DEKLARACIA OT BASHTATA ZA DETETO

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

DEKLARACIA OT BASHTATA ZA DETETO

Мнение от ninaLILA »

AKO NYAKOI IMA OPIT ILI ZNAE DALI TAZI DEKLARACIA ,KOIATO MI ISKAT ZA INTERVYTO OT BASHTATA NA DETETO OZNACHAVA CHE TOI TRYABVA NA PO-KASEN ETAP DA SE OTKAZE OT RODITELSKITE SI PRAVA MOLYA NEKA DA MI PISHE.IMAM GOLYAM PROBLEM ,i moze bi nyama smisal da hodya na intervyu,zashtoto toi mi beshe kazal che veroyatno shte ya podpishe,no sega kaza ne.darzi me v naprezenie i dovodat mu e che ne iska da se otkazva ot roditelski prava.za intervyuto nikade ne pishe che tryabva neshto poveche ot pismeno saglasie pred notarius.blagodarya vi
liliapeeva
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:42 am

Мнение от liliapeeva »

za sagalenie e mnogo vagno,da ima6 takava deklaracia,ako ne ia poly4i6,po-dobre se otkagi ot procedyrata,do kraia 6te ia iskat postoainno.Na vremeto i az imax takav problem,no ne6tata se re6ixa s pari.toi prodade saglasieto si.YSPEX
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Декларацията не е за отказване от родителски права, а че е съгласен детето му да живее в чужбина. Има огромна разлика.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Не се притъеснявай, ninaLILA, няма никакво отношение тази декларация към родителските права на бащата. Наистина е важна тя за имиграционните, но не и безусловно необходима т.е. няма да ти откажат сертификат само заради нея.

С такава декларация имиграционните се застраховат от евентуални бъдещи претенции и обвинения, че са помогнали на единия родител да отнеме (едв ли не - отвлече) детето от другия.
Да не говорим, че преди миналото интервю изрично ми я бяха поискали тази декларация в самата покана, а на самото интервю г-н Ла Рю изобщо и не се сети за нея.
Но все пак е хубаво да си я има човек, защото обикновено и от Букурещ я изискват в последствие.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

mnogo vi blagodarya na vsichki,nyamate si predstava kolko ne mi se vyarva da se podredyat neshtata.takmo si mislya che imam vsichki docs i izkacha oshte neshto,no veche nyama vrashtane taka che stiskaite palci ,blagodarya
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

TTRYABVA LI LEGALIZACIYA NA TAZI DEKLARACIYA
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

направи превод. т.е. ксерокопирай я и тогава я преведи. така ще си запазиш оригинала за теб. направи нот заверка на копието. нека оригиналът да е в теб. затова са нотариусите, я.
калпазанка
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от калпазанка »

Здравей!!!
И аз имах същият проблем. Ами накарай го да си направи консултация с адвокат, за да е сигурен, че така не се отказва от родителските права. И имай в предвид , че тази декларация ще ви трябва докато тръгнете от БГ, а той може да я развали в всеки един момент, в който пожелае. Аз например му обещах, че първата година ще оставя детето тук, че то ще си идва всяко лято и т.н. Въпросът е да го придумаш по някакъв начин, пък бил той и финансов. А пък ти си знаеш какво ще правиш по- нататък. Желая ти успех! Ако имаш други въпроси ми пиши л.с.
Трябва да си малко луд, за да не полудееш съвсем!!!
Iva111
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 3:25 am

Re: DEKLARACIA OT BASHTATA ZA DETETO

Мнение от Iva111 »

Много е важно да имаш такава декларация от бащтата. Това представлява един текст които можеш да напечаташ и сама но трябва да завериш в нотариуса. В нея пишеш:
Днес.........., долуподписаният ..(името на бащата) ЕГН..... лк........, декларирам че няма пречка и съм съгласен детето ми ................ ЕГН....................... да емигрира в Канада.
Наясно съм, че не мога да се възползвам от програма за събиране на семейства.

Декларатор:........
Това за наясно съм можеш и да не го пишеш ако сметниш че няма да я подпише.
Има още нещо освен тази декларация ще трябва да напише и пълномощно в което да даде съгласието си че можеш да пътуваш с детето в чужбина, ще ти го искат на българската граница като излизаш.
Аватар
sasedkata
Мнения: 252
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:42 am
Местоположение: Canada

Мнение от sasedkata »

ninaLILA писах ти лично !
Маркизе, обичам те...
Заключено