Ot Toronto за Montreal за учене

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Angie1
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Ное 23, 2003 8:47 am
Местоположение: Varna

Ot Toronto за Montreal за учене

Мнение от Angie1 »

Здравейте, има ли някой инфо ако си живял в Торонто и те приемат да учиш в Монреал на какви цени учиш-на Кебекарски или на цени за английската провинция и дали е възможно от Онтарио да ти дадат стипендия да учиш в Монреал. А тази стипендия дали е подобна по размер като стипендията от правителството на Квебек за техен гражданин.
Благодаря ви предварително!
bravo

Мнение от bravo »

Ako si odobren/a po federalnata programa za imigracia, v Quebec pla6ta6 kato 4ujdestranen student, t.e. okolo 5 pati po-skapo.
Az samo tova znam.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bravo написа:Ako si odobren/a po federalnata programa za imigracia, v Quebec pla6ta6 kato 4ujdestranen student, t.e. okolo 5 pati po-skapo.
Az samo tova znam.
Не бяха ли 3 вида цени:
- за жители на Квебек
- за жители на Канада (всички останали провинции)
- за чуждестранни студенти
т.е. ако е федерален PR не трябва да плаща чак толкова скъпо колкото казваш...
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

miteto написа:
bravo написа:Ako si odobren/a po federalnata programa za imigracia, v Quebec pla6ta6 kato 4ujdestranen student, t.e. okolo 5 pati po-skapo.
Az samo tova znam.
Не бяха ли 3 вида цени:
- за жители на Квебек
- за жители на Канада (всички останали провинции)
- за чуждестранни студенти
т.е. ако е федерален PR не трябва да плаща чак толкова скъпо колкото казваш...
Тъкмо и аз това щях да питам, Мите, изпревари ме :-)
Та bravo, кои точно цени имаш предвид?

А за стипендията ми се струва доста невероятно да ти дадат стипендия в Онтарио, за да отидеш да я изхарчиш в Квебек, но знам ли...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

..
Последно промяна от c200 на Пет Яну 20, 2006 12:49 pm, променено общо 1 път.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Няма една система за плащане, зависи от университета/колежа и специалността, най-добре да се провери в съответния сайт.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

miteto написа:
bravo написа:Ako si odobren/a po federalnata programa za imigracia, v Quebec pla6ta6 kato 4ujdestranen student, t.e. okolo 5 pati po-skapo.
Az samo tova znam.
Не бяха ли 3 вида цени:
- за жители на Квебек
- за жители на Канада (всички останали провинции)
- за чуждестранни студенти
т.е. ако е федерален PR не трябва да плаща чак толкова скъпо колкото казваш...
Точно така е както го казва Митето. Една приятелка, пристигнала по федералната процедура но направо в Монреял, която искаше да учи, преди 3 години ми каза, че ако имаш само канадска виза без сертификат за селекция на Квебек, но ако кацнеш директно в Монреал и останеш да живееш там, имаш право да учиш по квебекски цени. Другият вариант е да живееш една година в Квебек и пак придобиваш това право. Изрично предупреждавам че ви давам тази информация само за основни насоки, че е отпреди няколко години и не е от първа ръка и че мен лично не ме е засягала, и всеки, който се интересува конкретно, трябва сам да си потърси информацията в официалните сайтове. Просто ви казвам че има смисъл да загубите малко време, за да си потърсите информацията в официалните сайтове.
bravo

Мнение от bravo »

Moeto info e ot minaloto liato, posle 4ovekat si opravi niakak ne6tata, no iskaha da pla6ta kato za 4ujdenec.
Ne sme govorili skoro i ne znam kak vsa6tnost si e re6il problema.
bravo

Мнение от bravo »

http://www.etudes.umontreal.ca/payer-et ... arite.html

eto kakvo pi6e v U de M naprimer, za kanadski, no ne kebekarski, kakto i za 4ujdi studenti.
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

bravo написа:http://www.etudes.umontreal.ca/payer-et ... arite.html

eto kakvo pi6e v U de M naprimer, za kanadski, no ne kebekarski, kakto i za 4ujdi studenti.
Мдаа няма майтап, 5 пъти по-високи са си цените :-) а за чужденци 10-15 пъти повече...
Заключено