Колко време пътува колет - подарък Монреал-България?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Kriska
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 8:54 am
Местоположение: Montreal

Колко време пътува колет - подарък Монреал-България?

Мнение от Kriska »

Здравейте, интересува ме за колко време пристига колет-подарък, пратен от Монреал за България. Ако някой от вас знае такси и за различните видове пратки,обмитяване и тегло на колета..., ще му бъда благодарна ако ги сподели:)
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Колко време пътува колет - подарък Монреал-България?

Мнение от beckythomas9 »

Kriska написа:Здравейте, интересува ме за колко време пристига колет-подарък, пратен от Монреал за България. Ако някой от вас знае такси и за различните видове пратки,обмитяване и тегло на колета..., ще му бъда благодарна ако ги сподели:)
Ето това е сайта, където можеш да намериш пълна информация за това, което те интересува. http://www.canadapost.ca/splash.asp
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

1 кило за 12 и нещо - 6 седмици.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

моите пътуват винаги не повече от 6 дни,
веднъж по Коледа за 5 дни :beer: :beer:


Цената е горе-долу:

до 500 гр. - 15 долара
до килограм - 20 долара
до 2 килограма - 40 долара
Последно промяна от krimon на Съб Мар 11, 2006 10:24 am, променено общо 2 пъти.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

Зависи как е пратен. Трябва да се знае също дали е до 2кг или повече и от кой град е пуснат. Ако е до 2 кг и е въздушна пратка може да тръгне от Торонто или Монреал. Като се получи в един от тези градове пощата има срок 2 дни да го обработи и изпрати. Бройте още 3 дни до България и един ден за доставка. Ако е до 2 кг и е изпратен със земна поща, тръгва само от Монреал. Експедициите са само веднаж седмично с кораб през Германия и наистина минават около 6 седмици от деня на пращането. Същото важи и за колет тежащ повече от 2 кг - земна поща. Ако колета е повече от 2кг но въздушна поща, то той тръгва от Торонто и взема може бе малко повече време от пакета заради митническата обработка в България.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Последният колет, който пратихме пътува 6 дни до БГ поща и после още 10 дни БГ-поща - адрес. :shock:
Let it go...
Kriska
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 8:54 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Kriska »

Благодаря сърдечно на всички:)
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

Не знам аз ли имам лош късмет, ама всички колети, които съм пратила досега се бавят страшно много. Вярно, че ги пратих по Нова Година, но не мога да разбера защо тези, които пратих по въздуха и за които си платих 40$ за 2 кг пристигнаха след 2 месеца, даже след тези, които пратих по земята. Някой може ли да ми каже какво да правя в такъв случай?

Същият ли е срока и за писмата, защото преди 3 седмици пратих една картичка до България и тя още не е пристигнала?

Обратно пък, всички пратки от България получавам страшно бързо - за около 10 дни. Само по нова година малко по-бавно.
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Zdraveite i az kato vodolie imam lo6i dalgi momenti na o4akvane moia kolet da pristigne u Bulg-aristan ama s pismata za dve sedmitci gi polu4avat,moge az da sam karaka ili po to4no da sam spestil niakoia dopalnitelna taksa za barza pora4ka ama koletite izlizat adtcki skapo taka 4e predpo4itam da izpra6tam po poznati ili li4no da zanasiam podaratcite no tova e moito mnenie to moje da ne e mirodavno,ok.....kasmet s koletite i neka silata bade s vas :luk:
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

Още един въпрос към знаещите.

Как си проследявате пратките? От тук ли?
https://obc.canadapost.ca/emo/basicPin. ... d=dcheader

На бележката дето ми дават от пощата никъде не виждам Id-то. На сайта дават едни примери на едни етикетчета с баркодове, но аз такова нещо от пощата не получих, само касова бележка и колкото и да я разглеждах, подобен номер не открих. Специално ли трябва да си поискам номера и всички пратки ли могат да се проследяват?
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

Аз пък пратих писмо (мааалко по-големичко, та може и за колет да се сметне) преди около 3 месеца, и още ни вест, ни кост :-)
Е**л съм ги в пощите... много (ама МНОГО) ще се замисля, преди да пратя каквото и да е по пощата за България (това ми е първия опит за пращане на нещо по пощата).
Аватар
miro_m
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:51 pm
Местоположение: Toronto,CA
Обратна връзка:

Мнение от miro_m »

Za proslediavane na koletni pratki izprateni s "Canada post"-na belegkata ot poshtata v diasnata dolna chetvartina imash "Item number"/bukvi i cifri/-vlizash tuka: http://www.canadapost.ca/segment-e.asp ,i go vpisvash kadeto pishe:"enter..."-izpisva ti podrobna informacia za mestonahogdenieto na pratkata do poluchavaneto i.

Dokato za vremeto na poluchavane-mnogo e razlichno-zavisi osnovno ot taksite ,koito shte platish,no i ot kasmeta ,koito imash.
Vagnoto e da go poluchat.
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Re: Колко време пътува колет - подарък Монреал-България?

Мнение от Gesh »

Kriska написа:колет-подарък
:lol: :lol: :lol:
Около 2-3 седмици стига некой почтен и честен пощенски служител в бг да не реши че си му изпратила подарък на него, в който случай требе да приложиш теорията на относителността и да приемеш че колета ти се движи със скоростта на светлината (обичайната скорост на бг пощите) и за него времето е спряло да тече т.е. той ще пътува вечно.
Затова използвай куриерските услуги на фирма "приятел-пътува-до-бг" - много по-надеждна е! :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Аз нямам оплаквания вече 4 години, явно зависи от квартала и районният клон на пощите. Канадските пощи много уважавам, като държава в държавата си, никакви оплаквания нямам, даже обратното. С българските пощи не съм имала проблем откакто съм тук - всичко пристигнало и получено навреме.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Аз пък съм направил няколко дарения на такива служители и след като установих, че не издават дори документ за дарение, който да мога да приложа към данъчната си декларация се отказах да ги спонсорирам и се ограничих само с няколко благословии. :lol:
Заключено