Пазарна оценка на имот - как се вади?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Пазарна оценка на имот - как се вади?

Мнение от Blato »

Значи до колкото разбрах може да се изкара или банкова референция или пазарна оценка на имот. Тоест може да се представи едно от двете.

Някой може ли да ми каже как се вади пазарна оценка на имота?
Друг въпрос - трябва ли да пращам копие на нотариалния акт на имота, заедно с пазарната оценка?

Благодаря ви предварително.
Аватар
Nilvap
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Май 20, 2004 6:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Nilvap »

Здравейте! Ние гарантирахме с пазарна оценка на имот. Прави се при лицензиран оценител на база нотариален акт и скици. Изпратихме във Виена копие от нотариалния акт и оценката. На интервюто през април 2006 г. нямахме никакви проблеми. Поздрави.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

А данъчната оценка която се вади от общината няма ли да ти свърши работа?
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

аз пък минах при хорнер като отидох в една агенция за недвижими имоти и за 10 лева ми написаха колко ми струва апартамента по пазарни цени и това е.
имаше други които направиха експертни оценки сякаш ще си ипотекират имота и се набутаха да плащат 70 или 90 лева за тоя дето вее в планината.
така минах аз. ако иска някой да харчи пари, моля. то тях има кой да ги прибира. :wink:
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

аха става

Мнение от alen vid »

dog написа:А данъчната оценка която се вади от общината няма ли да ти свърши работа?
Ами на мене ,преди време ми свърши работа , плюс това, от Общината е безплатно - само се чака малко повечко /по-мои спомени 2 седмици/.
Най-важното в случая е че,от Общината ти вписват ж документа дето ти го дават в следствие - дали имота е с платени данаци /т.е. чист /
Това последното - незнам дали един независим оценител би бил в компетенция да го впише. /моге и да е в правото си - не знам /
Единственото лошо нещо е че, Общинският документ се изготвя с по-ниска себестойност на имота от ПАЗАРНАТА ЦЕНА /с колко точно не ми е ясно и с кви критерии работят - също /.
Но документа си е солидно доказателство .
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

Питаш някой нотариус за оценител на имоти.
Намираш го, показваш му нот. акт и скица и му плащаш не повече от 20 лв.
Но най-добре е да имаш и банкова референция, няколко хиляди над изискваните според броя на кандидатите. Защото нашата къща изобщо не я погледна мадам Орне.
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Заключено