoi hora ili niakoi temi, na koito o6te ot zaglavieto se vijda za kakvo sa prednazna4eni. Taka niakoi 6te mogat da izbivat kompleksite si, bez da zanimavat tarse6tite po-priatni i polezni zanimania.
Kakvo oba4e 6te stane, kogato bade zadaden konkreten vapros i sled tova temata se izrodi v nikomu ne nujni karanici, mnenia, napadki? Ako az iskam da sledia otgovorite po podobna tema, 6te triabva li da prerovia celia Forum, za6toto na niakoi kompleksar mu e hrumnalo da se zaiajda i temata po tozi povod e premestena ne znam si kade?
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Аз също съм "за" идеята.
Гласувах и в анкетата, ама нещо се обърках, та гласувах "не" вместо "да" :((
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Дайте акъл (мнение)

Мнение от Mark »

Niko написа:...Omrazna mi da 4eta bezsmisleni karanici i sporove...
Neka da se opita, to wremeto 6te pokaje kakaw e efekta. No 6to se otnasia za sporowete, ne sam optimist, 4e 6te prestanat :`). No i towa e 4ast ot foruma - debata :`))

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от Гой »

Страхотна идея.Гласувам за нея с двете ръце.

П.С. Стояне ,а какво стана с идеята ми за специален знак към темите предупреждаващ хората в процедура ,че темата съдържа недобри приказки за Канада?
Така последните ще четат , ама ,както се казва " на собствен риск" и няма да чуваме приказки от рода : "Ами, като е толкова лошо в Канада,защо не се върнете бе?" :wink:
Mtl Гой
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Ami kato shte e mechka- da e runtava (stara narodna madrost). I az sam za...daje s 2 ratse (opa lapi). Nema losho...daje edinia forum mojete da go krastite pluvalnik (kato v dir-a)...ili pak "za vsichki, deto ne haresvat Botzo i Gez" (pichove- nishto lichno, ama vie ste nai-chesto pluvanite, ta za tova...)
Заключено