imigratsia

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
vania petrova
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 9:05 am

imigratsia

Мнение от vania petrova »

Zdrasti ot BG.Na 25.03.2003 minahme intervuto v Bukurest,na 04.04 napravihme meditsinskite vav VITA i ot togava nikakvi novini.Po vreme na intervuto ni vzeha vsi4ki prevedeni i legalizirani dokumenti.Niakoy moje li da kaje ste gi varnat li ili ste triabva da pravim novi?Ako sa neobhodimi novi triabva li da se legalizirat,triabva li roditelite da imat imunizatsionni kartoni.Predi niakolko dni nay-posle uspiah da govoria s posolstvoto v Bukurest.Kazaha da bada tarpeliv,4e sme na finala i 4e do few weeks ste polu4im pismoto za pasportite i snimkite.Kolko vreme sa tia few weeks ne znam,no se pobarkvam ot 4akane.Blagodaria vi predvaritelno.Ako niakoy se interesuva ot nesto,svarzano s intervuto i meditsinskite ste otgovoria s udovolsvie.
alisa
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 1:10 am

Мнение от alisa »

niama da vi varnat dokumentite. napravete si oshte edin zaveren komplekt za vseki sluchai kato tragvate, makar che tuka iziskvaniata za zaverka na niakoi neshta sa drugi no shte gi razberete na miasto.
az sled meditsinskia pregled poluchih viza sled 2 mesetsa.
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Any »

:D Здрасти! Медицинските как ги получи толкоа бързо? На интервюто ли ти ги дадоха? Ние чакаме вече четвърти месец да ни ги изпратят, за да ходим във Вита :roll: По процедурата за Quebec сме, но това има ли значение :?: Ами късметлийка си, дано все така ти върви и в бъдеще :D :P :beer:
vania petrova
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 9:05 am

Мнение от vania petrova »

Формулярите за медицинските изследвания получихме на самото интервю.Пожелавам ти късмет!
Any
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Any »

:D Thanks ! Повелавам ви много бързичко да получите визите !!! :D :beer:
emiliyavl
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 10:29 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

относна интервюто за канада

Мнение от emiliyavl »

ние сме си подали документите още октомври 2000 за английската част на канада и все още нямаме отговор от тях. да се надявам ли на нещо или да ги отпиша съвсем.
emiliyavl
Aerin
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 4:09 am
Местоположение: На запад край езерото

Мнение от Aerin »

Ние получихме вече паспортите с визите и към тях има още по един документ (компютърен, със снимка), който е задължителен при кацането там. Имаше и писмо с изискванията - там се обяснява, че само за лица под 16 години се изисква имунизационен паспорт.
vania petrova
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 9:05 am

Мнение от vania petrova »

Protsedurata po nashite dokumenti e bila otkrita na 25.03.2000.To4no sled 3 godini na25.03.2003 biahme na inetrvu v bukurest.Nay-viarna informatsia mojesh da polu4ish ako zvannesh na0040-21307-5000,ottam da iskash immigration section, iz4akvash niakolko minuti i sled tova govorish.Mojesh da im kajesh N na faila za da ti kajat dokade si i kakvo e nujno da pravish.Mislia 4e ot 01.04.2003 e v sila novata to4kova sistema i e neobhodim IELTS(international english language testing system).Uspeh
emiliyavl
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 10:29 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

imigrazia

Мнение от emiliyavl »

az se yavih na izpita i go vzeh s over ball-5.5 ,no vse oste ne sa mi pratili otgovor. tryabva li da im izpratya diplomata ot izpita?
emiliyavl
vania petrova
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 9:05 am

Мнение от vania petrova »

Po-dobre ia izprati,mislia 4e 6te ti e ot polza.Dokolkoto sam zapoznata s novia zakon,za podalite predi 17.12.2001 i nepreminali vse o6te intervu ima mejdinna granitsa ot 75 to4ki.Mislia 4e do kraia na 2003 triabva da vi se obadiat.Kasmet
kameniv
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Авг 20, 2003 7:59 pm

Мнение от kameniv »

Nehtastnici ne se rovete tuk zahtoto poniakoga gospod zbadva po niakoga mechtite na horata osobenno na tezi koito mrazi.
KamenIV
Бона
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 12:46 am
Местоположение: Отава, Онтарио

Мнение от Бона »

За тези дето за подали документи преди 2002 за сега трябва да се оценяват по новия закон, като passmark-a е 70 т.
Но в момента процедурите са спрени, защото тече съдебно дело, където такива кандидати претендират да бъдат оценявани по стария закон и ако това дело бъде спечелено от тях, това ще се отрази на такива като emiliyavl , какти и на мен. И тук нещо друго - умните глави казват че такива дела се проточвали с години :shock: А на мен все ми се струва че чак пък години няма да е.

По новия закон знанията по езиците трябва да се доказват. За англииски теста е IELTS, като са важни оценките от отделните части, а не overal band!
За оценки между 5 и 6.5 се дават по 2 т за всяка способност - всичко 8 т.
emiliyavl, по мои изчисления 8 т по англииски и без точки по френски е на практика невъзможно да се мине границата от 70 т.
Имай в предвид че освен че трябва да си магистър, трябва да имаш и 17 год учение, за да ти дадат 25 т, иначе 22. Трябва да имаш партньор, чиято диплома в най-добрия случай да ти донесе 4 или 5т ...
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

имунизационните паспорти няма да си ви излишни. На мен ми искаха този документ вече
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Бона написа:... Но в момента процедурите са спрени, защото тече съдебно дело, където такива кандидати претендират да бъдат оценявани по стария закон и ако това дело бъде спечелено от тях, това ще се отрази на такива като emiliyavl , какти и на мен. И тук нещо друго - умните глави казват че такива дела се проточвали с години :shock: А на мен все ми се струва че чак пък години няма да е...
Процедурите не са спрени, а на имиграционните им е забранено да връчват откази. Т.е. молбите се разглеждат по новия закон и който събере 70 точки получава виза, а който не ги събере не му отказват а му замразяват файла до завършване на въпросното дело.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

sara написа:имунизационните паспорти няма да си ви излишни. На мен ми искаха този документ вече
Сара, ако не е тайна, кой ти е искал имунизационен паспорт и къде? Аз досега не съм чувала някъде да са искали имунизационен паспорт на възрастен човек. Имунизационен паспорт със сигурност трябва да се носи за децата защото го искат при постъпване в училище или детска градина.
Заключено