Ще ми трябва ли трудовата книжка в Канада?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Muzi
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 5:39 am

Ще ми трябва ли трудовата книжка в Канада?

Мнение от Muzi »

И ако ДА какво е нужно да се направи преди заминаване?

Благодаря предварително за отговорите :D
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Може би да,може би не.
На мен лично ми потрябва и ако бях работила дни по-малко,щях да духам супата...Преведи както всички документи!
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

JOY написа:щях да духам супата...
:P nikoga ne e kasno. sas ili bez dokumenti tova ni e v karp avarzano. vajnoto e horata da znaiat che bez drehi moje, bez pari sashto niakak si mojesh da otseleesh, no bez spomeni i dokumenti- trudno. nosete si vsiaka drebna belejka ili hartiika (dori i da ne e prevedena) zashtoto nikoga neznaete koia i koga shte vi potriabva. Kakto se kazvashe v edno stao shou (ot moito vreme) dokument tova zvuchi gordo... :shock:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

JOY написа:
щях да духам супата...

nikoga ne e kasno.
Аха,трай не предизвиквай съдбата,че ми писна вече! :D
Аватар
Niko
Мнения: 192
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:44 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Niko »

JOY написа:Може би да,може би не.
На мен лично ми потрябва и ако бях работила дни по-малко,щях да духам супата...Преведи както всички документи!
Izviniavai, Joy, ako ne e taina, za kakvo ti e potriabvala? Ne se zaiajdam, prosto mi e interesno. Ako pak informaciata ne e za "publi4noto prostranstvo", prosto ne mi otgovariai - ne iskam da bada nediskreten. Az, razbira se si donesoh i trudovata knijka (ne e prevejdana), no do momenta ne mi e minavalo prez uma, 4e moje niakade da mi potriabva, kamo li da sam ia polzval. Tova, oba4e ne izkliu4va veroiatnostta za niakoi da e bila neobhodima. Zatova pitam.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Не е тайна Нико! Потрябва ми за оценка в професионалния Ордер,където имаха изискване на определено количество години трудов стаж,а също така да няма прекъсване повече от н-нам си колко....Трудовата книжка беше задължителен документ сред купчината изисквани и ако не бях набрала годинките щях да видя работа по професията си през крив макарон... :?
Аватар
Niko
Мнения: 192
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:44 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Niko »

JOY написа:Не е тайна Нико! Потрябва ми за оценка в професионалния Ордер,където имаха изискване на определено количество години трудов стаж,а също така да няма прекъсване повече от н-нам си колко....Трудовата книжка беше задължителен документ сред купчината изисквани и ако не бях набрала годинките щях да видя работа по професията си през крив макарон... :?
Oops, sorry, tova pak go biah zabravil (Ordenite, de).
BTW, staj ne moje li da se dokaje i sas slujebni belejki :?: Ne iziskvat li i ne6to kato Dlajnostna harakteristika :?:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

BTW, staj ne moje li da se dokaje i sas slujebni belejki Ne iziskvat li i ne6to kato Dlajnostna harakteristika
За някои професии може и да може,но за мойта специално искат трудова книжка...
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

JOY написа:
BTW, staj ne moje li da se dokaje i sas slujebni belejki Ne iziskvat li i ne6to kato Dlajnostna harakteristika
За някои професии може и да може,но за мойта специално искат трудова книжка...
Трудовата книжка е единственият документ с който евентуално можете да докажете някакъв стаж, на всички други хартийки и бележки в Канада или където и да е просто ще ви се изсмеят.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 11:44 am, променено общо 1 път.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

joro написа: Трудовата книжка е единственият документ с който евентуално можете да докажете някакъв стаж, на всички други хартийки и бележки в Канада или където и да е просто ще ви се изсмеят.
Жоре, това откъде го разбра? :wink: Точно за трудови книжки тук не са и чували. Доказваш си стажа с "всички други хартийки": длъжностни характеристики например.

Джой е супер изключение според мен.

Но след като има такъв случай, макар и един, по-добре си я вземете, пък даже и непреведена.
Обичам да преча
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Ako si na zor vsiakva knijka koito ti e pod ruka shte ti svurshi rabota bila trudova netrudova ili presspapier za zapushvane. Ako znaeh kak ritat kanadcite za nashite knijki kato im kajesh Bulgaria vikat ahaaa. Obache ne gi razpitvaj kakvo znaiat za Boulgarie zashtoto povecheto sa ubedeni che tova e grad v quebec i ne sa ubedeni dali e do Rimouski ili Saguene. Reshsih li da gi popravish kazvat Nous sommes pas si stupid ca se trouve a cote de Abitibi
lio lio. Edinstvenno koeto MOJE i da ti svurshi rabota e international experience ili rabota v izvestna kompania, kakto i referencii na fren ili eng ot rabotodatelia si, a tvoiata knijka naj mnogo zapek na niakoj da dokarash.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнение от joro »

Ако отидеш да миеш чинии в някоя дупка естествено няма да ти трябва трудова книжка, пък и неграмотните негри, дето бършат праха естествено, че не знаят къде е България, питайте ги коя е столицата на Канада и сигурно от 10 само един ще знае :D :D :D Но за нормална работа, на каквато от 100 емигранти само един може да се уреди може и да ви поискат трудовата книжка. За разлика от тия в гетата в големите компании знаят много добре за какво става въпрос.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Но за нормална работа, на каквато от 100 емигранти само един може да се уреди може и да ви поискат трудовата книжка. За разлика от тия в гетата в големите компании знаят много добре за какво става въпрос.
Жоро,не си разбрал нещо...Не мисля,че на която и да е работа биха ти поискали трудова книжка...Аз казах,че на мен ми трябваше за Ордера.Там са наясно,че стажа по моята професия в моята страна се доказва с такава(въпреки че не съм сигурна,дали ако им бях показала друг документ доказващ стаж,нямаше също да свърши работа...)...Едва ли за работа ще потрябва където и да било,но ако книжката е единственото доказателство за стаж,тогава става, разбира се,както и всеки един докумен-справка ли било или друго...
Гета може да има в Европа,тук такива няма.Със мнението ти за 1/100 емигранти за нормална работа категорично не съм съгласна.Прекалено са те наплашили май негативните мнения във форума...
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Jorka, adash tova i samata Joy ti kaza che trudova knijka e riadko iavlenie, vurshat rabota referencii ot rabotodatel koito mogat da se potvurdiat po telefona. Takova iavlenie kato trudova knijka tuk ne se poznava. A za negrite i vsichki ostanali malcinstva moga da te uveria che povecheto sa mnogo dobre informirani za sveta kato cialo, obshta kultura i t.n (kolkoto i da ne mi haresva ama e taka - za da dojde edin pakistanec tuk mnogo dobre znae kude otiva).
Заключено