Нов кандидатемигрант с въпрос

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Нов кандидатемигрант с въпрос

Мнение от aligator »

Здравейте,приятели!Интересувам се за имиграцията в канада и едно нещо не мога да разбера,понеже съм нов.За да имигрирам в Канада изисква ли се предварително да си преравня дипломата за висше образование към Канадските?Аз съм кинезитерапевт(physiotherapist) и май спадам към търсените професии,но ако трябва да си приравнявам дипломата чрез някакви изпити,това ще бъде голям проблем за мен.Има ли някой,който е емигрирал като кинезитерапевт,физиотерапевт или рехабилитатор и ако има би ли споделил опита си :roll:
DOLPH

Мнение от DOLPH »

Не, не трябва да си я приравняваш специално за процедурата. За там не знам как стои въпросът, предполагам че ще трябва там на място.Успех!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Нов кандидатемигрант с въпрос

Мнение от pumpy »

aligator написа:Здравейте,приятели!Интересувам се за имиграцията в канада и едно нещо не мога да разбера,понеже съм нов.За да имигрирам в Канада изисква ли се предварително да си преравня дипломата за висше образование към Канадските?Аз съм кинезитерапевт(physiotherapist) и май спадам към търсените професии,но ако трябва да си приравнявам дипломата чрез някакви изпити,това ще бъде голям проблем за мен.Има ли някой,който е емигрирал като кинезитерапевт,физиотерапевт или рехабилитатор и ако има би ли споделил опита си :roll:
защо ?
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Защото обикновено по другите форуми,за други държави,ако има изпити(писмен и практически) то единия или двата задължително се провеждат в съответната държава,като за целта ти се издава временна виза само за изпитита и кратък стаж в държавата,след което ако евентуално си взел всички изпити ти се издава съответния сертификат за приравнена диплома и чак след това започваш процедура за емиграция като се връщащ в България или търсиш начин да останеш допълнително и оттам да кандидатсваш,като всичкото това е за твоя сметка,като само единия изпит ти е около 1000 долара.Ами пътните напред назад ,ами квартири,храна и др. по време на изпитите и стажа,когато нямаш право да работиш и като се има в предвид,че никой не ти гарантира,че ще вземеш изпитите и какво накрая само пари,пари,пари и време и нищо сигурно.Та за това казвам,че ако има приравняване на дипломата ще е проблем.Поне за мен.Държавата,която визирам е Австралия.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

объркал си нещо, в Канада ще приравняваш (ако има нужда) СЛЕД като имигрираш, а точките за професията ще ти ги признаят по време на процедурата.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

това вече е друго. значи има две хипотези:
1. за имиграция няма нужда от приравняване,освен в много редки слечай, когато интервюиращият се запъне, но пък в някой ордери не може да приравняваш ако не си резидент, така че това определя нещата - ако професията е при търсените това стига за имиграционна процедура
2. за да работиш в Кебек като физиотерапевт сигурно има ордер(те си имат към 50 такива, що да няма и на физиотерапевтите ?) е там вече ще ти искат приравняване, а може и доучване за да им угодиш на изискванията.
дано съм ти помогнал
dairymaid
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 5:11 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от dairymaid »

Здравей,
http://www.cicic.ca/profess-en.php това е линк със списък на професионалните организации по провинции. Провери дали има на кинезитерапевтите в Квебек. Не е необходимо за самата процедура, но на интервюто е добре да покажеш, че знаеш коя е организациита на кинезитерапевтите и какво точно трябва да направиш, за да си приравниш дипломата като пристигнеш там. Може да те попитат, а може и не. Засега учи френски, събирай пари и подготвяй документи.
Процедурата за Квебек няма нищо общо с Австралийската - много по-лека е (изключае френския :-) и по-евтина.
Успех
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

"... и май спадам към търсените професии..." tuk povecheto sme s tarseni profesii
THE LAST LINE OF DEFENSE
Заключено