Двойно гражданство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Ако трябва да избирам, бих избрал:

Анкетата свършва на Нед Окт 29, 2006 7:57 am

БГ гражданство (хвърлям си канадския паспорт)
11
28%
Канадско гражданство (бг паспорта го отнася)
29
73%
 
Общо гласове: 40
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Двойно гражданство

Мнение от pop »

След евакуацията на 15 хиляди "канадци" в Ливан, канадското правителство сериозно се замисля да забранява двойното гражданство. В Канада живеят поне половин милион двойни граждани, по света още поне няколкостотин хиляди.
http://www.theglobeandmail.com/servlet/ ... ional/home

Аз не мисля че ще се стигне до крайност като забрана на двойното гражданство, но няма да се учудя ако се въведе щатския модел (американец ли си, плащаш американски данъци където и да се намираш). В крайна сметка ливанския скандал беше за пари...

За целите на анкетата, приемаме хипотетично че сме изправени пред избора да се откажем от едното гражданство:
Stoni

Мнение от Stoni »

Канадско, независимо на каква цена.
:beer: За това съм мислил преди да реша да напусна Кракозия :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Естественно е да избера Европейското гражданство.Достатъчна ми е 10год. щатска виза ,ако ми домъчнее за този континент/надали/ да се поразходя до тук след време. :D
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Аз и сега си живея като резидент без канадско гражданство доста спокойно, а след влизането на БГ в Европа българското гражданство си е голямо предимство.
Защо да оставим питомното за да гоним дивото? :lol:
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Канадското държа, особенно ако решат да я правят бяла държава Канадата. От България хубаво не съм видял и все още семейството ми хубаво не вижда там.
Канада е огромна, има ресурси и сравнително свободно може да живее човек тук.

Фактически, ако имах избор бих се класирал като суверенен човек - принадлежащ на себе си и не подлежащ на никоя държава или законите и.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Канадското. Аз не съм патриотично-сантиментален, нито пък политически-малоумен. Всеки трезвомислещ човек може да забележи едно важно нещо - никакви съюзи, пък били те и Европейски, не могат да ритат срещу природата. В разгара сме на глобалното затопляне и изчерпването на ключови природни ресурси, а Канада е държавата, която има най-много от въпросните ресурси като абсолютна стойност, да не говорим отнесено на глава от населението. Затова аз смятам да действам изцяло прагматично. Вие си се отнасяйте по евтини политически трикове колкото си искате. Както се изрази Колето преди време, света е потъващ кораб, но Канада е мачтата. Аз смятам да ви помахам от там, когато почнете да гълтате солена водица. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Съвсем хипотетично, ако днес трябва да избирам между канадско и българско гражданство, бих избрал канадското. Решението ми е съвсем прагматично - в момента канадския паспорт ми позволява да пътувам безвизово в повече държави отколкото българския :nenam: .

За щастие, в момента не се налага да се прави подобен избор и комбинацията канадски + български паспорт ми осигурява безвизово пътуване по цял свят (или поне в 99% от него) 8) !

Не вярвам реално някога да ми се наложи да правя подобен избор (дори и някой да забрани двойното гражданство, най-вероятно ще има заварено положение за хората които вече го имат), но ако все пак някой ден работата стане "или, или" ... тогава ще му мислим :D !
Последно промяна от VanBC на Пет Окт 20, 2006 5:21 pm, променено общо 1 път.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

VanBC написа: За щастие, в момента не се налага да се прави подобен избор и комбинацията канадски + български паспорт ми осигурява безвизово пътуване по цял свят (или поне в 99% от него) 8) !

:D !
грешиш много- за КНДР нито канадския, нито БГ паспорта ще ти помогнат :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Stoni

Мнение от Stoni »

sasho71 написа:
VanBC написа: За щастие, в момента не се налага да се прави подобен избор и комбинацията канадски + български паспорт ми осигурява безвизово пътуване по цял свят (или поне в 99% от него) 8) !

:D !
грешиш много- за КНДР нито канадския, нито БГ паспорта ще ти помогнат :lol:

Eee, ta na koj mu se hodi w kazarma po jelanie :shock:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

E nemoga da se vazdarva da ne si priznaq .Vazhiten sam ot racionalnoto mislene na Gika,tova za globalnoto zatopliane ne mi be6e idvalo na um,naistina ima logika,ako vzemat da pesahnat rekite i ezerata po Evropa sme zagubeni ,obgradeni sme ot vsqkade -na yug ot sahara ,na zapad ot okeana ,na iztok ot vse o6te nerazgradenat komunisti4eska sistema .Nqma spasenie ste si mreme kato kon bez istoriq.
Drugo si e kato se zatopli i se raztopqt lednicite i aizbergite na sever i Kanada potyne v 2 metra voda.Imame si kanatski pasporti s koito mojem bezprikoslovno Statite na pat za Meksiko,Kankun,Varadero etk.
Fuck ,a az se misleh za umen ,a ne moga da ocenq stoinosta na kanatskiq pasport za razlika ot nqkoi vidni na6i saforumci badesti balgarokanatci. :D
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Shto zadavate otgovori be?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...
Fuck ,a az se misleh za umen ,a ne moga da ocenq stoinosta na kanatskiq pasport za razlika ot nqkoi vidni na6i saforumci badesti balgarokanatci. :D
Батка, не е необходимо да използваш академичния израз fuck, за да си личи колко си умен. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

naistina sajalqvam za tova ,no molq da ne se zabravq ,4e prekarah 6 meseca po zapadnite provincii,v4astnost Alberta koeto okaza vliqnie v/u i taka bedniq mi re4nik.vsa6nost mi go obogati i sega vmesto zapetaiki izpolzvam kade ,kade po blagozvu4noto fuck. :D
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

bateto написа:naistina sajalqvam za tova ,no molq da ne se zabravq ,4e prekarah 6 meseca po zapadnite provincii,v4astnost Alberta koeto okaza vliqnie v/u i taka bedniq mi re4nik.vsa6nost mi go obogati i sega vmesto zapetaiki izpolzvam kade ,kade po blagozvu4noto fuck. :D
Хайде сега западните провинции са ти виновни. Защо ли аз не съм чувал до сега от хората с които общувам да се изразяват с такива изтънчени фрази?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

наистина въпроса е ултра хипотети4ен - канада няма как да забрани 2 то гражданство-сте изгуби доста пари.

То тука в немско дето е ултра консервативно по отно6ение на гражданството - подписаха некакви документи -за въвеждане на 2 гражданство за хора от ЕУ и локуми от тоя род -а пък до настъпването на момента (ако въобсте настъпи ) Канада да забрани 2 гражданство е далеко -сте стане когато населението например стане 100 -120 милиона 4е и пове4е и правителството види в таината статистика 4е номера на пристигастите е да кажем 2 пати по голям от номера на взелите паспорт и напуснали .

:)
Заключено