Verno li e che ... ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Verno li e che ... ?

Мнение от myha »

Zdraveite, dnes sreshtnah edin priatel koito e jivial v Canada i Usa i mi kaza che v Usa bilo po dobre zashtoto se pravili poveche pari a v Canada bilo po nisko plateno i vzimali mnogo taxi t .e. imalo mnogo taxi za vsichko ,no bilo po dobre za jiveene
Vasheto vigdane kakvo e ?
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
kiki6
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 18, 2005 12:58 pm
Местоположение: монреал

Мнение от kiki6 »

Вярно е това, но да не забравяме че и в двете държави има положителни и отрицателни неща, които съществено се разминават, а и във всяка провинция или щат има съществени различия като такси, данъци, медицинско обслужване, застраховки, и т.н.

Не може да се направи една такава генерална оценка на САЩ и Канада. Ако си по-мързелив и не ти се иска да мислиш много много за бъдещето по-добрата държава е Канада. :lol:
pol
Мнения: 302
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 6:16 am
Местоположение: Sofiq

Мнение от pol »

kato tsialo kanada e po dobre sega a sled 10-15 god po vsichki paragrafi v kanada shte si bade ochevidno po dobre ot usa
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Аз пък днес срещнах един приятел,който е живял в Германия и Франция,и той ми каза,че във Франция се правели повече пари,ама в германия било по-добро за живеене,какво ще ме посъветвате мен?Вярно ли ми казва,или ме лъже :lol: :lol:
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Viarno te laze!
Yanus
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 1:27 pm
Местоположение: Няма смисъл

Re: Verno li e che ... ?

Мнение от Yanus »

myha написа:Zdraveite, dnes sreshtnah edin priatel koito e jivial v Canada i Usa i mi kaza che v Usa bilo po dobre zashtoto se pravili poveche pari a v Canada bilo po nisko plateno i vzimali mnogo taxi t .e. imalo mnogo taxi za vsichko ,no bilo po dobre za jiveene
Vasheto vigdane kakvo e ?
Муха не мисля,че си избрал този ник случайно... :lol: :lol: :?:
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Da muha....az sre6nah edin priatel kojto ezhivial vav Albanla i vav Moldova i toj mi kaza 4e tam e naj hubavo za takiva kato teb deto mnogo pitat...Berno 4e ne si si izbral Niknejma sluchajno....nahalen dosaden...Ako sise obidil izvinime za re4nika ama sam prav.
kakвото потърсило,такова намерило
bravo

Мнение от bravo »

Nai-dobre zna4i pe4eli pari i pla6tai taksi v USA, a jivei v Kanada.

To ako moje6e Sofia da e do moreto, a moreto do Aifelovata kula........
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

some написа:Viarno te laze!
:D :D :D :beer:
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Taka i pravi Jivee v Canada i работи в САЩ
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

забравих да ви кажа всеки ден пьтува 300 км
работи като лаборант в болница
маи е решил да се мести в САЩ
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

myha написа:Taka i pravi Jivee v Canada i работи в САЩ
Муха, най-добре измисли как да докараш България в някой тихоокеански архипелаг, да може хем кръчмите да са ни по-близо, хем да е вечно лято... Каква комбинация, а? Бачкаш в САЩ, живееш в Канада, пиеш си ракията за левче в тихоокенаска България... еееех мечти :lol: :rotfl: :beer: :beer:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Брао на твоя приятел. Изобретателността на българите в търсене на тъпотии продължава да ме изненадва.
Аз съм на 10 мин от центъра с метро и пак си смятам прахосаното време в път.

Чудя се на тези дето си взимат апартаменти в кварталите на Монреал на по 2 часа път от работа, училища, заведения , дискотеки и тн. И съответно тия 2 часа трябва да ги пътува цялото им семейство.
Съответно това са 20 работни дена по 2 часа път във всяка посока, някъде около 80 часа на човек на месец.
Дори и на минмална заплата да си това са 350 $ на човек на месец, загуба от загубеното време.
И всичко това за да се спестят 100-200 $ наем на месец.
Ама това е българина, кирийка да има.

300км, ако броим и градското са мин. 4 часа, може и 5 с кола. (дори и да има магистрала)
Любопитно ми е на твоя приятел как са му разпределени 24 те часа от денонощието? Може да разкажеш по-подробно ако ти е казал, а ако не - питай го!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

сам е доведе си жена от бг и нали знаете какво се случи на човека
както маи с повечето които заминаха с жените си , иавно там е ниакаква мода там да те зарежат ,аз си го обисниавам че го прави заради нея иска да се засели в САЩ а бе не знаия и не е моия работа !!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Заключено