Страница 1 от 1

Социални и детски

Публикувано на: Нед Фев 11, 2007 11:50 am
от aligator
Здравейте на всички съфорумци.Въпросът ми е,а също виждам,че и geri81 се интересува от темата: та-На каква сума възлиза социалната помощ месечно,на каква сума възлизат детските,на каква сума възлиза финансовата помощ при учене на език,кога започваш да получаваш всяка една от помощите и при какви условия.И ако има и други възможности за подпомагане на семейството моля пишете при какви условия и кога се получават.Извенете ме за комерсиалния въпрос,но смятам че е важно особено за семейство,което смята да заминава заедно с детето още отначало.

Публикувано на: Нед Фев 11, 2007 2:11 pm
от Bubi
Скоро имаше доста теми по този въпрос с изчерпателна информация. Пусни на търсачката "социал" или "детски" и ще ти излезе достатъчно информация по въпроса. За стипендиите също.

Публикувано на: Нед Фев 11, 2007 2:54 pm
от Kiriloff
За самите детски надбавки не може да се каже, защото те варират съобразно заплатата и броя на децата.

Re: Социални и детски

Публикувано на: Нед Фев 11, 2007 6:54 pm
от dog
На каква сума възлиза социалната помощ

около 950$ за семейство с едно дете, месечно

на каква сума възлизат детските,

Около 400 - 450$ на месец зависи от възрастта на детето

на каква сума възлиза финансовата помощ при учене на език,

по около 400 на човек на месец, преди не се получаваха пари ако си в почивка или ваканция, сега не знам

кога започваш да получаваш всяка една от помощите и при какви условия.

За социал можеш да кандидатстваш след 3 месеш от пристигането, може да се пробва и по-рано но зависи с какви пари си влязал и колко си похарчил.

Детските -веднага след пристигането се подават документите и до 2 месеца се получават за месеците от пристигането ви, ако не ви забавят с искане за допълнителни документи.

Помощи за учене на френски, когато започнете да учите, това обаче не е ясно кога ще стане, понякога се чака по 6 месеца и повече

И ако има и други възможности за подпомагане на семейството моля
пишете при какви условия и кога се получават.


Има организации и църкви които предлагат храна.

Можете да си легализирате дипломите и да започнете да учите в колеж или някое професионално училище и да кандидатствате за финансова помощ (заем + стипендия) по около 700$ на човек на месец. Обикновено са с продължителност около една година има и по-кратки и по-дълги програми със стаж накрая.

Това са програмите които предлага Френската училищна комисия в Монреал
http://www.csdm.qc.ca/CSDM/fp/default.asp?fp=prog_cent

Тези са на английски
http://www.emsb.qc.ca/en/adults_en/page ... ams_en.htm

Публикувано на: Нед Фев 11, 2007 6:54 pm
от Bubi
Това също беше обяснено и доста хора бяха писали какви заплати имат и какви детски получават. Но по принцип новопристигащите имигранти идват с по-нисък доход от бг и вземат пълния размер на детските поне първата година.

Публикувано на: Пон Фев 12, 2007 3:14 am
от aligator
Браво бе,хора,невероятни сте.Вчера пуснах запитването и днес вече има толкова много,точни и конкретни отговори.Благодаря ви.Да сте живи издрави!