Popadnahme v mnogo slojna situacia!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Krasimir Zlatev Peev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 8:10 am
Местоположение: Montreal

Popadnahme v mnogo slojna situacia!!!

Мнение от Krasimir Zlatev Peev »

Здравейте съфорумци,
сигурно никой от вас не е попадал в подобна ситуация, но все пак аз се обръщам към вас и най-вече към администраторите на сайта /примерно Линко, който често е съдействал с компетентна информация/ които са наясно с процедурните въпроси за имиграция в Квебек. До една най-късно две седмици семейството ми /аз, съпругата и детето/ трябва да получим визите от Букурещ. Но проблема е че съпругата ми е бременна в 8 месец и не можем да пътуваме /освен това е забранено/. Детето трябва да се роди в началото на април. Тъй-като визите доста се забавиха поради изискането за допълнителни документи, желанието ни второто дете да се роди канадче няма да бъде изпълнено. Сега се притеснявам за допълнителните процедури, които трябва да изпълним за да може да се сдобием с визи и за второто дете, защото желанието ни е да заминем най-късно май или юни месец. Знаете ли какво трябва да изпратим в Букурещ за да получим сертификат за селекция и виза за детето и колко време ще отнеме. Предполагам, че трябва бързо да му направим паспорт и да изпратим нотариално заверено копие от акта за раждане. Смятяме да пишем до Букурещ тези дни за информация, за да действаме веднага щом се роди. Освен това искам да се възползвам от случая, че пиша и да попитам живеещите в Квебек, след пристигането ни полагат ли ни се някакви суми за майчинство и /или/ детски за децата имайки предвид, че първото ни дете е на 13 месеца.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

По отношение на парите за майчинство в Канада - отговорът е отрицателен. Трябва да си работил известно време тук, за да ти дадат майчинство. Това обаче не ви лишава от детските.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

А за бебчо - веднага след разждането пращате копие от акта за раждане във Виена, те ви връщат сертификат за селекция, с него отивате в Букурещ и така. Питайте във Виена какво ще стане с вече издадените ви визи, но мисля, че няма да имате проблеми.

И успех!
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Popadnahme v mnogo slojna situacia!!!

Мнение от didi-did »

Krasimir Zlatev Peev написа:Но проблема е че съпругата ми е бременна в 8 месец и не можем да пътуваме /освен това е забранено/.
Не е забранено.Аз пътувах в 9 месец, и нямаше никакъв проблем :D ! И родих на 10 ден, от пребиваването ми в Канада! Така, че може и да размислите за " канадчето" :wink: ! Късмет :beer: !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Даже няма нужда да се чакате раждането на детето, а веднага се свържете с Букурещ и ги известете, че числеността на семейството ви ще се промени преди да сте влезли в Канада! Те ще ви дадат инструкции как да действате по-нататък ...
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Не знам дали е забранено да се лети в толкова напреднала бременност, но авиокомпаниите отказват да продават билети на такива лица. По другия въпрос вече неколкократно е ставало дума тук, така че потърси за да знаеш какво следва.
Изображение ... и в темите също!
tl
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 5:48 am
Местоположение: Sofia/Vancouver

Мнение от tl »

Всички пропуснахте не маловажна подробност - и аз имах подобна случка, първото което ми писаха, беше да си платя таксата - това ги интересува най-много! Останалото го правят за отрицателно време.

En ce qui est de vos questions: Nous vous f*licitons de la naissance de
votre fils. Pri*re d'apporter une copie du Certificat de naissance
ainsi que sa traduction * l'entrevue et d'acquitter d*s maintenent les
frais de 150 CAD pour que nous puissions l'inclure dans votre dossier. *
part ce document pri*re d'apporter les documents originaux inscrits sur
la liste annex*e * l'invitation (ainsi que des copies conformes si
elles ne se trouvent pas d*j* au dossier).

Date: Thu, 30 Jun 2005 04:42:33 -0400
Stoil i Vanya
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 2:13 pm
Местоположение: Montreal

malko info

Мнение от Stoil i Vanya »

izpratihme vi li4no saob6tenie
Krasimir Zlatev Peev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 8:10 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Krasimir Zlatev Peev »

Благодаря на всички за информацията, която ми дадохте и особено на Ваня и Кикимора, които са ми пратили ЛС. Ние коментирахме ситуацията с жена ми и тя изрично отказва да пътува преди раждането на детето. Имайки предвид, че по мои сметки преди август не можем да пътуваме аз направо се побърквам. Още повече че в момента не работя и твърдо съм решил в България повече да не го правя за жълти стотинки. Затова аз искам да ви попитам, мога ли да замина сам за Квебек имайки вече виза на мое име и след 5-6 месеца като се уредят документите на детето да дойдат и те. Искам да допълня, че водещия кандидат е съпругата ми и ако имам право на това преди да се роди детето ли трябва да замина или мога и след това от гледна точка на факта, че семейството ми се е увеличило с един член.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

До колкото знам придружаващите кандидати не могат да пристигнат в Канада преди водещия.
Така,че тая работа добре сте я намислили ама за съжаление няма да стане.
Док.........
TROUBLEMAKER
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от womanEZ »

Може да пристигне сам и пръв само главния апликант. Другите - трябва да го придружават, но могат да го придружат и с по-късен полет! :) Не е проблем! Без главния апликант - кацане няма! :cry:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

krimon написа:По отношение на парите за майчинство в Канада - отговорът е отрицателен. Трябва да си работил известно време тук, за да ти дадат майчинство. Това обаче не ви лишава от детските.
Ако са на социална помощ ще получават към 360 дол. ако не се лъжа допълнително към социала + още 50 дол./мес. ако кърми. Ако са в лошо финансово положение може да имат право и на програмата ОЛО.
Това -в допълнение към детските.
Veronica
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 3:10 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

otnosno badeshto bebe

Мнение от Veronica »

nadiavam se da bada polezna, dnes minahme uspeshno intervuto. April mesec chakame vtoro bebe i eto kakvo ni obiasni La Rue. Kato se rodi bebeto se prashta akta za rajdane ednovremenno v Vienna i v Bukuresht s saotvetnite taxi. I ot tam tragva procedurata za bebeto. Medicinsko moje da se napravi kato navarshi 3 meseca, ne po rano, zatova nas ni posavetva da napravim medicinskite zaedno, tai kato za viza ima srok.
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Re: otnosno badeshto bebe

Мнение от Таратор »

Veronica написа:nadiavam se da bada polezna, dnes minahme uspeshno intervuto. April mesec chakame vtoro bebe i eto kakvo ni obiasni La Rue. Kato se rodi bebeto se prashta akta za rajdane ednovremenno v Vienna i v Bukuresht s saotvetnite taxi. I ot tam tragva procedurata za bebeto. Medicinsko moje da se napravi kato navarshi 3 meseca, ne po rano, zatova nas ni posavetva da napravim medicinskite zaedno, tai kato za viza ima srok.
Това не е вярно. Господина нещо се е престарал в обясненията.
Изображение ... и в темите също!
Veronica
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 3:10 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Veronica »

Tarator, koe ne e viarno, kaji togava viarnata informacia!
Заключено