А така може ли?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

А така може ли?

Мнение от alkaponbg »

Днес като преглеждах новия тест, се запитах за следното:
След като вече се смениха приоритетите в образователните области, например за моята специалност електронен инженер са 0 т., аз аджеба по-добре да не се напъвам да с висшето си образование, ще си покажа диполмата от селскостопанския техникум, там имам дадена професия техник по селскостопанска техника, и да ме правят тракторист :wink: :wink: :wink:
май за нея дават 5
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Ти специално, имаш право да бъдеш оценен според едната процедура, тази, която е по-благоприятна за теб. Твой си е изборът. Само трябва да го аргументираш добре.

ПС. И недей да плашиш "гаргите" по другите теми. Ние сме облагодетелствани . Хората идват да си свършат работата, нали после ще трябва да обясняват защо са лишили държавата си от едно бяло и здраво попълнение.

Поздрави и успех!
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

Да и при нас беше така alkaponbg,и муйут ми е бил в такъв техникум и му писаха точки,има и някакув сертификат за тракторист и за механик....и май на мадам и се хареса това.Незнам защо се напуват за среднисти,неискам да обиждам никой ...и неказвам, че вишистите са по-добри ,но уй много притенции пук :wink:
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

Извинявам се за грешките :D ,магистър а немога май и да пиша :D Наистина се извинявам за грешките.
zmeikinq
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 8:12 am

zdr i ot men!

Мнение от zmeikinq »

A moeto sredno kato e hudojnik -grafik ,ne mi davat to4ki za tova nali?Ili pone taka razbrah.Nqkoi moje li da mi kaje?
plucky
Мнения: 62
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 4:41 am
Местоположение: София

Мнение от plucky »

А аз чак сега разбирам, защо мадам беше много изненадана, когато на въпроса й дали ще работя с дипломата си от средното от техникум по електротехника и електроника в Квебек, аз отговорих смело НЕ. Зададе ми въпроса още веднъж, а аз се стреснах дали не разбирам грешно въпроса и млъкнах за да не стане по- зле. Все пак имам висше. За какво да работя като техник?
Je ne pense jamais au futur. Il vient assez tôt.
(Einstein)
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Milenka написа: ПС. И недей да плашиш "гаргите" по другите теми.
За какви "гарги" става въпрос? Ако е за това дето писах, че очаквам кофти сесия за декември, лично менение си ми е. Ако някой го приема като плашене, е нека да го приеме като начин за затягане на ученето на френския :lol:

:beer: :beer: :beer:
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Re: А така може ли?

Мнение от mastika »

:idea: :idea:
alkaponbg написа:, ще си покажа диполмата от селскостопанския техникум, там имам дадена професия техник по селскостопанска техника, и да ме правят тракторист :wink: :wink: :wink:
май за нея дават 5
kapone napravi spravka (az nesam siguren) 4e mai ti davat to4ki za srednoto tehni4esko ako si rabotil 1g. pone sled zava6vane koeto sie ne6to no spored men pri te vsi4ko sie to4no ti si po starata sistema
Аватар
Helena
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:27 am
Местоположение: София (ама искам Montreal)

Re: А така може ли?

Мнение от Helena »

mastika написа:no spored men pri te vsi4ko sie to4no ti si po starata sistema
По старата таблица, но няма да получи 4т за привилегировано образование и 12 т. за търсена професия, а вместо това 8 т. от EMP. Тоест общия брой точки ще се намали с 8.

Права ли съм, или греша? Поне за себе си аз така изчислих.
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Мнение от mastika »

Kapone da si kage kakvi to4ki ima po starata, tova koeto mu pisah e v slu4ai ako go to4kuvat po novata s-ma i ako novia pravelnik mu pozvoliava da ima dopalnitelni 4oki da sigi za6titava pred vasta(izpitva6tia) no pak da si proveri infoto te dni samo si lafime bez 100% sigurnos a sled 30/10/06 100% sigurnos ako sam razbral pravilno kolegite koito sa tarseli
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Не съм сигурна ще мине ли номера... /тук по вещина има думата Linko :wink: /, но ако ви е по-приоритетно средното образование, защо не пробвате варианта - кандидатствате със средно специално, а висшето го слагате в графа - втора специалност...
:twisted: Ако се точкувам по тоя начин, точките ми хвръкват повече и от преди, което не пречи пак да ме скъсат ха-ха-ха.... :lol:

например /по новата таблица/:
ако кандидатствам с висшето - взимам 11 т. + 5 т. /за специалността/ = 16 т. и + 2 т. за втора специалност от средното / но трябва да сте сигурни, че ви го признават за колеж по техните критерии/. Общо стават 18 т.
ако кандидатствам със средното - положението се променя така - 10 т. + 12 т. /за специалността/ = 22 т. и + 2 т. за втора специалност /от висшето/. Стават 24 т., което е по-изгодно в случая. Тук съществува и вариант - вместо да ти признаят 10 т. за образованието, да признаят само 6 т. При това положение точките стават 20 и пак са с 2 отгоре на варианта с висше / и то при положение, че са ви признали 2-те точки за втора специалност/.
Мисля, че на който му предстои кандидатстване, трябва да си провери тази възможност, за да знае как да си нагласи кандидатурата... :wink:
Успех на всички :beer: !!!
Изображение
Заключено