Банкова Референция или удостоверение .

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Банкова Референция или удостоверение .

Мнение от renata12 »

Здравейте на всички. Днес бях в Райфайзен за да извадя бак. референция, но служителят ми обясни че за пред посолства издават само банкови удостоверения. . Разликата всъщност не е много голяма, поне за мен. Аз настоявах за рефн, но той твърди че ми трябва удостоверение. Моля, някой който е наясно с нещата да даде някакъв съвет.
kalia
Мнения: 211
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 7:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kalia »

В БУЛБАНК е най желателно, защото там могат да ти направят еквивалент на сумата в канадски долари.Ние сме много доволни, и за DSC извадихме оттам, и сега за интервюто също ще потърсим техните услуги :D Ако не се лъжа и на нашето пише УДОСТОВЕРЕНИЕ, явно това не е проблем, важното е да покажеш, че имаш пари. :wink: :D
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

kalia написа:В БУЛБАНК е най желателно, защото там могат да ти направят еквивалент на сумата в канадски долари.Ние сме много доволни, и за DSC извадихме оттам, и сега за интервюто също ще потърсим техните услуги :D Ако не се лъжа и на нашето пише УДОСТОВЕРЕНИЕ, явно това не е проблем, важното е да покажеш, че имаш пари. :wink: :D
Chastta otnosno Bulbank izobshto ne e verna. Vadete si ot koiato banka iskate i v kakvato valuta jelaete - iterviuirashtia si gi preizchisliava. Nashite primerno biaha v euro - nikakvi problemi ili vyprosi. Dori i v levove da sa - NP.
A inache - dali na dokumenta, koito shte poluchite ot bankata shte pishe - 'Udostoverenie" ili "Referencia"- nima absolutno nikakvo znachenie. Vyv vsichki sluchai imigracionnite znaiat za kakvo stava vypros.
Uspeh
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Точно пък в Раифаизен са доста добри условията ,незнам вие в кои клон сте били но на нас извадиха референция на англииски /не се налага превод/ + пресметнати парите в канадски долари и всичкото това удоволствие само за 10 лв :P
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Егаси, пък на мен, като на бивш колега, ми вземат 20.00лв. Обаче пък за сметка на това, могат и за вчера да ми го направят. Няма значение банката, нито валутата - ако и двете са истински, нямате никакъв проблем!
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

е, естествено, хубаво е да е евро или долари - кан или амер. ама ако ви е по-лесно примерно в донги.......
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

Не виждам какъв е проблемът да са и левове. Пари са, нали!
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

Мисля, че във всяка банка могат да ти напишат колко имаш в канадски или американски долари по курса не деня, едва ли е проблем. Важното е , колкото повече, толкова по-добре:wink:
Когато, си вадих моите удостоверения в Евробанк, също ми казаха, че има разлика между удостоверение и референция. В удостоверението се давало повече информация от типа на вид сметка, от кога я имаш, ако искаш, сума и т.н. Мисля, че удостоверението върши работа, въпреки че хората тук за "кратко" го наричаме референция.
MadameM
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 11:22 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от MadameM »

Здравейте,
Не искам да отварям нова тема, тъй като питането ми е свързано с издаването на въпросното удостоверение/референция.
Бихте ли ме насочили къде да потърся (или пък направо да ми кажете) каква сума е минимума, който трябва да се посочи като притежавана в банка, и каква-в DCS-като сума, с която ще разполагам първоначално в Канада? Предполагам, че могат да бъдат и еднакви въпросните суми?
Благодаря ви предварително!
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Ако не греша, сумите са тук
Добре е в банковата референция да имате повече от минималните суми, защото ви предстоят още разходи - за вторите документи и самолетни билети, например, и интервюиращият ще го има предвид.
MadameM
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 11:22 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от MadameM »

zaia, благодаря ти много за линка!
Сега се сещам и друг въпрос: трябва ли в удостоверението от банката да се укаже специално, че настоящото трябва да послужи пред Bureau d'immigration du Québec in Vienna...??
Аватар
hopes*st
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 10:18 am
Местоположение: Dobri4
Обратна връзка:

Мнение от hopes*st »

Посочва се, че удостоверението трябва да полсужи пред канадските имиграционни власти, без да се уточнява кое бюто точно.
Поне нашето беше така :)
Животът е това, което ти се случва, докато правиш планове за бъдещето
Аватар
Valerydi
Мнения: 73
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 6:01 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Valerydi »

Абе какво се вайкате важното е пари да имате в банката другото майната му 8)
vilits
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 5:34 am
Местоположение: Troyan

а превод!?

Мнение от vilits »

Моята референция е издадена от Райфайзен на английски. Дали трябва да направя превод на френски? Защото струвало двойно ако искам превод от английски на френски!... И въобще искам да попитам, на вас колко ви излезе превода на всички документи? Защото в моя град няма заклети преводачи и аз се свързах с една агенция в София, но общата цена която ми казаха ми се вижда големичка и не мога да преценя дали си е нормална, или ме "скачат", защото съм от Прованса?!
Благодаря на всички предварително!!!
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Не е нужно да правиш превод на бан.референция щом е на англииски,по другия въпрос -- при нас беше около 5-6лв. на страница и общо към 200 лв.
Заключено