Христо Стоичков

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Гост

Христо Стоичков

Мнение от Гост »

http://www.standartnews.com/archive7ds/ ... 3335_2.htm

Деца - полиглоти и данъци към България, които няма да се платят. :?
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Стоичков е казал :
"Не искам да ме наричате така. Не съм най-великият футболист на България, защото много хора в моята родина не ме обичат. Даже тези, които ме мразят, са повече от почитателите ми. Чудя се колко ли са тези, които наистина ме обичат. Затова да започнем разговора, без да ме наричате най-великия футболист на България. Просто за да не станат грешки и да не се обидят някои хора в България"

Интересно на правителството или на общината не им достигат пари за нови BMW-та или техника ли ?

Аз така и не разбрах за какво полезно дело отидоха моите данъци ?

Но се виждаше много добре за какви глупости отиват.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ицето си ми е слабост. В случая хем е прав, хем не е. Всяка нормална държава се издържа от данъци, следователно всеки приличен гражданин трябва да си ги плаща. От друга страна - България нормална държава ли е и кой знае за какво отиват събраните парички?

Мисля, че леееекичко преувеличава за голямата си щерка, ама може и така да е. :wink: Не я познавам, не зная. Но Ицето може с чиста съвест да обяви къде ще учат децата му, защото всеки знае как си е спечелил парите.
Обичам да преча
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Edno golyamo bravo iskam da kaja na Iceto! Toy e dostoen chovek i nay-velikiyat bulgarski futbolist, koy kakvoto shte da kazva i kakvito i klasacii da se pravyat! Toy nakara mnogo hora v Evropa, a i v sveta da nauchat koya e taya drjava bg, a za blagodarnost, bg mu se izplyu v liceto! Kakvo da pravi v bg?! Da se sblaskva vseki den sas zavist, zloba, licemerie, intrigi, idiotshtina, seleniya, prostastina?! Edva li normalen zdravomislesht chovek, koyto e jivyal tolkova godini v civilizovani strani bi nparavil taya greshka da se vrne ey taka v bg! Daljal danaci, ha ha! Ami, teya faraoncheta deto zavlyakoha bg i sega sa v Dominikanskata republika, South Africa i kade li oshte ne, te ne daljat li danaci?! Stoichkov otdavna si e platil vsichki danaci kam bg, oshte 1994 gi plati s vsichko, koeto napravi za edno lyato v USA!
Az se gordeya, che sme adashi sas Stoichkov i kogato si kaja imeto, me pitat hora ot Kamerun ili Egipet primerno: O, Christo, kato Stoichkov?! A, kakvo stana s nego?. No, az malcha, zashtoto se chudya kakvo da im kaja?! Moje bi, che v bg samo go plyuyat i hulyat i dori ne go napraviha futbolist na veka, shtoto vidite li toy Gundi bil po-velik i ako ne bil zaginal taka tragichno shtyal edi kakvo si da napravi. Tova mi prilicha na onaya prikazka za yaycata, deto ako ne gi byahme napravili na omlet, znaete li kolko pilenca shtyaha da se izlyupyat?! No, tova e nay-jalkoto, che v chujdi drjavi go obichat i uvajavat mnogo poveche ot rodnata mu bg. Ey zatova go boli chovekat, ne che mu e za nyakakvi si shibani 20 bona! Jobni pari sa za nego! Sthom na bg ne y puka za nego, zashto na nego da mu puka za bg? Daje sled tova, koeto prochetoh OSHTE POVECHE GO UVAJAVAM! Kolkoto za ezicite, malko nadcenyava shterkite, ama tova mnogo roditeli go pravyat. Siguren sam obache, che golyamata mu dashterya moje naistina da izrazi pone basic stuff na teya 6 ezika i pone na dva ot tyah e naistina fluent!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

"Накрая какво искаш да пожелаеш на българите?
- Това, което искам да кажа на всички българи, е, че тези 20 000 лева, които ми ги искат бирниците, няма да им ги дам."

За това ли го уважаваш?
Талантът като футболист за жалост не го направи добър човек.
Аз лично се чувствам обидена за това, че съм си плащала до стотинка всички данъци, а той не. Защо след като си велик трябва да си освободен от данъци?
stela
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:33 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от stela »

Vie hora v chas li ste?!Az zashto si mislia,che pred zakona vsichki triabva da sme ravni???Tazi statia e porednoto dokazatelstvo kakxv NEVEROIATEN PROSTAK e Hristo Stoichkov i nishto poveche!Shtoto az ,ako ne si plashtam danxcite shte mi se sluchi sluchka,a toi prosto niama da se pribere v BG. Absolutno bezprecedenten sluchaj...postoianno slushame za razni izvestni lichnosti,koito ne sa si plashtali danxcite i bivat presledvani ot zakona...Men naprimer me kefi super mnogo Sashka Vaseva...az vikam tia da ne si plashta danxcite...Reagirate tochno kato ekzaltiranite fenki na Vanko1 ,koito beshe sledstven za skloniavane kxm prostitucij-"ama toi e mnogo gotin..." Kakvo me interesuva ,che niakoi bil gotin?! Shto ne probva v shtite da ne si plashta danxcite...Niama da se vxrne tuk ne zashtoto mu iskat pari,a zashtoto ne mu puka za taia dxrjava...sviknete s tazi misxl!
Shterka mu govorela "perfektno" 6 ezika. Govori 6 ezika chushki i domati...sigurna sxm,che i tri ezika ne govori ,ama aide...nash'to gardje si e nai-hubavo....I ne se pritesniavajte hora,parite ,koito toj niama da dade shte gi izmxknat po niakakxv nachin ot vashij djob!A vie prodxljavaite sxs sliapoto preklonenie...
Клара
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 6:12 am
Местоположение: MNT

Мнение от Клара »

Аз за Стоичков не се притеснявам. Ще почака няколко години и ще мине давността за тези вземания. А това се превърна в смешна национална трагедия.
Good luck!
S-T-A-L-K-E-R
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:25 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от S-T-A-L-K-E-R »

Canuck написа:Sthom na bg ne y puka za nego, zashto na nego da mu puka za bg? Daje sled tova, koeto prochetoh OSHTE POVECHE GO UVAJAVAM!
Evala Canuck! Dano pone bulgarite v chujbina da go obichat i uvajavat. Ne che tuk drugite sa poveche, no otkrai vreme v Bg glasut na ZAVISTTA i OMRAZATA se chuva poveche. A i vse pak Manipulatorite triabva da nasochat naniakude choveshkoto nedovolstvo.
ITZO pone e edinstvenia Bg milioner, spechelil chestno tezi pari!
A za futbolnite mu umenia - toi sveta se e izkazal - kakvo znachenie imat tuka niakakvi si Bg anketi, gundiovtzi i drugi takiva shofiori...
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Относно щерките - защо да не може да знае детето перфектно няколко езика - български по рождение, после доста години изкара в Испания, а също и в Италия, май забравихте за Япония, и накрая - САЩ. Всички тук пишете колко бързо децата ви са научили френски, без преди това да са знаели и дума. Тогава защо неговата голяма дъщеря да не е научила езиците на страните, в които той е играл. Не вярвам да я е държал затворена в къщи, или пък :lol: навсякъде да е имало български училища :lol:

Евала за всичко което е постигнал и е направил за себе си, за страната си и за семейството си. Колко от големите спортисти, артисти... и т.н.т имат здраво и стабилно семейство като неговото... При това сам признава че едва е завършил училище с 3.

Това е само лично мнение де, и никой не е длъжен да го споделя.

Алина
Alina
valio9
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:05 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Ctoichkov e velik...

Мнение от valio9 »

Ctoichkov e velik futbolen talant vsepriznat po moe lichno mnenie.No tova ne moje da kompensira lipsata na parvite 7 godini.I neka ne zabraviame, futbola e kolektivna igra Balgaria ima mnogo futbolni milioneri,na koito daljim onova prekrasno liato 94.No vsichki te plashtat svoite danatsi, do dokazvane na protivnoto.
L'argent ne fait pas le bonheur.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Stela, az nali tochno tova kazvam, zashto da mu puka za bg, kato bg go zaliva s pomiya?
Petya, toy si e platil danacite s vsichko, koeto e napravil za bg kato futbolist!
Dashterya mu ima vazmojnost da nauchi teya ezici, zashto da ne gi nauchi? Kakto e pisala Alina, tya e jivyala v dostatachno strani da gi nauchi teya ezici i to ot native speakers!
Kolkoto do tova, che bil Ico "prost"! Abe hora, kak moje tolkova bugari da plyuyat po nay-velikiyat futbolist, koyto imat?! Razberete, negovata rabota ne e da bade nauchen izsledovatel, a FUTBOLIST! I kato takv si vrshi rabotata chudesno, ima dostatchno um i koordinaciya na dvijeniyata na tyaloto da igrae brilyantno! Na vsichki umnici toy pak moje da kaje, da, ama pak vie ne mojete da igrate futbol! Osven tova, vmesto da se zyajdame s Iceto, az predlagam da vidim kolko idioti, koito tryabva da sa inteligentni da si vrshat rabotata, a ne sa. Gosho Tapoto kolko godini beshe v parlamenta i sega otgovorya za hazarta primerno i red drugi da ne izbroyavam? Stoichkov pone pravi otva, ot koeto nay-mnogo razbira, za razlikat ot mnogo drugi hora. Ako bg se otnasyashe s nego kato s dostoen neyn grajdanin, toy shteshe da si plati dancite, az sam siguren.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

Все се чудя защо тук всички велики хокеисти не са освободени от данъци. Нали си ги плащат с това, което правят за страната си Канук. Защо и мен не ме освободиха от данъци? Е вярно, че не съм толкова велика, но работих съвестно и обичам България. Има много други български спортисти, които също са велики и са допринесли за страната си - е, може би не с толкова зрелищен спорт, нека да ги освободят и тях от данъци, защото са си го платили със слава.
Не става дума за омраза и за завист. Не мога да завъждам на такива хора. Става дума за закони. Нали това ви харесва в Канада?
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Не му прави изобщо чест, да не иска да се връща в БГ, заради данъци. Не прави чест на никого да не си плаща данъците.
Той проявява нуеважение към България.

Всеки един има неща за които сам е отговорен а пред себе си. Едно от тях са данъците. Не е никакво извинение да не плащащ за това че другите не го правели. Именно хора като Стоичков трябва да са за пример. Вместо да каже "Ето аз идвам въпреки егоизма тук и си плащам данъците. Ето аз идвам безкористно да помагам на БГ футбола." Но не. Той се подиграва пряко в лицето ни и ние го боготворим.

Великите личности са тези които успяват да пеодолеят пумията и да загърбят дребнавото.

Стоичков е велик футболист и малък човек.
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Пет Сеп 19, 2003 12:48 am, променено общо 1 път.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Kiwi написа:...
Той проявява нуеважение към България.
...
Стоичков е велик футболист и малък човек
...
Aми според мен той проявява към България това, което и тя към него.
И не ми е ясно как можете да съдите за човек, по някаква публикация, или слухове - вие не знаете нищо за "кухнята" на събитията.

Ех, Българи !

И май има много завиждащи на това, че те плащат, а друг не плаща.
Аз се радвам от все сърце на Практичното мислене на Стоичков - всички патриоти да си стоят в България и да плащат на Управляващите ги да си купуват нова техника, коли и да си увеличават заплатите.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Заключено